Προς το περιεχόμενο

stream se PS3


kabouras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οχι με switch το εχω συνδεσει,Αλλα δεν εχει σημασια.Δεν ηξερα οτι εχεις mac.Οπως ειπε και παραπανω ο φιλος με mac αλλαζει το θεμα.

Πως δεν έχει σημασία!? Αν το έχεις συνδέσει με Gigabit Switch, έχει σημασία όταν ο Router είναι μέχρι 100mbits.

Μία λύση από ότι έχω δει για να παίξεις 1080p Video είναι να συνδέσεις το PS3 με Gigabit Switch, ή απευθείας στην Gigabit κάρτα δικτύου του PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχω ένα πρόβλημα με το PMC. Καμία φορά όταν βλέπω κάποια ταινία .mkv ή dvix εκεί που είναι όλα καλά χωρίς lag , η ταινία αρχίζει να πηγαίνει fast forward x1,5 ενώ ο ήχος πάει σε κανονικό ρυθμό. Έτσι αναγκάζομαι ή να την γυρίσω λίγο πίσω για να στρώσει , αν και καμιά φορά κολλάει , ή να την σταματήσω και να την ξαναβάλω από εκεί που σταμάτησα. Έχει κανείς καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το προγραμματάκι για share αλλά έχω κολλήσει κάπου και θέλω τα φώτα σας:-).

Χρησιμοποιούσα το Samsung Pc share manager για να κάνω share μεταξύ υπολογιστή και τηλεόρασης .Όταν όμως πήγα να το χρησιμοποιήσω με το PS3 (με το Samsung Pc share manager) δεν αναγνώριζε μερικά αρχεία.

Έτσι έβαλα το PS3 media server που πραγματικά είναι σαφώς ανώτερο από το άθλιο πρόγραμμα της Samsung.

Όμως τώρα όταν πάω να αναπαράγω αρχεία στην τηλεόραση μου βγάζει unsupported format. Υπάρχει κάποια ρύθμιση έτσι ώστε να γίνονται share τα αρχεία από το PS3 media server στην τηλεόραση?:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα. Έκανα εγκατασταση τον PS3 media server και όλα καλά με την αναπαραγωγή των ταινιών και από το pc και από τον εξωτερικό που έχω συνδεδεμένο με το pc. Στο PS3 έχει επιλογή Copy για τους φακέλους του σκληρού στο PC. Αν επιλέξω Copy που θα τους εγκασταστήσει στο PS3; Αν κάνω copy μια ταινία στο σκληρό του ps3 θα μπορώ να παίξω την ταινία από την κονσόλα;

Τhanks :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα. Έκανα εγκατασταση τον PS3 media server και όλα καλά με την αναπαραγωγή των ταινιών και από το pc και από τον εξωτερικό που έχω συνδεδεμένο με το pc. Στο PS3 έχει επιλογή Copy για τους φακέλους του σκληρού στο PC. Αν επιλέξω Copy που θα τους εγκασταστήσει στο PS3; Αν κάνω copy μια ταινία στο σκληρό του ps3 θα μπορώ να παίξω την ταινία από την κονσόλα;

Τhanks :)

 

Τι έχεις να χάσεις και δεν το δοκιμάζεις? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...