Προς το περιεχόμενο

stream se PS3


kabouras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δέν έχω βάλει. Μήπως να χρεισημοποιούσα proxy server;

 

sorry για το χρησιμοποιούσα!χεχε!

 

Α το άλλο το περίεργο είναι ότι ένα laptop που έχω στο σπίτι της αδερφής μου και έχει μέσα εγκατεστημένο το azureus το βλέπει σαν Media Server το PS3. Δέν είναι περίεργο αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για κοιταξε στο Traces να δεις μηπως σου βγαζει κανενα λαθος.

Και αν στην σύνδεση σου εχεις ον το IPV6 καντο off..

Το αζουρεους ετσι κανει σε ολους.

Επεξ/σία από Woof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Όσο ψάχνω το Playstation 3, τόσο περισσότερο μου αρέσει. Φοβερές δυνατότητες και μπράβο!

 

Χθες είπα να κάνω Media Server το PC μου, για να δω τέλος πάντων τι είναι αυτή η λειτουργία.

Δεν το έχω βέβαια τόσο ανάγκη γιατί έχω συνδέσει και το PC με την TV, οπότε τις ταινίες τις βλέπω από το PC κατευθείαν.

 

Εγκατέστησα στο PC το πρόγραμμα και επειδή μου έβγαζε τους υπότιτλους "κινέζικα", ακολούθησα τις οδηγίες του φίλου παρακάτω.

 

εγω με αυτα τα settings βλεπω κανονικα ελληνικα

settings.jpg

 

 

 

Όλα δουλεύουν καλά πλέον όσον αφορά τους υπότιτλους, αλλά υπάρχει ένα μικρό προβληματάκι.

 

Όταν αναπαράγω αρχεία mkv 1080p, πολλές φορές σε κάποια σημεία το Frame Rate πέφτει αισθητά. Μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό? Δεν φτάνουν τα 100mbit της σύνδεσης δικτύου? Αν ναι τι πρέπει να κάνω?

Ο Router μου είναι US Robotics 9108 και τα έχω συνδέσει τόσο το PC όσο και το Playstation 3 με Ethernet καλώδιο, πάνω στον Router.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπερα. να ρωτησς κατι? εγω εχω imac core 2 στα 3.06. οταν πάω να straemάρω 720p mkv μου κολλαει το buffer.. έχω κάνει κάτι λάθος στις ρυθμίσεις; εναλλακτικά είδα μια επιλογή στο ps3 που λέει copy.αυτό τι κάνει? αντιγράφει το αρχείο στο σκληρό του ps3 κ μήπως δεν κολλαει έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο ψάχνω το Playstation 3, τόσο περισσότερο μου αρέσει. Φοβερές δυνατότητες και μπράβο!

 

Χθες είπα να κάνω Media Server το PC μου, για να δω τέλος πάντων τι είναι αυτή η λειτουργία.

Δεν το έχω βέβαια τόσο ανάγκη γιατί έχω συνδέσει και το PC με την TV, οπότε τις ταινίες τις βλέπω από το PC κατευθείαν.

 

Εγκατέστησα στο PC το πρόγραμμα και επειδή μου έβγαζε τους υπότιτλους "κινέζικα", ακολούθησα τις οδηγίες του φίλου παρακάτω.

 

 

 

 

 

Όλα δουλεύουν καλά πλέον όσον αφορά τους υπότιτλους, αλλά υπάρχει ένα μικρό προβληματάκι.

 

Όταν αναπαράγω αρχεία mkv 1080p, πολλές φορές σε κάποια σημεία το Frame Rate πέφτει αισθητά. Μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό? Δεν φτάνουν τα 100mbit της σύνδεσης δικτύου? Αν ναι τι πρέπει να κάνω?

Ο Router μου είναι US Robotics 9108 και τα έχω συνδέσει τόσο το PC όσο και το Playstation 3 με Ethernet καλώδιο, πάνω στον Router.

 

Ευχαριστώ.

 

Εφοσον εχεις wired συνδεση δεν επρεπε να σου κολλαει στα 1080p.Πατα select την στιγμη του streaming και δες πανω δεξια ποσο mbps πιανει.Σε εμενα οχι μονο δεν κολλαει αλλα κανει και fast forward στην υψηλοτερη ταχυτητα.Μηπως εχει προβλημα ο σκληρος σου στο pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι είναι φυσικό να κολλάει μετά από ψάξιμο που έκανα. Έτσι νομίζω τουλάχιστον.

Εσύ μάλλον έχεις συνδέσει το PS3 με το PC απευθείας με καλώδιο Ethernet στη θήρα του PC σου όπου προφανώς είναι Gigabit.

Ωστόσο εγώ έχω συνδέσει το PS3 όπως είπα και πιο πριν με τον Router και το PC σε αυτόν. Είναι 100mbit η σύνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα. να ρωτησς κατι? εγω εχω imac core 2 στα 3.06. οταν πάω να straemάρω 720p mkv μου κολλαει το buffer.. έχω κάνει κάτι λάθος στις ρυθμίσεις; εναλλακτικά είδα μια επιλογή στο ps3 που λέει copy.αυτό τι κάνει? αντιγράφει το αρχείο στο σκληρό του ps3 κ μήπως δεν κολλαει έτσι;

 

H "mac" έχει πρόβλημα με 100άρι δίκτυο. Δοκίμασε να βάλεις ένα 1000άρι switch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απότι ξέρω το ps3 δεν έχει bluetooth.. εμένα πάντως δεν μου το βρίσκει

 

---------- Προσθήκη στις 20:10 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 20:02 ----------

 

Α, επίσης έχει καταφέρει κανείς να κάνει copy το αρχείο mkv στο ps3? αν αφτό γίνεται , τότε δεν υπάρχει πρόβλημα με τη μετάδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι είναι φυσικό να κολλάει μετά από ψάξιμο που έκανα. Έτσι νομίζω τουλάχιστον.

Εσύ μάλλον έχεις συνδέσει το PS3 με το PC απευθείας με καλώδιο Ethernet στη θήρα του PC σου όπου προφανώς είναι Gigabit.

Ωστόσο εγώ έχω συνδέσει το PS3 όπως είπα και πιο πριν με τον Router και το PC σε αυτόν. Είναι 100mbit η σύνδεση.

 

Οχι με switch το εχω συνδεσει,Αλλα δεν εχει σημασια.Δεν ηξερα οτι εχεις mac.Οπως ειπε και παραπανω ο φιλος με mac αλλαζει το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...