Προς το περιεχόμενο

mandri2009 gnome-προσαρτησεις δισκων


BonJovi1000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον με διπλο κλικ πανω στον δισκο η με δεξι και προσαρτηση δεν κανει τιποτα,αλλαξα το σημειο προσαρτησης τους->τιποτα

αποθηκευσα αλλαγες στο fstab τιποτα....καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον με διπλο κλικ πανω στον δισκο η με δεξι και προσαρτηση δεν κανει τιποτα...αλλαξα το σημειο προσαρτησης τους...τιποτα...αποθηκευσα αλλαγες στο fstab τιποτα....καμια ιδεα??

 

Πρόκειται για εξωτερικό δίσκο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι για εσωτερικους,το προβλημα μου το βγαζει σε gnome,σε kde δεν ειχα κατι αναλογο

το μυνημα που παιρνω τωρα ειναι

Είναι αδύνατη η προσάρτηση του τόμου.

Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για την προσάρτηση του τόμου 'data2'.

DBus error org.freedesktop.DBus.Error.NoReply: Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.

εντωμεταξυ εναν αλλο εσωτερικο που εχω μεσα και ειναι εχτ3και εχει λινουξ τον ανοιγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοεις απο το mandriva control center απο το γραφικο?αν ναι τους κανω προσαρτηση π.χ /mnt/data αλλα το ιδιο τι να κανω?

 

edit να σημειωσω οτι με το που μπηκα μεσα στην εγκατασταση υπηρξε αυτο το προβλημα ομως μπορουσα να μπω στα αρχεια των δισκων απο την διαδρομη root-mnt-onomaδισκου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν τα κανεις χειροκίνητα όλα ;

δηλαδη :

>mkdir /mnt/data
mount -a /dev/sdb1 /mnt/data

***αυτόματη ένωση μηνυμάτων***

sdb1 το εβαλα στην τυχη κοιτα πως ειναι ονομασμενος ο δισκος σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτο το εχω κανει,υπαρχει καποιο προβλημα με τους δισκους γενικοτερα

την πεταξα γυρισα σε kde αλλα ξερεις ποιο ειναι το θεμα?οτι και σε κde περα του dolphin οποιοδηποτε αλλο browsing(π.χ για να διαλεξεις μια εικονα για το desktop cube ktl)δεν <<πιανει>> και πρεπει να μπαινω στους δισκους μου μεσω της πορειας του mnt δεν ξερω τι μπορει να φταιει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...