Προς το περιεχόμενο

kttsmgr σε KDE4.2.1


sergyma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προσπαθησα να στησω τον Διαχειριστης κειμενου-σε-ομιλια kttsmgr αλλα οταν ξεκιναει μου ζηταει ρυθμιση <To KTTS δεν έχει ρυθμιστεί για την ώρα. Πρέπει να ρυθμιστεί τουλάχιστον ένας εκφωνητής. Θέλετε τη ρύθμισή του τώρα;>και εκει κρασαρει με το εξης μηνυμα

Συνέβη ένα κρίσιμο σφάλμα

The application Îονάδα ελέγÏÎ¿Ï ÏÎ¿Ï KDE (kcmshell4) crashed and caused the signal 11 (SIGSEGV).

Please help us improve the software you use by filing a report at http://bugs.kde.org. Useful details include how to reproduce the error, documents that were loaded, etc.

εχει καταφερει καποιος να δουλεψει το kttsmgr και μηπως το προβλημα ειναι το ελληνικο περιβαλλον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να εχω kde4 και mandriva, το festival (σαν backend για το kttsmgr) το εχεις εγκατεστημενο? Επισης, δες αν μπορεις να το ρυθμισεις με καποιο τροπο το kttsmgr.

 

Festival offers a full text to speech system with various APIs, as well an environment for development and research of speech synthesis techniques. It includes a Scheme-based command interpreter.

 

Besides research into speech synthesis, festival is useful as a stand-alone speech synthesis program. It is capable of producing clearly understandable speech from text.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να εχω kde4 και mandriva, το festival (σαν backend για το kttsmgr) το εχεις εγκατεστημενο? Επισης, δες αν μπορεις να το ρυθμισεις με καποιο τροπο το kttsmgr.

 

τελικα ειχες δικιο μου ελειπε το festival με urpmi festival-1.96-10mdv2009.0.i586 ολα οκ

μονο που λειτουργει με αγγλικο κειμενο δεν υποστηριζει ελληνικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...