Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Eχω το thomson tg585.

Συνδεεται στο desktop μεσω ethernet, απο εκει συνδεω το laptop μεσω wireless ( που χρησιμοποιω πιο πολυ λογω ευχρηστιας )

Οταν εχω αυτα τα.. σκαμπανεβασματα, τα εχει και στο desktop ενω ειναι συνδεδεμενο το router στο internet. Δεν αλλαζει ip, τιποτα και ξαφνικα παιζει λιγο, ξανα πεφτει, κοκ.

 

δοκίμασε και με άλλο router αν μπορείς για να είμαστε σίγουροι ότι δεν φταίει αυτό

 

---------- Post added at 13:06 ---------- Previous post was at 12:57 ----------

 

Απορία σχετικά με το θέμα του gap που αναφέρθηκε.

Αν απ το Tone 418 μέχρι το τέλος του γραφήματος δεν υπάρχουν γραμμούλες, αυτό θεωρείται gap;

Επειδή όσα είδα ως τώρα είχαν είχαν ένα κενό αλλά λίγο πριν το τέλος του γραφήματος είχαν tone.

 

ανέβασε screenshot :-)

 

---------- Post added at 13:08 ---------- Previous post was at 13:06 ----------

 

Και έρχομαι και ρωτάω τώρα εγώ, από τη στιγμή που υπάρχει πρόβλημα από τη Forthnet με το πάγιο τι γίνεται?

 

Αν είχα πρόβλημα στη καλωδίωση του σπιτιού θα πλήρωνα στη Forthnet κάποια χρήματα, τώρα που έχουν αυτοί θα μου δώσει κάποιος λεφτά?

 

Σε περίπτωση που το πρόβλημα συνεχιστεί πάντως πέρα από μία εβδομάδα θα ζητήσω μείωση παγίου μέχρι να φτιάξουν το πρόβλημα.

 

Τι λέτε εσείς?

λογικά ναι, θα πρέπει να έχεις μειωμένο πάγιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εδω παιζει κανενα gap? το βλεπω και πεφτει χαμηλα το γραφημα...

 

orbmt20100609141435.pnghttp://img704.imageshack.us/gal.php?g=orbmt20100609141435.png

 

Επισης ο συγχρονισμος μου πεφτει κιαλο απο οτι βλεπω :mad: Καποτε ειχα 17mbps (βλεπε αρθρο wiki απο τα screenshots)

stmt201006091414.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τώρα ή να περιμένω καμιά βδομάδα μέχρι να το φτιάξουν? Και αν δεν, που δεν, να ζητήσω?

 

Κοίτα για forthnet δεν ξέρω αλλά στον ΟΤΕ σε περίπτωση που έχεις βλάβη για πάνω από δύο μέρες παίρνεις αποχρέωση όλες τις μέρες.Λογικά και εδώ το ίδιο ισχύει οπότε πάρε ένα τηλεφωνάκι ή πέρνα από κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν δεν έχεις τηλέφωνο ή Internet καθόλου, ναι, σου αφαιρούν τις μέρες.

Εγώ έχω και τηλέφωνο και Internet, απλά το τελευταίο δεν δουλεύει σωστά και το παραδέχονται και οι ίδιοι ότι έχουν πρόβλημα αυτοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

ανέβασε screenshot :-)

[...]

Here yοu are :>

 

edit: lol. Πρώτη φορά βλέπω να συγχρονίζει τόσο ψηλά. Όσες φορές το χα δει τα τελευταία 2+ χρόνια ήταν στα 12+ με 14(max) Mbps.

post-16437-129063097767_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

nope, δεν υπάρχει gap αν και είσαι σε Broadcom dslam τα οποία το εμφανίζουν συνήθως...

 

για το attenuation που έχεις ο συγχρονισμός είναι απογοητευτικός :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κaλησπέρα,

οταν συνδέω το τηλέφωνο χωρίς φίλτρο εχω τα παρακάτω αποτελέσματα αλλά τουλάχιστον μπορώ να δω ιντερνετ

 

post-162276-129063099317_thumb.jpg

 

Όταν βάλω φιλτρο στο τηλεφωνο, η κατάσταση με την ταχύτητα βελτιώνεται σχεδόν διπλασιάζεται αλλά ο θόρυβος χτυπάει 70αρια και ούτε λόγως για ιντερνετ.

 

Από την φορθνετ κατόπιν επισκεψης τεχνικού μου είπαν ότι η γραμμή είναι ΟΚ και ότι πρέπει να τσεκάρω την καλωδίωση από τον κατανεμητή και μετά. Ισχύει κάτι τέτοιο και αν ναι πως χάλασε η καλωδίωση από την μια στιγμη στην αλλη;

Το ρουτερ είναι RT211 airties.

 

thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και την άλλη εβδομάδα δεν το έχουν φτιάξει με βλέπω για καταγγελία και εξώδικο από τον δικηγόρο μου.

 

Όλα αυτά μετά από κουβέντα που είχαμε για τη μείωση του παγίου.

 

Του είπα αν θα γίνει κάτι με τι μείωση του παγίου και μου είπαν, όταν αποκατασταθεί το πρόβλημα θα αφαιρεθούν όσες μέρες, υπήρχε.

Τους είπα ότι σε περίπτωση που δεν αποκατασταθεί, τι θα γίνει?

 

Όπως καταλαβαίνετε τα πράματα είναι σκούρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...