Προς το περιεχόμενο

Έγγραφα που καταδεικνύουν τις παράνομες τακτικές της Microsoft


gdp77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιεύτηκε ένα εντυπωσιακά μεγάλο άρθρο στο δικτυακό τόπο boycottnovel.com, το οποίο δείχνει με ντοκουμέντα τις παράνομες τακτικές που ακολούθησε η MS ώστε να κινηθεί εναντίον της Intel για την επικείμενη υποστήριξη της τελευταίας στο Linux.

 

Υπόγειοι μηχανισμοί, κινήσεις κάτω από το τραπέζι, insiders σε εταιρείες κολοσσούς όπως η Compaq και άλλα πολλά παρουσιάζονται μπροστά στα μάτια μας.

 

Ίσως το ανάγνωσμα είναι εξαιρετικά χρήσιμο, ώστε να συνειδητοποιήσουμε ότι οι θεωρίες συνωμοσίας δεν είναι πάντα θέμα κινηματογραφικών ταινιών, αλλά βρίσκουν έδαφος πολλές φορές στα σπίτια μας και στα pc μας.

 

Ίσως αξίζει να αναρωτηθούμε αν τελικά τα ευρώ που πληρώνουμε για να αγοράσουμε λογισμικό της ΜS, επενδύονται σε ανάπτυξη ή σε παράνομες τακτικές για την επικράτηση μιας εταιρείας.

 

Source.png Πηγή: boycottnovell.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να βοηθήσεις με ακριβές link μιας και εγώ συγκεκριμένα δεν κατάλαβα ποιό άρθρο από όλα εννοείς...

Επίσης, δε μου φαίνεται και ιδιαίτερα είδηση έτσι όπως την παρουσιάζεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καταλαβα καλα, η Microsoft θελει να αποτρεψει την intel να ασχολειται με την υποστηριξη linux ώστε τα νεα κομματια να μην ειναι συμβατα με linux και ο κοσμος να αγοραζει windows??????

αν οντως ειναι ετσι, τοτε περιμενει η microsoft οι supercomputers να τρεχουν windows ? ? ? ? ?

αν και οι πιο πολλοι εχουν amd opteron...

σε καναν υπερυπολογιστη που ασχολειται με ελενχο πυρηνικων κεφαλων κλπ...φανταζεστε να φαει κανα BSOD? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι να τα μάθουν και άλλοι που χαίρονται όταν τα σκάνε στην M$. Να καταλάβουν τουλάχιστον πού πάνε τα χρήματά τους.

 

Υ.Γ. Ευχαριστώ τον mod που το μετακίνησε και έκρινε ότι δεν έπρεπε να μπει σαν είδηση. Η είδηση ότι η M$ ξεκίνησε αγωγές εναντίον υλοποιήσεων linux, φυσικά ενδιαφέρει. Το αντίθετο δεν ενδιαφέρει. Γιατί το ένα αποτελεί είδηση και όχι το άλλο; Περισσότερα στο blog μου, εντός της ημέρας, γιατί ο Αλ Μπάντι πάλι ban θα μου ρίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά,βρέθηκε στη κατοχή μου το παρακάτω mail.Αν όντως είναι αληθινό, τότε,νέος μεσσαίωνας μας περιμένει.

-----Original Message-----

 

From: Bill Gates

Sent: Friday, feb 28, 2009 10:19 AM

To: Barack Obama

Subject: FW: Do not close Guantanamo bay.You must replace talibans with Linux users.

 

Dear President,This shit called "Open Source" is getting on my nerves more more lately.

Waiting for your support.

Thanks. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Παιδιά,βρέθηκε στη κατοχή μου το παρακάτω mail.Αν όντως είναι αληθινό, τότε,νέος μεσσαίωνας μας περιμένει.

-----Original Message-----

 

From: Bill Gates

Sent: Friday, feb 28, 2009 10:19 AM

To: Barack Obama

Subject: FW: Do not close Guantanamo bay.You must replace talibans with Linux users.

 

Dear President,This shit called "Open Source" is getting on my nerves more more lately.

Waiting for your support.

Thanks. :P

 

δλδ υπονοείς ότι είναι μούφα τα έγγραφα που αποκαλύπτει ο δικτυακός τόπος που αναφέρεται στο OP? :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Ευχαριστώ τον mod που το μετακίνησε και έκρινε ότι δεν έπρεπε να μπει σαν είδηση. Η είδηση ότι η M$ ξεκίνησε αγωγές εναντίον υλοποιήσεων linux, φυσικά ενδιαφέρει. Το αντίθετο δεν ενδιαφέρει. Γιατί το ένα αποτελεί είδηση και όχι το άλλο; Περισσότερα στο blog μου, εντός της ημέρας, γιατί ο Αλ Μπάντι πάλι ban θα μου ρίξει.

 

Τα διαπλεκομενα ειναι παντου!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...