Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε μου διαβάζεις καθόλου τα posts μου;

Απορώ πραγματικά.

Μιλάμε για το αν θεωρούμε προσωπική επίθεση κάποιον που μπένει 100 φορές μόνο για να με κοροιδέψει κάτω από 100 δικά μου posts;

Δηλαδή υπάρχει αμφιβολία περί αυτού;

Αυτό είναι ο ορισμός της προσωπικής επίθεσης και μάλιστα επειδή γίνεται συνέχεια και πολλαπλασιαστικά , έχει σημάδια ψυχοπαθολογικής συμπεριφοράς από αυτόν που το κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να καταλάβετε για τι περιπτωσάρα μιλάμε ο συγκεκριμένος τύπος είχε να ποστάρει στο συγκεκριμένο thread από τις 23 Δεκεμβρίου 2014.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Φίλε μου διαβάζεις καθόλου τα posts μου;

Απορώ πραγματικά.

Μιλάμε για το αν θεωρούμε προσωπική επίθεση κάποιον που μπένει 100 φορές μόνο για να με κοροιδέψει κάτω από 100 δικά μου posts;

Δηλαδή υπάρχει αμφιβολία περί αυτού;

Αυτό είναι ο ορισμός της προσωπικής επίθεσης και μάλιστα επειδή γίνεται συνέχεια και πολλαπλασιαστικά , έχει σημάδια ψυχοπαθολογικής συμπεριφοράς από αυτόν που το κάνει.

 

Ναι, γι' αυτό μιλάμε. Δεν προτείνεις τίποτε, το ξαναλέω. Έστειλες τις αναφορές σου, κρίθηκε το περιεχόμενό τους, τελείωσε. Αν διαφωνείς, στείλε προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή, να πεις ότι οι συντονιστές δεν έκριναν καλά. 

 

Το να γράφεις για ψυχοπαθολογικές συμπεριφορές και περιπτωσάρες, πάντως, σίγουρα δεν είναι πρόταση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπάρχει αρκετή κίνηση σε τέτοια νήματα; Το να δημιουργηθεί μια υποενότητα δεν είναι δύσκολο, αλλά θα πρέπει να δικαιολογείται από την κίνηση που παρουσιάζουν αυτά τα νήματα. Ξέρω τον zoranb, λ.χ., που σε λίγο θα ζητήσει βοήθεια για να φτιάξει ένα δικό του Πύργο του Άιφελ Ζόραν, αλλά παραπέρα;

 

Και για το βιβλίο είχε συζητηθεί κάτι ανάλογο, αλλά δυστυχώς η κίνηση στο ένα νήμα που έχουμε δεν είναι τέτοια που να δικαιολογεί υποενότητα. Να το δούμε, πάντως.

 

 

 

Πιστεύω πως θα έχει την ίδια κίνηση με το auto-moto. Δηλαδή μπαίνει κάποιος ζητάει μια συμβουλή, μπαίνουν 10 απαντάνε πάνω στο θέμα (κάτι που δε γίνεται γενικώς στο μπλα-μπλά). Εκτός αυτού σε ξένα φόρουμ που έχω δει το αντίστοιχο, υπάρχουν και άτομα που ξέρουν να ψάχνουν τις ορολογίες(σημαντικό) και τα βίντεο στα αγγλικά. Πχ πόσες φορές χρειάζεται να πάρω ένα ανταλλακτικό ή ένα εργαλείο που χρειάζομαι άλλα είναι τελείως διαφορετικό στα Αγγλικά από τα Ελληνικά (Πχ η σφήνα στροφάλου δε λέγεται crankshaft wedge ή pin αλλά woodruff Key  :blink: ).  Πιστεύω πως το υποsection θα βοηθήσει με περισσότερες ον-τοπικ απαντήσεις, γιατί αν απλά γίνει ένα pinned στο μπλά-μπλά θα γίνει άσυλο για το τρολλάρισμα των κατασκευών του Zoranb. :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ποια είναι η απλή ερώτηση; Αν πρέπει να διαγράφονται οι προσωπικές επιθέσεις;

 

Η απάντηση είναι προφανώς ναι (υπάρχει εδώ και χρόνια σχετική αναφορά στους όρους χρήστης). Οπότε, πού καταλήγουμε;

 

Στην εφαρμογή αυτης της παραμέτρου. Ε, αυτό, σου εξηγώ όσο πιο απλά μπορώ, δεν είναι πρόταση για τη βελτίωση του insomnia, σχολιασμός συντονιστικής απόφασης είναι. Και σου επαναλαμβάνω, σε αυτή την περίπτωση ή θα στείλεις προσωπικό μήνυμα σε κάποιο αρμόδιο συντονιστή να ρωτήσεις τι και πώς, ή θα απευθυνθείς πάλι με προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή να του εξηγήσεις τους λόγους για τους οποίους θεωρείς πως οι συντονιστές έπραξαν ή δεν έπραξαν σωστά.

 

Όπως και να έχει, πρόταση για βελτίωση σε αυτά που γράφεις δεν υπάρχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη λέμε πάλι τα ίδια. Η ελάχιστη προστασία των χρηστών από προσωπικές επιθέσεις είναι η πιο κεντρική πρόταση που μπορεί να υπάρξει για ένα καλύτερο forum.Από εκεί ξεκινάει η ομαλή λειτουργία ενός forum.Στον Hal έχω στείλει pm από χθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@skiabox, όλο αυτό δεν εξυπηρετεί κανέναν και πρωτίστως εσένα. Το "troll" πέτυχε ήδη το σκοπό του, να ασχολείσαι μαζί του. Κι άντε, τον έκαναν ban, τι τον εμποδίζει να ξαναφτιάξει λογαριασμό και θα συνεχίσει από εκεί που σταμάτησε; Κι αν είναι ψυχοπαθό όπως λες, πιστεύεις να ψαρώσει με ένα ban ή σύσταση από τον mod; :blink:

 

Λίστα αγνόησης, αναφορά προσωπικών επιθέσεων, αποφυγή αντιπαράθεσης. 3-0. B)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μη λέμε πάλι τα ίδια. Η ελάχιστη προστασία των χρηστών από προσωπικές επιθέσεις είναι η πιο κεντρική πρόταση που μπορεί να υπάρξει για ένα καλύτερο forum.Από εκεί ξεκινάει η ομαλή λειτουργία ενός forum.Στον Hal έχω στείλει pm από χθες.

 

Αυτά που λες δεν είναι προτάσεις για τη βελτίωση του insomnia. Υφίσταται ήδη εδώ και χρόνια (σημείο 3 των όρων χρήσης). Το προσωπικό σου θέμα βγάζεις σε δημόσια κουβέντα. Πού ούτε ο κατάλληλος χώρος είναι, ούτε καν θα έπρεπε να σε ενοχλεί, αφού υποτίθεται τους έχεις βάλει τους χρήστες σε λίστα αγνόησης.

 

Αφού δε θες να καταλάβεις, περίμενε να σου απαντήσει ο Hal. Δε θα καθίσω να συζητήσω δημόσια τις αποφάσεις των συντονιστών.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίστα αγνόησης, αναφορά προσωπικών επιθέσεων, αποφυγή αντιπαράθεσης. 3-0. B)

Αυτό ^

 

Mε άλλα λόγια don't feed the troll και τελείωσες.

Απορώ πως μερικοί "παρεξηγούνται" τόσο πολύ με τα λόγια κάποιου άγνωστου.

 

Και για να μη βγω offtopic να ρωτήσω κάτι και εγώ.

 

Αν θέλω να αλλάξω/σβήσω το περιεχόμενο ενός παλιού μου άρθρου που πλέον δεν έχει την επιλογή Edit, τι κάνω?

Δεν έχει μπει στα archives αλλά αν έχω κτλβει καλά άρθρα πριν το 2013 δε μπορούμε να τα κάνουμε edit.Τι ισχύει τελικά?

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xvipers : Η μη εφαρμογή κανόνων μπορεί να καταστρέψει ολόκληρη χώρα να ξέρεις. Επίσης το να προσπαθούμε να πείσουμε κάποιον για κάτι και ιδιαίτερα ότι υπάρχει 3ος δρόμος , ότι δηλαδή το μαύρο δεν είναι άσπρο αλλά γκρι είτε άσπρο είναι αποκλειστικά ελληνικό χαρακτηριστικό. Αν ζήσεις σε πιο προηγμένη χώρα θα δεις ότι η εφαρμογή των κανόνων είναι η θεμέλιος λίθος της προόδου που έχουν κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά επειδή παρακολουθώ το συγκεκριμένο thread (dota 2) πολύ καιρό δεν έχω δει κάτι προσβλητικό τουλάχιστον όχι σε τέτοιο βαθμό ώστε να φτάσεις σε σημείο να απειλείς τον άλλο νομικά.Εντάξει,μπορεί να υπάρξει κάνα αστειάκι με κάποια items που μπορεί να φτιάξεις σε ένα hero αλλά αυτό δεν νομίζω ότι αποτελεί λόγο ώστε να διαγράψεις κάποιον(με αυτή την λογική έπρεπε πχ να διαγραφεί όλο το thread με τις ταινίες και πάει λέγοντας) .Απλά,αν σε ενοχλεί αυτό που γράφει για τον α,β λόγο πηγαίνεις στο προφίλ σου και πατάς αγνόησή,δεν ξαναβλέπεις τα ποστ του και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τα μηνύματα έχουν σβηστεί. Έχει τελειώσει αυτή η ιστορία. Μην τη μεταφέρετε εδώ (όχι πως αυτό δε συνέβαινε εξ αρχής, αλλά τώρα ούτε τα προσχήματα...) Κι αν ξαναπετύχω δημόσιο σχολιασμό συντονιστικής ενέργειας, θα πάψω να δείχνω την κατανόηση που έχω δείξει μέχρι τώρα.

 

Και επειδή την έχω ξαναπετύχει αυτή την παρανόηση: το ότι στέλνετε αναφορά επειδή θεωρείτε ένα μήνυμα προβληματικό δεν σημαίνει ότι υφίσταται η όποια υποχρέωση εκ μέρους των συντονιστών να συμφωνήσουν μαζί σας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και επειδή την έχω ξαναπετύχει αυτή την παρανόηση: το ότι στέλνετε αναφορά επειδή θεωρείτε ένα μήνυμα προβληματικό δεν σημαίνει ότι υφίσταται η όποια υποχρέωση εκ μέρους των συντονιστών να συμφωνήσουν μαζί σας.

http://www.insomnia.gr/topic/508108-προσβλητικά-μηνύματα-με-συστηματικό-τρόπο/

 

deja vu...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...