Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ κάνουμε προτάσεις περι ανέμων και υδάτων;

 

Παμε λοιπόν. Μπορουμε να φτιάξουμε κάτι που να αλλάζει τα titles ανάλογα με τον αριθμό των posts αλλά όχι όπως τώρα, senior member, advanced member κτλ. Π.χ. από 500 posts και πάνω είσαι Insomniac god dammit! Από 2000 posts και πάνω δώστε custom title ως επιβράβευση της προσφοράς του εκάστοτε μέλους στην κοινότητα.

Επίσης, αυτό το "μου αρέσει" σε συνδυασμό με το μπλε θέμα, μου θυμίζει forum του facebook. Λίγο μαλακία δε νομίζετε; Κάνετε κάτι κι εκεί ως point system, π.χ. ζωές του super mario. Για κάθε like παίρνεις μια ζωή. ENNOEITAI οτι θα υπάρχει και αρνητική ψήφος. Life is a bitch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  1. Στις αγγελίες η κατηγορία Οθόνες - routers, να γίνουν 2 διαφορετικές. Έψαχνα σήμερα router και έπρεπε να κοιτάω ανάμεσα σε δεκάδες οθόνες. Τί σχέση έχουν αυτά τα 2? Δεν νομίζω πως πιάνει χώρο μια δεύτερη κατηγορία.

Επίσης το να μπει υποχρεωτικό πεδίο περιοχής θα ήταν πολύ καλό, και μάλιστα να υπάρχει και σε φίλτρο.

Τέλος να επαναλάβω την πρόταση που λέω εδώ και καμιά 3ετία. Να μπορείς να κάνεις αναζήτηση στα μηνύματα και τα θέματά σου με ταξινόμηση ανα ημερομηνία δημιουργίας. Οι υπόλοιπες ταξινομίσεις που υπάρχουν είναι σχεδόν άχρηστες όταν ψάχνεις ένα παλιό σου θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι:  tapatalk δεν υποστηρίζει το forum?  Δεν το βρίσκω και αναρωτιέμαι είναι δυνατόν ένα φόρουμ τεχνολογίας να μη χρησιμοποιεί τέτοια τεχνολογικά "καλούδια"? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι:  tapatalk δεν υποστηρίζει το forum?  Δεν το βρίσκω και αναρωτιέμαι είναι δυνατόν ένα φόρουμ τεχνολογίας να μη χρησιμοποιεί τέτοια τεχνολογικά "καλούδια"? 

 

Το έχουμε ζητήσει πολλές φορές.

Η απάντηση από τους διαχειριστές είναι πως σε λίγο καιρό θα αναβαθμιστεί η μη λειτουργική υπάρχουσα εφαρμογή του insomnia.

Ας ελπίσουμε να γίνει σύντομα γιατί είναι κουραστικό όταν μπαίνεις από κινητό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχουμε ζητήσει πολλές φορές.

Η απάντηση από τους διαχειριστές είναι πως σε λίγο καιρό θα αναβαθμιστεί η μη λειτουργική υπάρχουσα εφαρμογή του insomnia.

Ας ελπίσουμε να γίνει σύντομα γιατί είναι κουραστικό όταν μπαίνεις από κινητό.

 

Ο "λίγος καιρός" είναι σχετικός και μεταφράζεται σε χρόνια... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο "λίγος καιρός" είναι σχετικός και μεταφράζεται σε χρόνια... 

 

Δυστυχώς ναι. Θα μπορούσαμε στο μεσοδιάστημα να είχαμε το tapatalk και να μην ταλαιπωρούμασταν.

 

Ίσως να υπάρχουν εμπόδια όμως που δεν γνωρίζουμε. π.χ. δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάποιο κόστος για να φιλοξενηθεί ένα forum στην συγκεκριμένη υπηρεσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κάνουμε embed ένα youtube βίντεο γίνεται η παράμετρος showinfo να είναι ίση με 1 και όχι με 0, αν δεν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος να θέλετε να κρύψετε τις πληροφορίες του βίντεο?

<iframe id="ytplayer" class="EmbeddedVideo" type="text/html" width="640" height="360" src="http://youtube.com/embed/cW2YhHAot6I?&rel=0&showinfo=0&hd=1&autohide=1&color=white" frameborder="0" allowfullscreen=""></iframe>
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα πράγμα θα ήθελα πραγματικά.

Υποστήριξή tapatalk,ένα τέτοιο φόρουμ δεν μπορεί να μην είναι εκεί.

Υπάρχει και η mobile app,δεν ξέρω ποιος την έφτιαξε,δεν ξέρω τι χρήμα μπορεί να κόστισε κάτι τέτοιο δείχνει όμως απαρχαιωμένη εφαρμογή και δε με βολεύει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα πράγμα θα ήθελα πραγματικά.

Υποστήριξή tapatalk,ένα τέτοιο φόρουμ δεν μπορεί να μην είναι εκεί.

Υπάρχει και η mobile app,δεν ξέρω ποιος την έφτιαξε,δεν ξέρω τι χρήμα μπορεί να κόστισε κάτι τέτοιο δείχνει όμως απαρχαιωμένη εφαρμογή και δε με βολεύει.

συμφωνω.. ειναι καλο εργαλειο το tapatalk και θα πρεπε να υπαρχει το φορουμ εκει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δε ξέρω αν το έχει προτείνει και άλλος στο παρελθόν, αλλά θα ήταν πολύ βολικό αν μπορούσαν να μπουν περισσότερα φίλτρα στις αγγελίες γιατί για παράδειγμα αν κάποιος μπει στις αγγελίες hardware, του βγάζει και τις αγγελίες πώλησης αλλά και της ζήτησης. Αντίστοιχα αν κάποιος μπει στις αγγελίες ζήτησης/πώλησης του βγάζει μέσα τα πάντα όλα, κι όχι χωρισμένα σε κατηγορίες. Πιστεύω θα ήταν χρήσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάλτε το πορτοκαλί  background απο την διαφήμιση του lumia στις ειδήσεις γιατί κοντεύω να πάθω στραβισμό!

 

 

 

ps: να μην αναφέρω το γεγονός οτι  δεν τις μπλοκάρει το adblock ή οτι το link area πάει μέχρι κάτω στα πλαινά της σελίδας και όταν πάω να κάνω scroll up/down ανοίγω την διαφήμιση καταλάθος...  Τέτοια πονηριά για να τα αρπάζεται πιο πολλά δεν την έχω δει ούτε σε ροζ σελίδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάλτε το πορτοκαλί  background απο την διαφήμιση του lumia στις ειδήσεις γιατί κοντεύω να πάθω στραβισμό!

 

 

 

ps: να μην αναφέρω το γεγονός οτι  δεν τις μπλοκάρει το adblock ή οτι το link area πάει μέχρι κάτω στα πλαινά της σελίδας και όταν πάω να κάνω scroll up/down ανοίγω την διαφήμιση καταλάθος...  Τέτοια πονηριά για να τα αρπάζεται πιο πολλά δεν την έχω δει ούτε σε ροζ σελίδες...

 

Κατ' αρχάς, για να ενημερωθείς: Αν βλέπεις ότι κάποια διαφήμιση δεν μπλοκάρεται αυτομάτως από το adblock, μπορείς να τη μπλοκάρεις χειροκίνητα: Δεξί κλικ, block this ad και ...αντίο για πάντα.

 

Κατά δεύτερο, αλλά σημαντικότερο λόγο όμως, θα ήταν καλό να προσέχεις τον τρόπο που εκφράζεσαι. Δεν έχω την παραμικρή σχέση, ή συμμετοχή στη διαχειριστική ομάδα τού insomnia, άρα και κανένα «συμφέρον» να το υπερασπιστώ, αλλά ...συγνώμη ρε μάγκα: Πλήρωσες τίποτα για να γίνεις μέλος στο συγκεκριμένο forum, η δίνεις κάποια μηνιαία συνδρομή και θεωρείς ότι μπορείς να έχεις απαιτήσεις για το από που θα έχει έσοδα; Ένας χώρος συζητήσεων που μας φιλοξενεί δωρεάν είναι, μέσω τού οποίου όχι μόνο κουβεντιάζουμε μεταξύ μας, όχι μόνο ενημερωνόμαστε, αλλά βρίσκουμε και λύσεις σε πολλά προβλήματά μας.

 

Τι δήθεν εξυπνάδες και τσάμπα μαγκιές είναι αυτές, περί «πονηριάς» και «αρπαχτών»; Πως θα καλυφθεί το κόστος λειτουργίας ενός «ελεύθερου» site, αν όχι από διαφημίσεις; Κι εμένα μ' ενοχλούν τα διαφημιστικά banners και τα κόβω με το adblock. Αν δε μπορούσα να το κάνω και θεωρούσα ανυπόφορο το να τα βλέπω, δε θα έμπαινα. Εσύ πως την είδες τη δουλειά και κάνεις τέτοιο λεκτικό «πέσιμο»; Μαγαζάκι σου είναι το insomnia και μας έχει διαφύγει; 

 

(BTW, η συγκεκριμένη ενότητα λέγεται «Προτάσεις για ένα καλύτερο site». Τη διαφορά τής «πρότασης», από την «απαίτηση» - ή τη «διαταγή» - την έχεις υπ' όψιν σου; )

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...