Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θα βολευε αν εκει που δινεις αξιολογηση το χρωμα του "πατώντας εδώ" ηταν αρκετα διαφορετικο ωστε να φαινεται καλα οτι ειναι λινκ και οχι απλα ενα κειμενο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος για μπλοκάρισμα σε στύλ FB, δηλαδή αν θέλω για κάποιον να "μην υπάρχει" και να "μην υπάρχω" κι εγώ, να μη βλέπει τα post μου (εκτός από τα quotes, φυσικά). :huh:

 

Δεν σώζει το ignore αν μπλέξεις με ...εγκάθετους! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι έχει γίνει fb στα status έχει γίνει, έχω πήξει να βλέπω τα ψυχολογικά και τις βλακείες του καθενός λες και δεν έχουν email να μιλήσουν ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

δεν ξέρω αν το έχει ξαναπεί άλλος,

αλλά νομίζω ότι τα μέλη που έμειναν από απουσίες πρέπει να απομακρύνονται από το forum οριστικά.

 

δηλαδή πέρα από την πρωτιά με φουσκωμένους ψεύτο αριθμούς, είναι λίγο άσχημο να κοιτάς τα μισά μέλη να έχουν μπει τελευταία φορά το 2003. έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν το έχει ξαναπεί άλλος,

αλλά νομίζω ότι τα μέλη που έμειναν από απουσίες πρέπει να απομακρύνονται από το forum οριστικά.

 

δηλαδή πέρα από την πρωτιά με φουσκωμένους ψεύτο αριθμούς, είναι λίγο άσχημο να κοιτάς τα μισά μέλη να έχουν μπει τελευταία φορά το 2003. έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον.

 

Πολύ σωστή επισήμανση αλλά δεν νομίζω να είναι υλοποιήσιμη για ευνόητους λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα μέλη που έμειναν από απουσίες πρέπει να απομακρύνονται από το forum οριστικά.

 

δηλαδή πέρα από την πρωτιά με φουσκωμένους ψεύτο αριθμούς, είναι λίγο άσχημο να κοιτάς τα μισά μέλη να έχουν μπει τελευταία φορά το 2003. έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον.

Πολύ σωστή επισήμανση αλλά δεν νομίζω να είναι υλοποιήσιμη για ευνόητους λόγους.

 

Γιατί; Αν δεν υπάρχει θέμα που δημιουργεί πρόβλημα στη λειτουργία τού forum, εμείς ως απλά μέλη πως ακριβώς ενοχλούμαστε από το αν κάποιος έχει χρόνια να μπει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί; Αν δεν υπάρχει θέμα που δημιουργεί πρόβλημα στη λειτουργία τού forum, εμείς ως απλά μέλη πως ακριβώς ενοχλούμαστε από το αν κάποιος έχει χρόνια να μπει;

κοίταξε αδερφέ οι λόγοι είναι πολλοί, αλλά όπως είπε και ο ψηλός από πάνω είναι κάτι το οποίο δεν πρόκειται να γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι λόγοι είναι πολλοί

 

Εντάξει...καθαρά από περιέργεια όμως, θα μπορούσες να αναφέρεις έστω έναν; Υπενθυμίζω: Ένα λόγο για τον οποίο, η μη διαγραφή όσων δε συμμετέχουν εδώ και χρόνια, δημιουργεί πρόβλημα στα υπόλοιπα μέλη, όχι στη λειτουργία τού forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει...καθαρά από περιέργεια όμως, θα μπορούσες να αναφέρεις έστω έναν; Υπενθυμίζω: Ένα λόγο για τον οποίο, η μη διαγραφή όσων δε συμμετέχουν εδώ και χρόνια, δημιουργεί πρόβλημα στα υπόλοιπα μέλη, όχι στη λειτουργία τού forum.

 

εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει όταν έρχονται στην επιφάνια παλιά θέματα, κοιτάς τις πρώτες σελίδες και βλέπεις έτος 2005 και ψάχνεις να βρεις από πότε ξεκινούν τα καινούργια. Ακόμα και το αρχικό μήνυμα μετά από τόσα χρόνια μπορεί να μην ανταποκρίνεται σε αυτά που αναφέρει ή αυτός που το έγραψε να έχει τώρα διαφορετική άποψη ή λύση στο θέμα του.

 

επίσης κάποιος κοιτάει τα μέλη πάνω από 245 χιλιάδες. ε σου λέει θα πάρω μια απάντηση στο ερώτημα μου.

και στα περισσότερα θέματα όλο οι ίδιοι και οι ίδιοι μιλάνε. Ένταξη δεν λέω τα εξειδικευμένα, αλλά εκείνα που χωράνε μια κάποια συζήτηση. 

 

κοκ. τουλάχιστον τα banarismena επ άπυρων άτομα θα έπρεπε να μην υπάρχουν ούτε στη λίστα ούτε στους αριθμούς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει όταν έρχονται στην επιφάνια παλιά θέματα, κοιτάς τις πρώτες σελίδες και βλέπεις έτος 2005 και ψάχνεις να βρεις από πότε ξεκινούν τα καινούργια. Ακόμα και το αρχικό μήνυμα μετά από τόσα χρόνια μπορεί να μην ανταποκρίνεται σε αυτά που αναφέρει ή αυτός που το έγραψε να έχει τώρα διαφορετική άποψη ή λύση στο θέμα του.

 

Αυτό - αν υποτεθεί πως κρίνουν οι διαχειριστές ότι αποτελεί πρόβλημα - μπορεί να διορθωθεί με χίλιους δυο τρόπους: Με διαγραφή των post που έχουν γίνει από κάποια ημερομηνία και πιο πριν, με διαγραφή ολόκληρων topic στα οποία δεν υπάρχει συμμετοχή σ' αυτά για χρόνια, ή με άλλους πιθανούς που δε μπορώ να σκεφτώ.

 

Η διαγραφή των μη ενεργών μελών, πώς μπορεί να βοηθήσει σ' αυτό; Και τελικά, γιατί κάποιος που γράφτηκε πριν από χρόνια και, για τους δικούς του λόγους - που δεν τους ξέρουμε, οπότε δε μπορούμε να τους αξιολογήσουμε - έχει να ποστάρει πολύ καιρό, να μην έχει τη δυνατότητα να το κάνει κάποια στιγμή που θα θέλει, ή θα μπορεί; Γιατί να είναι υποχρεωμένος να φτιάξει νέο λογαριασμό;

 

επίσης κάποιος κοιτάει τα μέλη πάνω από 245 χιλιάδες. ε σου λέει θα πάρω μια απάντηση στο ερώτημα μου.

και στα περισσότερα θέματα όλο οι ίδιοι και οι ίδιοι μιλάνε. Ένταξη δεν λέω τα εξειδικευμένα, αλλά εκείνα που χωράνε μια κάποια συζήτηση.

 

Όσο καιρό είμαι εγώ μέλος πάντως (3,5 χρόνια περίπου), αυτό που έχω διαπιστώσει είναι ότι τα σοβαρά ερωτήματα απαντώνται, τουλάχιστον στην πλειοψηφία τους. Αν τώρα ο άλλος ρωτάει τι να κάνει για να προστατευθεί επειδή...μας ψεκάζουν(!), ή μας περιγράφει την εμπειρία του από τότε που τον απήγαγαν οι εξωγήινοι...ε, αν αγνοείται τελικώς από τους περισσότερους - που δυστυχώς δεν αγνοείται... - προτιμότερο είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...