Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη δεν παιζω online εχω τρελο προβλημα με το streaming βασικα σκεφτομαι αυτο , αλλα ψιλοφοβαμαι μην μεινω καμια βδομαδα χωρις internet απο την μεταφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ειδικά για μεταφορά στον ΟΤΕ δεν πρόκειται να μείνεις πάνω από μερικές ώρες

 

και ομως εγω αυριο κλεινω βδομαδα χωρις Internet απο το μεταβατικο σταδιο

και αυτο γιατι η γραμμη ειχε προβλημα, μεχρι να το φτιαξουν μεχρι να μου ενεργοποιησουν και το dsl περασαν οι μερες

 

τωρα "δανειζομαι" απο εναν καλο γειτονα... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το να έχεις βλάβη όμως δεν είναι ο κανόνας αλλά η εξαίρεση

 

σωστα :o

αλλα και παλι, οταν πηγα να κανω τα χαρτια, μου ειπαν οτι μολις μου μπει ο ΟΤΕ σαν γραμμη θελει 3 μερες μεχρι να ενεργοποιηθει το dsl, να μου στειλουν τους κωδικους κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάντως κάποιος γυρίσει στον ΟΤΕ ενώ είναι σε διαφορετικό παροχέα, πληρώνει ένα πρόστιμο γύρω στα 60-70Ευρώ.

Δηλαδή αν κάποιος ψωνίζει από τα Multirama και πάει και στο Πλαίσιο, θα χρεωθεί κάποιο extra ποσό ως πρόστιμο από το τελευταίο επειδή πήγε σε άλλο μαγαζί?

Είναι νόμιμο αυτό? Γίνεται?

Ήμουν έτοιμος πραγματικά να κινήσω γη και ουρανό όταν το έμαθα αυτό να πάω στα κεντρικά να μιλήσω με κάποιον να του πω ότι αυτό δεν γίνεται και ότι δεν μπορώ να πληρώσω τα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Αν πάντως κάποιος γυρίσει στον ΟΤΕ ενώ είναι σε διαφορετικό παροχέα, πληρώνει ένα πρόστιμο γύρω στα 60-70Ευρώ.

 

ναι είναι γνωστό ότι το συμβόλαιο σε δεσμεύει για 12 μήνες, μετά μπορείς να πας όπου θες χωρίς να πληρώσεις τη ρήτρα...

 

Δηλαδή αν κάποιος ψωνίζει από τα Multirama και πάει και στο Πλαίσιο, θα χρεωθεί κάποιο extra ποσό ως πρόστιμο από το τελευταίο επειδή πήγε σε άλλο μαγαζί?

Είναι νόμιμο αυτό? Γίνεται?

Ήμουν έτοιμος πραγματικά να κινήσω γη και ουρανό όταν το έμαθα αυτό να πάω στα κεντρικά να μιλήσω με κάποιον να του πω ότι αυτό δεν γίνεται και ότι δεν μπορώ να πληρώσω τα λεφτά.

 

πως βάζουν ρήτρες οι ομάδες ποδοσφαίρου στα συμβόλαια των ποδοσφαιριστών σε περίπτωση μεταγραφής κτλπ κτλπ? μια τέτοια φάση, απλά στην συγκεκριμένη περίπτωση η ρήτρα λήγει μετά τους 12 μήνες

 

το υπογράφεις στο συμβόλαιο παρεπιπτόντως...

 

παρόμοιο έχουν και οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με κατάλαβες επειδή φαίνεται ότι δεν το ξέρεις.

Αν θέλω να γυρίσω στον ΟΤΕ, καθώς τώρα είμαι σε άλλον παροχέα και το συμβόλαιο μου έχει κάνει τον κύκλο του κανονικά πληρώνω τα 70Ευρώ στον ΟΤΕ. Είναι πρόστιμο όταν γυρνάς πάλι στον ΟΤΕ!

Εσύ άλλο λες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν είναι πρόστιμο, είναι η επανασύνδεση, οι εναλλακτικοί το έχουν ως προσφορά "τσάμπα", ο ΟΤΕ όχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι πρόστιμο, είναι η επανασύνδεση, οι εναλλακτικοί το έχουν ως προσφορά "τσάμπα", ο ΟΤΕ όχι...

Πρόστιμο πες του αφού όλοι οι άλλοι το έχουν τσάμπα.

Σου λέει αν φύγεις και θέλεις να γυρίσεις τη γ@μησες.

 

Και εμένα εδώ που είμαι δεν με παίρνει να παίζω με αυτά γιατί ο ΟΤΕ που έκλεβε ταχύτητα. Ότι και να συγχρόνιζα ταβάνι 100Kb/s κατέβαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με κατάλαβες επειδή φαίνεται ότι δεν το ξέρεις.

Αν θέλω να γυρίσω στον ΟΤΕ, καθώς τώρα είμαι σε άλλον παροχέα και το συμβόλαιο μου έχει κάνει τον κύκλο του κανονικά πληρώνω τα 70Ευρώ στον ΟΤΕ. Είναι πρόστιμο όταν γυρνάς πάλι στον ΟΤΕ!

Εσύ άλλο λες!

 

δΕΝ είναι 70.Νομίζω είναι 35 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόστιμο πες του αφού όλοι οι άλλοι το έχουν τσάμπα.

Σου λέει αν φύγεις και θέλεις να γυρίσεις τη γ@μησες.

Ισχυει σιγουρα γιατι στο site τους εχει

Δωρεάν το τέλος ενεργοποίησης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ λογικά μέχρι την Δευτέρα θα έχω κάνει αίτηση για On Telecoms

 

It is done. Περιμενω Δευτερα, αντε Τριτη τους κωδικους μου για ON. Τελος, αντε γεια με τους "σπασμενους" επιτελους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...