Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω γιατί ενοχλεί τον funbreaker. Μπορώ, όμως, να σου εξηγήσω γιατί ενοχλεί ιδιαίτερα εμένα:

 

Το insomnia έχει ορίσει 2 αγγελίες για κάθε μέλος ανά εβδομάδα. Ο λόγος έχει να κάνει με το ότι οι αγγελίες απευθύνονται σε μέλη και όχι επαγγελματίες, οπότε 2 αντικείμενα ανά εβδομάδα είναι ένα πολύ λογικό όριο, καθώς και με το να μη σπαμάρονται οι αγγελίες ώστε η αγγελία "μου" να είναι "επάνω-επάνω".

 

Οι χρήστες που καταφεύγουν στο status, επί της ουσίας παρακάμπτουν τους όρους χρήσης του insomnia. Πώς συμβαίνει αυτό;

 

Πρώτον, με την σε καθημερινή βάση (και, σε παρατηρημένες περιπτώσεις, αρκετές φορές μέσα στην ίδια μέρα) διαφήμιση της αγγελίας τους σε ενότητα που άλλο σκοπό είχε και έχει.

 

Δεύτερον, με τη δημοσίευση αγγελιών στο status, χωρίς καν να υφίσταται αγγελία στην κανονική ενότητα (είτε γιατί έχουν ήδη 2 δημοσιευμένες, είτε γιατί... κανόνες, μεχ. Αυτά είναι για τους άλλους).

 

Το φαινόμενο, που αρχικά ήταν σχετικά περιορισμένο, το τελευταίο διάστημα εντάθηκε τόσο ώστε να έχουμε καθημερινά διαμαρτυρίες από χρήστες που είτε θεωρούσαν -όπως εγώ- καταχρηστική αυτή την κατάσταση, είτε -ακόμη χειρότερα- αισθάνονταν αφελείς, για να το θέσω κομψά, που αυτοί σέβονταν το υφιστάμενο όριο και κάποιοι άλλοι το παρέκαμπταν, υποτίθεται έξυπνα.

 

Ελπίζω ότι το νέο πλαίσιο του status όπως θα ανακοινωθεί σύντομα θα δώσει τέλος σε αυτή την κατάσταση.

σχετικά με τις αγγελίες  πιστεύω πως  δεν υφίσταται περί επαγγελματιών υπάρχουν αρκετά μέλη που σε μια αγγελία ενσωματώνουν πολλά διαφορετικά πράγματα συνήθως καινούρια  και χρησιμοποιούν το insomnia μόνο για την ενότητα των αγγελιών χωρίς να έχουν ουδέποτε απαντήσει σε κανένα θέμα-πρόβλημα. Οπότε για μένα θα έπρεπε να δίνεται η δυνατότητα ο χρηστής να μπορεί να βάλει όσες αγγελίες θέλει  και να μπορεί να την διαγράψει κιόλας καθώς και να υπάρχει η δυνατότητα να μην μπορεί κάποιο μέλος να βάλει αγγελία εάν δεν έχει κάποιο αριθμό ενεργών μηνυμάτων –θεμάτων .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί να την διαγράψει?

για να μπορεί να την αντικαταστησει με κάποια άλλη όπως σε άλλα forum που είναι στημένα με το ίδιο cms 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί να την αντικαταστήσει με κάποια άλλη αφού θα μπορεί να ανοίξει καινούργια?

προτάσεις κάνουμε δεν λύνουμε τις δικέ σου απορίες 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να την διαγράψει?

Ποιο πολύ για να μην υπάρχουν ανενεργές αγγελίες ή κλειδωμένες από την στιγμή που πλέον δεν ισχύουν κύριε Αντώνη... :)

 

Από ότι κατάλαβα το βαρύτερο πρόβλημα είναι οι αγγελίες. Γιατί δεν επιλέγετε ένα μέλος με πολλά μηνύματα κτλπ, να το κάνετε διαχειριστή των status και να μπορεί να διαγράφει τα status. Υπάρχουν πολλά άτομα που βαράνε 12ωρα στα status. Βάλτε 2-3 υπεύθυνους και τελείωσε! Ούτε μισθό ζητάμε ούτε τίποτα... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο πολύ για να μην υπάρχουν ανενεργές αγγελίες ή κλειδωμένες από την στιγμή που πλέον δεν ισχύουν κύριε Αντώνη... :)

 

Από ότι κατάλαβα το βαρύτερο πρόβλημα είναι οι αγγελίες. Γιατί δεν επιλέγετε ένα μέλος με πολλά μηνύματα κτλπ, να το κάνετε διαχειριστή των status και να μπορεί να διαγράφει τα status. Υπάρχουν πολλά άτομα που βαράνε 12ωρα στα status. Βάλτε 2-3 υπεύθυνους και τελείωσε! Ούτε μισθό ζητάμε ούτε τίποτα... 

προσφερομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσφερομαι

Βρε και εγώ μέσα είμαι απλά δεν μπορώ να βαράω 12ωρα.. λίγες ωρίτσες μόνο. Αν και καλύτερα να έχει 3-4 που ο 1ας σίγουρα να είναι για τα βραδινά! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε και εγώ μέσα είμαι απλά δεν μπορώ να βαράω 12ωρα.. λίγες ωρίτσες μόνο. Αν και καλύτερα να έχει 3-4 που ο 1ας σίγουρα να είναι για τα βραδινά! 

απλά ο καθένας ανεβάζει ότι βλακεία θέλει στο status προσωπικά εμένα δεν με ενοχλεί να βλέπω αγγελίες υπάρχουν μελή που ανεβάζουν από πορνό βίντεο μέχρι και κατήχηση  για της πολιτικές τούς πεποιθήσεις έλεος οι αγγελίες είναι το λιγότερο ,εάν ο άλλος θέλει το status του να έχει το link των αγγελιών του δικό του θέμα δεν είδα κάποιον να μας υποχρεώνει να πατήσουμε το link . τώρα με τα μέλη που βρίσκονται στο insomnia μόνο για αγγελίες και δεν έχουν ούτε ένα θέμα-μήνυμα ας βρουν ένα τρόπο να τους ελέγξουν και να φύγουν οι επαγγελματίες από τις αγγελίες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά ο καθένας ανεβάζει ότι βλακεία θέλει στο status προσωπικά εμένα δεν με ενοχλεί να βλέπω αγγελίες υπάρχουν μελή που ανεβάζουν από πορνό βίντεο μέχρι και κατήχηση  για της πολιτικές τούς πεποιθήσεις έλεος οι αγγελίες είναι το λιγότερο ,εάν ο άλλος θέλει το status του να έχει το link των αγγελιών του δικό του θέμα δεν είδα κάποιον να μας υποχρεώνει να πατήσουμε το link . τώρα με τα μέλη που βρίσκονται στο insomnia μόνο για αγγελίες και δεν έχουν ούτε ένα θέμα-μήνυμα ας βρουν ένα τρόπο να τους ελέγξουν και να φύγουν οι επαγγελματίες από τις αγγελίες 

Δηλαδη δεν σε πειραζει 4 στα 5 status να ειναι αγγελιες και μαλιστα καποιοι να βαζουν τις αγγελιες τους εως και 4-5 φορες την μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη δεν σε πειραζει 4 στα 5 status να ειναι αγγελιες και μαλιστα καποιοι να βαζουν τις αγγελιες τους εως και 4-5 φορες την μερα.

Μα κανείς δεν σου είπε να πατήσεις το link εάν θες το πατάς εσύ επιλεγείς και δεν είναι θέμα αισθητικής ακόμη  από την στιγμή που δεν απαγορεύεται από τους Όρους του site μπορεί να γίνεται τώρα που δεν υπάρχουν status είναι καλυτέρα και θέλουμε μια γρήγορη λύση σε ένα πρόβλημα πρέπει να ανοίξουμε θέμα από τις πολλές αναφορές το έκλεισαν τα status έστω και προσωρινά τωρα εάν καποιος το χρησιμοποιεί ασύδοτα και συνήθως τα νέα μέλη που δεν έχουν ενεργά μηνύματα εκεί θα έπρεπε να μην μπορούν να δημοσιεύσουν αγγελίες εάν δεν έχουν ένα χ αριθμό μηνυμάτων για κάποιοι έχουν μπερδέψει το forum με παζάρι .  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

[...]

 

Από ότι κατάλαβα το βαρύτερο πρόβλημα είναι οι αγγελίες. [...]

 

Λάθος κατάλαβες. Απλά, η συζήτηση επικεντρώθηκε στις αγγελίες, επειδή για τις αγγελίες ρώτησες παραπάνω.

 

Παρενθετικά, δεν αφαιρέθηκε το status λόγω αγγελίας. Θέλω να πω, σαφώς έπαιξε ρόλο και αυτό, υπό την έννοια ότι είναι ένα χρόνια παρατηρούμενο πρόβλημα, αλλά δεν ήταν αυτό τελικά ο λόγος. Το έχω γράψει άλλωστε, νωρίτερα, όταν απάντησα για ποιο λόγο μια συνολική απαγόρευση παράθεσης στο status συνδέσμων μέσα από το insomnia δεν αποτελεί λύση που εξετάζεται αυτή τη στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρενθετικά

 

 

Λάθος κατάλαβες. Απλά, η συζήτηση επικεντρώθηκε στις αγγελίες, επειδή για τις αγγελίες ρώτησες παραπάνω.

 

Παρενθετικά, δεν αφαιρέθηκε το status λόγω αγγελίας. Θέλω να πω, σαφώς έπαιξε ρόλο και αυτό, υπό την έννοια ότι είναι ένα χρόνια παρατηρούμενο πρόβλημα, αλλά δεν ήταν αυτό τελικά ο λόγος. Το έχω γράψει άλλωστε, νωρίτερα, όταν απάντησα για ποιο λόγο μια συνολική απαγόρευση παράθεσης στο status συνδέσμων μέσα από το insomnia δεν αποτελεί λύση που εξετάζεται αυτή τη στιγμή.

Ναι σωστα... τωρα διαβασα τα αλλα! Πριν τα διαβασα πολυ γρηγορα. Για αυτο με τους διαχειριστες τι εχεις να πεις?? Δεν ειναι μια λυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο πολύ για να μην υπάρχουν ανενεργές αγγελίες ή κλειδωμένες από την στιγμή που πλέον δεν ισχύουν κύριε Αντώνη... :)

 

Θα μπορεί να την κλειδώσει ή να γράψει στο τίτλο ότι πουλήθηκε.

Από τη στιγμή που θέλει να την διαγράψει και να εξαφανίσει τα ίχνη της, εγώ μυρίζομαι απατεωνιά και κρύψιμο από τον πωλητή.

 

Μα κανείς δεν σου είπε να πατήσεις το link εάν θες το πατάς εσύ επιλεγείς και δεν είναι θέμα αισθητικής ακόμη  από την στιγμή που δεν απαγορεύεται από τους Όρους του site μπορεί να γίνεται τώρα που δεν υπάρχουν status είναι καλυτέρα και θέλουμε μια γρήγορη λύση σε ένα πρόβλημα πρέπει να ανοίξουμε θέμα από τις πολλές αναφορές το έκλεισαν τα status έστω και προσωρινά τωρα εάν καποιος το χρησιμοποιεί ασύδοτα και συνήθως τα νέα μέλη που δεν έχουν ενεργά μηνύματα εκεί θα έπρεπε να μην μπορούν να δημοσιεύσουν αγγελίες εάν δεν έχουν ένα χ αριθμό μηνυμάτων για κάποιοι έχουν μπερδέψει το forum με παζάρι .  

 

Είπαμε παραβαίνει τους κανόνες του φορουμ.Είναι 2 αγγελίες ανά βδομάδα.Ο άλλος μπορεί να βάλει και πιο παλιά του αγγελία στο στατους.Όπως επίσης αντί να βάλει λινκ να κάθεται να γράφει με λόγια το προϊόν που θέλει να πουλήσει.Τα έχει πει ο snoob με σαφήνεια.

 

Ναι σωστα... τωρα διαβασα τα αλλα! Πριν τα διαβασα πολυ γρηγορα. Για αυτο με τους διαχειριστες τι εχεις να πεις?? Δεν ειναι μια λυση?

 

Ήδη έσβηναν στατους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήδη έσβηναν στατους.

 

Είπα να μπουν παραπάνω γιατί άμα είχε παραπάνω δεν θα είχε γίνει όλη αυτή η φασαρία για τις αγγελίες. Από την στιγμή που είναι ενάντια στους κανόνες θα διαγραφόντουσαν κατευθείαν. Αυτό σημαίνει πως οι υπεύθυνοι ή δεν ήταν online ή είχαν άλλες δουλειές και δεν μπορούσαν να έχουν τον νου τους εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...