Προς το περιεχόμενο

Ανέβηκε η τιμή στη μελάνη;


nurse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπήκα στο eshop και το plus4u για να αγοράσω μελάνι για τον canon ΜΧ300 και διαπίστωσα ότι η μελάνη έχει διαφορετική τιμή από παλιότερα (1μήνα). Βρήκα CL-51στα 27.20e και BG-50 στα 23,11e. Η τιμή στη μαύρη είναι αυξημένη κοντά στο 1ε και στην έγχρωμη 3+ ε.

 

 

Ανατιμήθηκαν οι συγκεκριμένες μελάνες ή είναι γενικότερο φαινόμενο;

 

Δείτε και εσείς για τους δικού σας εκτυπωτές και πέστε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, τις φοβάμαι τις απομιμήσεις. Έχω κακή εμπειρία με τον προηγούμενο canon που είχα.. Μπορεί να ήταν και τυχαίο γεγονός.

 

Δεν θα είχα πρόβλημα εάν ήξερα ότι ο ΜΧ 300 είναι σαν τους HP που όταν τους αλλάζεις μελάνι αλλάζεις και κεφαλή. Ξέρει μήπως αυτό συμβαίνει στους MX300;

 

 

-----Προστέθηκε 10/2/2009 στις 06 : 06 : 06-----

 

 

Μόνο οι δικές μου ακρίβυναν; :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστα να πάνε nurse. Το Πλαίσιο είχε ενημερώσει με e-mail πως από τις αρχές του έτους θα ακριβύνουν τα μελάνια της HP.

 

Από το e-mail που μου στείλανε:

 

"...γι' αυτό και σας ενημερώνουμε άμεσα. Η Hewlett Packard ανακοίνωσε ότι από 1/1/2009 οι τιμές πώλησης μελανιών και τόνερ θα αυξηθούν κατά 10%.

 

Θέλουμε να περάσουμε σε εσάς το πλεονέκτημα του stock που υπάρχει στις αποθήκες μας και σας παρακαλούμε να μας στείλετε άμεσα την παραγγελία σας για να μην αντιμετωπίσουμε πιθανές ελλείψεις."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστα να πάνε nurse. Το Πλαίσιο είχε ενημερώσει με e-mail πως από τις αρχές του έτους θα ακριβύνουν τα μελάνια της HP.

 

Από το e-mail που μου στείλανε:

 

"...γι' αυτό και σας ενημερώνουμε άμεσα. Η Hewlett Packard ανακοίνωσε ότι από 1/1/2009 οι τιμές πώλησης μελανιών και τόνερ θα αυξηθούν κατά 10%.

 

Θέλουμε να περάσουμε σε εσάς το πλεονέκτημα του stock που υπάρχει στις αποθήκες μας και σας παρακαλούμε να μας στείλετε άμεσα την παραγγελία σας για να μην αντιμετωπίσουμε πιθανές ελλείψεις."

ή θελήσαν να "ξεστοκάρουν",μιας και τα μελάνια έχουν ημερομηνία λήξης.

 

Πάντως όμως είναι γενικό το φαινόμενο,όλα ψιλοτσιμπάνε με αποτέλεσμα να επιβαρύνεται ο τελικός αποδέκτης (καταναλωτής).Π.χ. παρήγγειλα κάτι φιγουρίτσες σε διάστημα μικρότερο των δύο μηνών μεταξύ των παραγγελιών και είδα να έχουν αρπάξει κάτι δεκάδες λεπτά ανά τμχ.Δεν πολυφαίνεται,αλλά είχαμε καλομάθει στην καθήλωση των τιμών και άμα τα βγάλουμε "υπερεκτιμημένα" θα μας πουν κλέφτες,όχι ότι δεν είμαστε δηλαδή...:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την φορά μάλλον ήταν αληθινό o_magazatoras, γιατί μου ήρθε και e-mail από την Hp με προσφορές σε σετάκια μελανιών την ίδια περίοδο.

 

Όλα ψιλοτσίμπησαν, όντως.

 

 

Το Πλαίσιο πάντως σε πελάτες που ψωνίζουν με τιμολόγιο δεν κάνει χαζομάρες. Μάλιστα στέλνει και ειδικές προσφορές σε τιμές πιο κάτω και από τις internet. ;)

Έχω βέβαια και έναν απλό λογαριασμό, όπως αν γραφτεί κανείς στο site τους που στέλνει προσφορές σε άλλο e-mail, αλλά στέλνουν μερικές απλές προσφορούλες. Το ζουμί είναι στο άλλο e-mail, για επιχειρήσεις ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...