Προς το περιεχόμενο

Ο λόγος που δέν βάζω linux


ans_mc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

we_will_rise

...

με μουφες δεν περνας καλα.....

πιστευεις οτι δεν υπαρχει δικαιολογια για καποιον που δεν μπορει να ακουσει τζαζ....?

πολλες....αλλα η αληθεια ειναι μια...

παντως εγω και εκτυπωνω...και ολα οκ.....ηχο μπορει να χρειαστει να ψαξεις αν εχεις <<σπανια>> καρτα...ερρορς βλεπεις οταν κανεις βλακειες....καλυτερα νομιζω απο το να μην μπορεις να κανεις τιποτα αλλο εκτος απο φορματ...το μονο σιγουρο ειναι οτι σερφαρεις ακους και εκτυπωνεις....το οτι εσυ εχεις τοσο καιρο απειραχτο το μηχανημα σου ειναι αξιο πολλων συγχαρητηριων ...παντως εγω ετρεχα σε απειρα φιλαρακια να τους το στρωσω απο την αρχη καθε 6μηνο....

οσο για τους λινουξαδες δεν νομιζω να ειναι στον σωρο για να μπαινουν σε τετοια σαιτ....απο πρωσωπικη εμπειρια κανενας για την ακριβεια.....

για τα 15χρονα ωραια ειναι και αλλα <<πραγματα>>........

τα κοπυ πειστ παιζουν μπαλα σε ολα τα ειδη των γνωστων λειτουργικων....που κολλαει το wine???

3 φορες λες την ιδια λεξη και νομιζεις οτι καθαρισες???χεχε!!

οτι δεν υπαρχει απαντηση σε καποια ειναι φανταζομαι στα υπερ σου??χεχε!!

και μαλλον ενισχυονται απο την υπονοηση υβριστικων φρασεων ετσι?

α και που σαι δεν ξερω αν σου λεει κατι οτι <<ολοι>> δουλευουν για τα <<παραθυρα>> στους οδηγους τους ενω καποιοι τα καταφερνουν απο μονοι τους...

υ.γ τα ιδια κατεβαζεις???πλακα θα κανεις....

παντα φιλικα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εγω θα μιλησω με στατιστικα!! http://marketshare.hitslink.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=8

 

 

ΛΟΛ.Ειναι τοοοοοοοσο ευχρηστο και συμβατο to linux που το χρησιμοποιει το 0.85% παγκοσμιως?Τι λε ρε παιδι μου...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΟΛ.Ειναι τοοοοοοοσο ευχρηστο και συμβατο to linux που το χρησιμοποιει το 0.85% παγκοσμιως?Τι λε ρε παιδι μου...!

 

Ελα ρε!!!:lol::lol: σου μαθανε να διαβαζεις!!! αναρωτιεμαι γιατι εσυ τρωγεσαι τοσο πολυ!! Αφου εχεις το καλυτερο os οπως τα λες γιατι εγω βαρεθηκα να τρωω τις μπλε οθονες την μια πισω απο την αλλη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

we_will_rise

...

με μουφες δεν περνας καλα.....

πιστευεις οτι δεν υπαρχει δικαιολογια για καποιον που δεν μπορει να ακουσει τζαζ....?

πολλες....αλλα η αληθεια ειναι μια...

παντως εγω και εκτυπωνω...και ολα οκ.....ηχο μπορει να χρειαστει να ψαξεις αν εχεις <<σπανια>> καρτα...ερρορς βλεπεις οταν κανεις βλακειες....καλυτερα νομιζω απο το να μην μπορεις να κανεις τιποτα αλλο εκτος απο φορματ...το οτι εσυ εχεις τοσο καιρο απειραχτο το μηχανημα σου ειναι αξιο πολλων συγχαρητηριων ...παντως εγω ετρεχα σε απειρα φιλαρακια να τους το στρωσω απο την αρχη καθε 6μηνο....

οσο για τους λινουξαδες δεν νομιζω να ειναι στον σωρο για να μπαινουν σε τετοια σαιτ....απο πρωσωπικη εμπειρια κανενας για την ακριβεια.....

για τα 15χρονα ωραια ειναι και αλλα <<πραγματα>>........

τα κοπυ πειστ παιζουν μπαλα σε ολα τα ειδη των γνωστων λειτουργικων....που κολλαει το wine???

3 φορες λες την ιδια λεξη και νομιζεις οτι καθαρισες???χεχε!!

οτι δεν υπαρχει απαντηση σε καποια ειναι φανταζομαι στα υπερ σου??χεχε!!

και μαλλον ενισχυονται απο την υπονοηση υβριστικων φρασεων ετσι?

 

παντα φιλικα!!

 

Ναι, και για τα 2 πρώτα..! Αν θίχτηκες, την ανακαλώ την υβριστική φράση, να ξέρεις όμως ότι το ύφος μου ανταποκρίνεται στο δικό σου..! Σοβαρά τώρα, ήρθα κοντά στο λίνουξ μέσα από την σχολή... Στην αρχή είχε πολύ φάση, δεν λέω, καινούρια πράγματα και έτσι, ειδικά το kismet μετρούσε άγρια, αλλά δεν είναι για πολλά πολλά, είναι σαν να μην έχω υπολογιστή... Έχω τον Lexmark X3580 (πολυμηχάνημα) και δεν τον έβλεπε, την κάρτα ήχου το ίδιο, καλά για κάμερα και κάρτα τηλεόρασης δεν το συζητάμε... Επιπλέον, εμφάνιζε σε όλες τις ιστοσελίδες κάτι παράξενες γραμματοσειρές, και απλά δεν ήξερα να κάνω τίποτα. Είχα την καλή διάθεση να κάτσω να μάθω, αλλά όχι και τον χρόνο. Για μένα (όπως έχω διαβάσει κάπου), η ελευθερία να γράψω μόνος μου τους drivers για το hardware μου και να κάνω recompile τον πυρήνα του λειτουργικού μου δεν είναι ελευθερία αλλά αγγαρία..!

 

αυτά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tritonas00...

 

τα στατιστικα τι ακριβως δηλωνουν???

εχεις κανει στατιστικη????

το στατιστικο σφαλμα?

ο συντελεστης αποκλισης?

η ερμηνεια τους??

ποσο μαλον που αυτο μπορει να ειναι και θετικο....

ΟΥΚ ΕΝ ΤΩ ΠΟΛΛΩ ΤΟ ΕΥ ΑΛΛΑ ΕΝ ΤΩ ΕΥ ΤΟ ΠΟΛΥ

 

νομιζω οτι γενικοτερα στην ζωη τα προτυπα οι αξιες οι προτιμησεις οι συμπεριφορες εχουν να κανουν με το λιγο να το πω,,,,,με το μετρημενοι στα δακτυλα...οπου και να ανατρεξεις θα βρεις παρομοιες φρασεις

 

we_will_rise....

το υφος ειναι γραπτο και οι ερμηνειες πολλες......

δεν νομιζω να χρησιμοποιησα καποια λεξη απο το <<συγχρονο>> μας λεξιλογιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα μιλησω με στατιστικα!! http://marketshare.hitslink.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=8

 

 

ΛΟΛ.Ειναι τοοοοοοοσο ευχρηστο και συμβατο to linux που το χρησιμοποιει το 0.85% παγκοσμιως?Τι λε ρε παιδι μου...!

Εδω τι ακριβως στοιχεία βλέπουμε ; τους χρήστες που πετάνε τα windows

και βαζουν linux τους περιλαμβάνει;

Οπως και να χει στην στατιστική βλέπουμε σταδιακή πτώση των windows και σταδιακή αύξηση του Linux.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα μιλησω με στατιστικα!! http://marketshare.hitslink.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=8

 

 

ΛΟΛ.Ειναι τοοοοοοοσο ευχρηστο και συμβατο to linux που το χρησιμοποιει το 0.85% παγκοσμιως?Τι λε ρε παιδι μου...!

 

Επειδή μου αρέσουν και εμένα τα μαθηματικα και τα νούμερα θα μιλήσω και εγώ με στατιστικά

 

έρευνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε!!!:lol::lol: σου μαθανε να διαβαζεις!!! αναρωτιεμαι γιατι εσυ τρωγεσαι τοσο πολυ!! Αφου εχεις το καλυτερο os οπως τα λες γιατι εγω βαρεθηκα να τρωω τις μπλε οθονες την μια πισω απο την αλλη!!

 

Εγω παλι γιατι δεν εχω φαει ουτε μια..!Μυστηριο πραμα ρε παιδι μου!

 

Δεν τρωγομαι!Trooolin....ΕΕΕΕ κουβεντα να γινεται ενοουσα!lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι γιατι δεν εχω φαει ουτε μια..!Μυστηριο πραμα ρε παιδι μου!

 

Δεν τρωγομαι!Trooolin....ΕΕΕΕ κουβεντα να γινεται ενοουσα!lol

 

Σε λιγο θα μας πεις οτι πρωτη φορα ακους για την μπλε οθονη:X:X θα σου ανεβασω μια να δεις πως ειναι( συγνωμη αλλα τα θελεις και τα ακους)!! Καθολου δεν τρωγεσαι με αυτα που γραφεις κατα τα αλλα!

 

παντα φιλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λιγο θα μας πεις οτι πρωτη φορα ακους για την μπλε οθονη:X:X θα σου ανεβασω μια να δεις πως ειναι( συγνωμη αλλα τα θελεις και τα ακους)!! Καθολου δεν τρωγεσαι με αυτα που γραφεις κατα τα αλλα!

 

παντα φιλικα

 

Στο μονο os που εβλεπα BSOD ηταν τα 9χ!Απο nt δεν εχω ξαναδει.(στο pc μου παντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι γιατι δεν εχω φαει ουτε μια..!Μυστηριο πραμα ρε παιδι μου!

 

Δεν τρωγομαι!Trooolin....ΕΕΕΕ κουβεντα να γινεται ενοουσα!lol

 

Ετσι παντως και δεν σας κατσουν τα 7 θα πεθανουμε ολοι απο το γελιο οποτε θα γινουμε 0%:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν αρκετές έρευνες που αναφέρουν ποσοστά >1% για Linux (Μιλάμε πάντα για desktop, διότι στο server segment τα ποσοστά είναι αντίθετα). Τα 2 τελευταία χρόνια παρατηρείται διπλασιασμός των χρηστών Linux (ανά έτος). Αν συνεχιστεί η εξάπλωση του OS με τον ίδιο ρυθμό, πολύ σύντομα τα δεδομένα του παιχνιδιού θα αλλάξουν... Δεν είναι τυχαίο που η M$ βιάζεται ΤΟΣΟ πολύ για τα 7 φτύνοντας κατάμουτρα όσους αγόρασαν τα svista...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα εχει βαλει κανεις???τα 7??ξερω ξερω ειναι buitl 7000....παντως ενημερωτικα ουτε την καρτα ηχου μου εβρισκε ουτε καν επαιρνε τους οδηγους απο το τσιπσετ....χεχε!!!και βεβαια οχι οτι τους εβρισκε.....περιορισμενες δυνατοτητες....οσο για το αν θα ειναι πιο ελαφρυα...δεν μου φανηκε καθολου προς το παρων....σαν σβιστα με πακετο 2(υπαρχουν και εκει πακετα....για να διoρθωνουν τα λαθη)!!χαχα!

σε αστειο υφος για να μην μπουμε παλι σε μονοπατια αλληλοαπαντησεων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα μιλησω με στατιστικα!! http://marketshare.hitslink.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=8

 

 

ΛΟΛ.Ειναι τοοοοοοοσο ευχρηστο και συμβατο to linux που το χρησιμοποιει το 0.85% παγκοσμιως?Τι λε ρε παιδι μου...!

 

Αν και αυτές οι μετρήσεις είναι αρκετά αμφίβολες ότι μόνο για το ubuntu υπάρχουν ήδη πάνω από 10 εκατομμύρια χρήστες παγκοσμίως με τις πιο απαισιόδοξες προβλέψεις. Είναι δύσκολο όμως να καταγράψει κανείς τον ακριβή αριθμό. Πάντως το ποσοστό δεν λέει και τίποτα για την ποιότητα του λογισμικού. Να δώσω ένα παράδειγμα. Και Ρουβά ακούει ένα μεγάλο ποσοστό αλλά αυτο δεν τον κατατάσει και αυτόματα στους ποιοτικούς καλλιτέχνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ποσοστά λέτε ρε παιδιά, το μεν είναι proprietary επι πληρωμή λογισμικό εταιρείας με τεράστια επιρροή λόγω marketing, είναι εμπορικό προϊόν, και το δε είναι ελεύθερο και άνοιχτο και προωθείται από τους χρήστες του. (Πάντα για τα desktop)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...