Προς το περιεχόμενο

stream se PS3


kabouras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανει το PC transcode 1080P on the fly με 1.2ghz dual core?Τοτε γιατι για να δω εργο 1080Ρ στο PC πρεπει να ανεβάσω την CPU στα 2.7ghz (το δοκιμασα με το παρακατω εργο).Αυτήν την στιγμή που μιλαμε βλεπω το Yip Man mkv 1080p με CPU χρονισμενη στο 1.2Ghz και usage 12% και τρέχοντας μtorrent.

Επεξ/σία από Woof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και πως το βλεπεις αυτο? Ειναι MKV αρχειο.

 

Μάλλον εχεις δικιο δοκίμασα ενα αλλο 1080Ρ και δυσκολεύεται να το παίξει στο καπάκι,κρίμα ειπα και εγω οτι εκμεταλλευτικάν τον Cell :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καινενα αλλο προφγραμμα για στρεαμ εχουμε?? καποιο που να μπορεις να ρυθμιζεις ευκολα και ον δε φλαι το μεγεθος των υποτιτλων γιατι σε αυτο η ρυθμιση ειναι καπως ανορθοδοξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα επρεπε να ειχες εσυ ποιο παλια PS3, να προσπαθεις να κανεις to Tversity Να δουλεψει, να εχεις κανει 200 reboot, να εχεις διαβασει χιλια guides και παλι να μην δουλευει σωστα. το PMS ειναι μακραν το καλυτερο και ποιο ευχρηστο προγραμμα για streaming στο PS3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως δεν εχεις ον την επιλογή Media Server απο το PS3 ?

 

Ειδα το ΠΜ αρα το εχεις ον....ε κανε λοιπων browsing στον σκληρο σου απο το PS3 εκει που ειναι η ταινια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέχω το πρόγραμμα βλεπει το PS3 και απο εκει κανω browsing τους σκληρούς μου.Εισαι σιγουρος οτι εχεις την επιλογη media server στο PS3 on?

 

1. PS3 Media Server does not appears on XMB

-------------------------------------------

 

First of all, you need to make sure UPNP network discovery is enabled on your computer.

On Windows XP, it's a service called "SSDP Network Discovery", on Vista, it's just called "Network Discovery".

More infos here:

 

http://www.mydigitallife.info/2007/02/12/turn-on-and-enable-upnp-or-network-discovery-in-windows-vista/

http://www.bitwiseim.com/wiki/index.php?title=Using_UPnP_on_Windows_XP#Enabling_UPnP_in_Windows_XP

 

If it's the case, you may have a problem with your router, have you enabled port forwarding ?

The default port of the application is 5001. You can also try to change this default port,

or force the IP of your computer in the "General configuration" Tab (you need to restart, after modified and saved values)

Also, the application isn't exempt of bug, see Help at the end of this file.

 

Δες και αυτο...το λει στο Help του προγραμματος..

Aν ειναι ολα οκ δοκίμασε να κατεβάσεις παλαιότερη εκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τα έχω όλα οκ. Όταν ανοίγω το media server και βρίσκει το ps3 πάω στο ιστορικό και μου βγάζει αυτό το μνμ: It's ready! You should see the server appears on XMB. Το θέμα είναι ότι όταν πάω στο ps3 και πατάω search for Media Server δεν μου βρίσκει τπτ. Στις ρυθμίσεις του network για το ps3 to UPNP είναι avaliable και έχω enable το media server. Αλλά όπως είπα όταν κάνω search απο το ps3 δεν μου βρίσκει τπτ:(:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...