Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω δει σε κάποια site ένα ribbon στα αριστερά που σε όποιο σημείο είσαι της οθόνης, όταν πατήσεις πάνω στο ribbon σε πάει στην αρχή της σελίδας χωρίς να είσαι αναγκασμένος να σκρολάρεις με το ροδακι του mouse όταν είναι μεγάλη η σελίδα (ή πολλά τα post σε forum).

Αντίστοιχα υπάρχει και άλλο ribbon στα δεξιά που το πατάς και σε πάει τέρμα κάτω.

Αυτό εαν μπει εδώ, βοηθάει κάποιον πχ που μπαίνει σε ένα topic και θέλει να πάει κατευθείαν κάτω κάτω στο τελευταίο post χωρίς την ανάγκη σκρολαρίσματος.

Για δείτε υπάρχει τέτοια δυνατότητα να μπει;

Πατα στο πληκτρολογιο το home και το end αντιστοιχα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κείμενο στα αγγλικά δεν γίνεται να γράψεις λόγω fail greeklish. Καιρός να αλλάξει.

Γίνεται. Το απενεργοποιείς από κάπου στις ρυθμίσεις αλλά δεν το βρίσκω. Ας μας πει κάποιος.

 

Επίσης, ή δεν το έχω δει εγώ, ή για να βάλω spoiler πρέπει κάθε φορά να πηγαίνω στο BBCode. Αν είμαι σωστός, τότε καλό θα ήταν να υπήρχε η επιλογή στο βασικό μενού, μιας και το χρησιμοποιούνε πολλοί χρήστες καθημερινά.

Αυτό έχει προταθεί εδώ και κάτι αιώνες αλλά δεν έχει υπάρξει κάποια ενέργεια ή έστω κάποια απάντηση αν γίνεται ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κείμενο στα αγγλικά δεν γίνεται να γράψεις λόγω fail greeklish. Καιρός να αλλάξει.

κάνε disable το greeklish check από τα profile options ρε noobά :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως θα ήταν καλό να ενημερώνεσαι αν κάποιο μήνυμα που έχεις δώσει θετική ψήφο έχει επεξεργαστεί. Γιατί μπορεί να έχει αλλάξει εντελώς το νόημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το πουσάρισμα του "ελληνο-ενεργειακού forum" από συγκεκριμένο χρήστη έχει αναφερθεί πουθενά; Σε κάθε θέμα τσουπ κι ένα δήθεν σχετικό link να παραπέμπει εκεί. :-(

 

Τι κάνουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οι αναφορές δε στέλνονται με δημοψήφισμα, δηλαδή τι ενοχλεί τους περισσότερους. Εφόσον κρίνεις ότι ένα συγκεκριμένο μήνυμα ή μια γενικότερη συμπεριφορά παραβιάζει τους όρους χρήσης, το θέτεις υπόψη των αρμόδιων συντονιστών και εκείνοι θα κρίνουν.

 

Από εκεί και πέρα, δεν ξέρω σε ποια περίπτωση αναφέρεσαι, αλλά αυτό που περιγράφεις θα μπορούσε να θεωρηθεί spam, οπότε δε χάνεις τίποτε να θέσεις το θέμα έστω με p.m. σε κάποιον αρμόδιο, αν δε θέλεις να στείλεις αναφορά οπωσδήποτε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να γράψω και εδώ αυτό που έγραψα σε άλλο νήμα

 

 

Θα ήταν καλό να υπήρχαν ξενόγλωσσα official offtopic threads στο insomnia για μια έξτρα εξάσκηση για όσους μαθαίνουν μια ξένη γλώσσα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να γράψω και εδώ αυτό που έγραψα σε άλλο νήμα

 

 

Θα ήταν καλό να υπήρχαν ξενόγλωσσα official offtopic threads στο insomnia για μια έξτρα εξάσκηση για όσους μαθαίνουν μια ξένη γλώσσα.

 

Έξυπνη ιδέα για ένα subforum, θα προσέλκυε κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα και από μένα.

Θα ήθελα μια καλύτερη οργανωση των θεμάτων. Θέλω πχ να διαβάσω κάτι για ένα λειτουργικό για smartphone και ειναι όλα ανάκατα. Θέλω να διαβάσω για μια συσκευή πχ s4 και δεν βρίσκω σχετική ενότητα που να γραφουν κάτοχοι απορίες, προβλήματα κλπ. Ειναι ένας σποτρεπτικος παράγοντας για να ασχοληθεί κάποιος πιο ενεργά.

Επίσης όταν πάω σε κάποιο θέμα που έχω γράψει κάποιο σχόλιο, δεν με πηγαίνει στο τελευταίο αναγνωσμένο ποστ αλλά στην αρχή της τελευταίας σελίδας.

Πιστεύω πως αν γίνουν αυτες οι βελτιώσεις η συμμετοχή θα αυξηθεί κατακόρυφα κάτι που αξίζει στο insomnia...;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...