Προς το περιεχόμενο

Εχρωμο το μελανακι για τον εκτυπωτή SHINKO;


πΑ-Βου-Γα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας παιδια!

Ειχα παρει απο το e-shop μια φωτογραφικη μηχανη και μου εδιναν δωρο (προφανως για να τους ξεφορτωθουν) εναν εκτυπωτουλη για φωτογραφιες. Σκεφτηκα προχθες, σαν ανησυχο παιδι που ειμαι να τον λειτουργησω (οχι οτι θα με συμφερει, αλλα το προσπερναμε). "Εννοειται" δεν ειχε μελανι μαζι με τον εκτυπωτη και μπηκα στο eshop για να παραγγειλω μελανι και ειχε το παρακατω...

 

http://www.e-shop.gr/show_ana.phtml?id=ANA.SHI00001

 

Η ερωτηση μου ειναι αν: το μελανι ειναι εγχρωμο;. Ισως θεωρειται χαζη ερωτηση αλλα επειδη ειναι μονο ενα μελανακι το οποιο ειναι "κασσετα" και επειδη στα χαρακτηριστικα απο το μελανι δεν γραφει αν ειναι εγχρωμο η ασπρομαυρο, με εβαλε σε σκεψεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερωτηση μου ειναι αν: το μελανι ειναι εγχρωμο;. Ισως θεωρειται χαζη ερωτηση αλλα επειδη ειναι μονο ενα μελανακι το οποιο ειναι "κασσετα" και επειδη στα χαρακτηριστικα απο το μελανι δεν γραφει αν ειναι εγχρωμο η ασπρομαυρο, με εβαλε σε σκεψεις....

 

επίσης δεν έχει άλλα μελανάκια της ίδιας εταιρίας για να συγκρίνεις... όντως είναι λίγο μπέρδεμα. Ο εκτυπωτής πόσα μελανάκια παίρνει; 1 ή 2;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα παιρνει μονο! ειναι σαν κασσετα. το περιγραφει σαν ink ribbon cassette. εν τω μεταξυ, πηρα και στο eshop, και αυτοι πληρη αγνοια....

 

:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιποτα.... το μονο που γραφει για το μελανακι ειναι:

 

model: DS-50KEX

contents: ink ribbon cassette

 

και εδω ειναι και η φωτογραφικη μηχανη που δινει και τα χαρακτηριστικα του εκτυπωτη λιγο πιο κατω

 

 

https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.562117

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτογραφικός εκτυπωτής = σίγουρα έγχρωμος...

άρα αφού παίρνει ένα μόνο toner λογικά θα είναι όλα τα χρώματα μαζί...

 

κάτι άλλο δεν μπορώ να υποθέσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα ετσι πρεπει να ειναι αλλα....

τι να πω... θα δειξει η νεκροψια....

thanks alex!

 

αν έκανα λάθος να ξέρεις ότι θα κάνω edit όλα μου τα ποστ και θα αρνηθώ ότι είχαμε αυτή τη συνομιλία... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ναι το ειχα δει αυτο αλλα και παλι δεν λεει οτι το μελανι ειναι εχρωμο. ο εκτυπωτης σιγουρα ειναι αλλα με το μελανι δεν μπορω να καταλαβω... το πιο λογικο εφοσον ο εκτυπωτης ειναι εγχρωμος και παιρνει μονο ενα ειδος απο μελανακι τοτε να ειναι και εγχρωμο αλλα δεν το διευκρινιζει πουθενα. και οπως ειπα ουτε το eshop δεν εχει ιδεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλειά δεν έχει αυτό είναι αλήθεια αλλα βαριέστε να σκεφτείτε...

Στο supply list έχει ενα μελάνι και είναι έγχρωμος (δες την φωτο)... Τι αλλο στοιχείο να δώσω ρε ταλέντα.. Άφησα τον πολύτιμο χρόνο μου για να σας δείξω...να σας δώσω τα φώτα μου.

Κ για να αφήσω τις μαμακίες το ξέρω γιατι πριν 1 μήνα θα το αγόραζα για ενα γνωστό. Τελικά δεν το πήρε γιατι του είπε ο πνευματικός του οτι η καταστροφή του κόσμου είναι κοντά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλειά δεν έχει αυτό είναι αλήθεια αλλα βαριέστε να σκεφτείτε...

Στο supply list έχει ενα μελάνι και είναι έγχρωμος (δες την φωτο)... Τι αλλο στοιχείο να δώσω ρε ταλέντα.. Άφησα τον πολύτιμο χρόνο μου για να σας δείξω...να σας δώσω τα φώτα μου.

Κ για να αφήσω τις μαμακίες το ξέρω γιατι πριν 1 μήνα θα το αγόραζα για ενα γνωστό. Τελικά δεν το πήρε γιατι του είπε ο πνευματικός του οτι η καταστροφή του κόσμου είναι κοντά...

 

Δεν σέβεσαι τίποτα πια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...