Προς το περιεχόμενο

Αγορά εκτυπωτή


vjshadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς χάλασε η κεφαλή του canon ip3000. Πήρα τηλέφωνο στην intersys και μου είπανε ότι η κεφαλή κοστίζει 100 € χωρίς ΦΠΑ! Οπότε πάω για αγορά καινούριου, εκτός κι αν υπάρχει κανένας που να πουλά την εν λόγω κεφαλή σε λογική τιμή.

Λέω να πάω πάλι σε canon μιας και ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος με τον 3000. Είμαι ανάμεσα στον 3600 και 4600. Θέλω οπωσδήποτε να έχει επιλογή αυτόματης διπλής εκτύπωσης και κασετίνα χαρτιών από κάτω γιατί με είχαν βολέψει αφάνταστα στον 3000.

Ποιόν από τους δύο (ή ποιον άλλο) θα προτείνατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τον 4600 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Έχω τυπώσει γύρω στις 100 Α4 με έγχρωμο κείμενο και μικρά διαγραμματάκια και 80 dvd με πλήρη κάλυψη χρώματος. Τα μελανοδοχεία είναι τα πρώτα κι ακόμη σχεδόν στο 50%, εκτός του magenta που είναι στο 25% και του μαύρου pigment στο 75%.

 

Τα μοντέλα 3600 και 4600 πρέπει να φοράνε παρόμοιας ποιότητας κεφαλή, με τον 4600 να είναι λίγο πιο γρήγορος. Επίσης, μόνο ο 4600 έχει αυτόματη διπλή εκτύπωση (2 όψεις), επομένως αν το θεωρείς σημαντικό, τότε πας εδώ: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.407268. Μια φορά έκανα χρήση της αυτόματης διπλής εκτύπωσης, και πραγματικά σου λύνει τα χέρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...