Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τις τελευταίες μέρες έχω φάει άσχημο τρολλ όταν γράφω πχ ψάχνω μνήμες ram ενώ βλέπεις 5-10 συγκεκριμένα άτομα να γράφουν χίλιες δυο βλακείες λες και είναι fb , αν είναι να γίνει έτσι το φορουμ να βάλουμε και τοποθεσία όπως και στο fb και κατάσταση σχέσεις. Ας λογικευτούμε και ας καταλάβουμε τι φορουμ είναι .

 

Πιθανώς να αρέσει στην διαχείρηση μια τέτοια τάση, η κοινωνική δικτύωση είναι στα πάνω της στην εποχή μας και πουλάει πολύ οπότε μια facebookοποίηση πιθανώς να ανεβάζει την κίνηση και την εξάρτηση στο forum άρα ίσως να μην περιμένουμε κάποια μέτρα γι αυτή την τάση και ίσως ενισχυθεί κιολας.

 

Προσωπικά βέβαια η γνώμη μου είναι το insomnia να παραμέινει στα πρότυπα του forum που ήταν και πως οτιδήποτε θυμίζει fb μου προκαλεί αναγούλα αλλά αμφιβάλλω κατά πόσο μπορεί να ληφθεί υπόψιν αυτό...

Επεξ/σία από funbreaker
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τις τελευταίες μέρες έχω φάει άσχημο τρολλ όταν γράφω πχ ψάχνω μνήμες ram ενώ βλέπεις 5-10 συγκεκριμένα άτομα να γράφουν χίλιες δυο βλακείες λες και είναι fb , αν είναι να γίνει έτσι το φορουμ να βάλουμε και τοποθεσία όπως και στο fb και κατάσταση σχέσεις. Ας λογικευτούμε και ας καταλάβουμε τι φορουμ είναι .

Κατά την γνώμη μου το status είναι πεντακάθαρο social feature οπότε μπορεί ο άλλος άμα θέλει να κάνει χαβαλέ, άμα θες μια σοβαρή πρόταση σε κάτι τότε ανοίγεις θέμα εγώ έτσι πιστεύω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις τελευταίες μέρες έχω φάει άσχημο τρολλ όταν γράφω πχ ψάχνω μνήμες ram ενώ βλέπεις 5-10 συγκεκριμένα άτομα να γράφουν χίλιες δυο βλακείες λες και είναι fb , αν είναι να γίνει έτσι το φορουμ να βάλουμε και τοποθεσία όπως και στο fb και κατάσταση σχέσεις. Ας λογικευτούμε και ας καταλάβουμε τι φορουμ είναι .

 

Υπάρχει επιλογή διαγραφή.

Το έχουμε ξαναπεί.

Εσύ είσαι mod στο status σου :)

Αν θες το κλειδώνεις κιόλας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς κοντεύει να χαθεί το νόημα , μιας και το συγκεκριμένο foroum έκανε λαμπρές εποχές πάνω στα pc τελευταία έχει πέσει το επίπεδο να το πω ? Δηλαδή βλέπεις πράγματα που δεν υπήρχαν τόσο έντονα παλιά όπως ειρωνεία ή τρολλ και κτλ  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντα υπήρχαν αυτά :P

 

Οχι σε αυτο το βαθμο ομως... και συνηθως αντιμετοπίζονταν άμεσα απο τους διαχειριστες... τον τελευταιο 1,5 χρονο έχει ξεφυγει ομως η κατασταση και το χειρότερο είναι οτι οι admins αδρανουσαν για παρα πολυ καιρο, τουλαχιστον στο hw section....   

 

Για να μην γινομαι όμως και άδικος... τον τελευταιο καιρο κανα δυο admin προσπαθουν να στρώσουν λιγο την κατάσταση ... αλλα το προβλημα έχει παρει τετοιες διαστάσεις που θα χρειαστει πολυ καιρος και υπομονη για να διορθωθεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς κοντεύει να χαθεί το νόημα , μιας και το συγκεκριμένο foroum έκανε λαμπρές εποχές πάνω στα pc τελευταία έχει πέσει το επίπεδο να το πω ? Δηλαδή βλέπεις πράγματα που δεν υπήρχαν τόσο έντονα παλιά όπως ειρωνεία ή τρολλ και κτλ  

 

 

Ημερομηνία εγγραφής : 6 Μαϊου 2013.

 

Btw για όσους ενοχλεί το status, εκτός από τα παραπάνω, υπάρχει και ένα μαγικό κουμπάκι που το κρύβει. :)

status.png

 

 

Οχι σε αυτο το βαθμο ομως... και συνηθως αντιμετοπίζονταν άμεσα απο τους διαχειριστες... τον τελευταιο 1,5 χρονο έχει ξεφυγει ομως η κατασταση και το χειρότερο είναι οτι οι admins αδρανουσαν για παρα πολυ καιρο, τουλαχιστον στο hw section....   

 

Για να μην γινομαι όμως και άδικος... τον τελευταιο καιρο κανα δυο admin προσπαθουν να στρώσουν λιγο την κατάσταση ... αλλα το προβλημα έχει παρει τετοιες διαστάσεις που θα χρειαστει πολυ καιρος και υπομονη για να διορθωθεί...

 

Όσο αυξάνεται η επισκεψιμότητα είναι δύσκολο να τα προλαβαίνουν οι mods όλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο αυξάνεται η επισκεψιμότητα είναι δύσκολο να τα προλαβαίνουν οι mods όλα...

 

Δεν διαφωνώ μαζι σου.... ακριβώς έτσι είναι.... αλλα υπαρχει μια μεγάλη διαφορά του δεν προλαβαίνω με το εχω παρατήσει το φορουμ στην τυχη του.... 

Μεχρι πριν λιγο καιρο ήταν παρατημενο στην τυχη του.... 

Τωρα να μπορώ να πω ότι γινεται πολυ καλη προσπάθεια απο τον νεο mod στο HW , αλλα που να προλάβει να μαζεψει και αυτός τα ασυμάζευτα που δημιουργήθηκαν όλο τον προηγούμενο καιρο. 

1 admin υπάρχει btw :P

 

Πριν λίγο καιρο είχε κανει την επανεμφάνιση του και ο madsc που είχε κανει μια σοβαρή προσπαθεια να στρώσει λίγο τα πράγματα.... αλλα εξαφανίστηκε παλι και έμεινε ο καημένος ο Gio να προσπαθει να μαζέψει τα ασυμάζευτα... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι πρέπει να γίνει με τα θέματα που αφορούν την κινητή και σταθερία τηλεφωνία και δεν υπάρχει μια ενότητα να ανοίξεις ένα θέμα.

Η μεταφορά των παλιών έγινε στο smartphones που δεν έχει καμία σχέση.

Ήθελα σήμερα να ανοίξω ένα σχετικό θέμα και αναγκαστικά το έβαλα στο μπλα μπλα και μου το μετέφεραν στις σύντομες ερωτήσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να ρωτήσω και εγώ σχετικά με την κινητή τηλεφωνία, μήπως θα ήταν σκόπιμο να υπάρχει υποενότητα για συμβόλαια κλπ γιατί έτσι όπως είναι δε μπορεί κανείς να βρει με σχετική ευκολία πληροφορίες χωρίς να περνάει πάνω από ωκεανούς από θέματα για smartphones;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...