Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγχαρητήρια!

Αλήθεια,ούτε που καταλάβαμε τη μετάβαση σε διαφημιστικό mode.

Δεν ξερω για πιο λογο δεν την μπλοκαρει αυτοματα το adblock ... καποιοι πρεπει να προσπαθησαν πολυ για να γινει αυτό... αλλα μπορεις να την μπλοκαρεις χειροκινητα εσύ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί η σκέψη μου:
Να δημιουργηθεί ένα τόπικ σε κάθε ενότητα ή εστω θεματική ενότητα με τίτλο "μικρές απορίες -σύντομες απαντήσεις" ,όπως έχει το μπλαμπλά. Τι εννοω; θέλω να κάνω μια μικρή ή σύντομη ερώτηση που απαιτεί μονολεκτικές ή έστω απαντήσεις με λίγες φράσεις, μην ανοίγω νέο θέμα γι αυτό το λόγο! Εξάλλου όποιος ψάχνει κάτι,δε θα μπορεί να κάνει «αναζήτηση» μέσω της λειτουργίας του insomnia, μέσα στο ίδιο το thread?
Ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω για πιο λογο δεν την μπλοκαρει αυτοματα το adblock ... καποιοι πρεπει να προσπαθησαν πολυ για να γινει αυτό... αλλα μπορεις να την μπλοκαρεις χειροκινητα εσύ...

 

Πώς το κάνω? Την μπλόκαρα με δεξί κλικ αλλά τώρα υπάρχει ένα μαύρο το οποίο είναι clickable και αν το πατήσεις καταλάθος ανοίγει tab και σπάει νεύρα.

Πώς γίνεται να το κάνω να μην είναι και clickable?

 

Δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί η σκέψη μου:

Να δημιουργηθεί ένα τόπικ σε κάθε ενότητα ή εστω θεματική ενότητα με τίτλο "μικρές απορίες -σύντομες απαντήσεις" ,όπως έχει το μπλαμπλά.[spoiler Τι εννοω; θέλω να κάνω μια μικρή ή σύντομη ερώτηση που απαιτεί μονολεκτικές ή έστω απαντήσεις με λίγες φράσεις, μην ανοίγω νέο θέμα γι αυτό το λόγο! Εξάλλου όποιος ψάχνει κάτι,δε θα μπορεί να κάνει «αναζήτηση» μέσω της λειτουργίας του insomnia, μέσα στο ίδιο το thread?

Ευχαριστω :)

 

dislike. (Και προτείνω ξανά επί της ευκαιρίας να ξαναμπεί γιατί χρειάζεται σε πολλές περιπτώσεις)

Αν μπει σε κάθε ενότητα θα χαθεί η δυνατότητα να βλέπουν και άλλοι το ανοιγμένο θέμα ακόμα κι αν δεν είναι για εκτεταμένη απορία μιας και στο νήμα των σύντομων απαντήσεων θα γίνεται χαμός και δεν θα μπορείς να βρεις κάτι.

 

 

Επίσης θέλω να ξαναεπισημάνω την χρησιμότητα του να υπήρχε κουμπί spoiler απ το να το ψάχνω στην λίστα ή να το γράφω μόνος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς το κάνω? Την μπλόκαρα με δεξί κλικ αλλά τώρα υπάρχει ένα μαύρο το οποίο είναι clickable και αν το πατήσεις καταλάθος ανοίγει tab και σπάει νεύρα.

Πώς γίνεται να το κάνω να μην είναι και clickable?

 

 

Adblock απλο ή adblock pro?

 

Chrome η Firefox?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω όταν ένα thread παρεκτρέπεται και χρήζει κλειδώματος,

αν ο υπεύθυνος της παρεκτροπής δεν έιναι ο topic starter

να μην κλειδώνεται αλλα να σβήνονται τα posts των αγενων που του χάλασαν το thread.

 

Και το λέω αυτό γιατί μπορεί ο topic starter να χρειάζεται το thread που άνοιξε κι επειδή κάποιοι ως συνήθως πετάγονται και τρολάρουν να στερηθεί η δυνατότητα στον ts να λάβει τις απαντήσεις που θέλει.

 

Την πρόταση αυτή την κάνω με αφορμή το thread της κοπέλας που έχασε κάποιον δικό της και άνοιξε thread για να ζητήσει συμβουλές για το πως να το αντιμετωπίσει ψυχολογικά. Πετάχτηκαν λοιπόν όλοι και άρχισαν να λένε πως είναι trolothread και τελικά κλειδώθηκε.

Αν ήταν όντως trolothread είναι πρόβλημα του ts, αν δεν ήταν όμως δεν αξίζει να κλειδώθει γι αυτούς που πετάγονται. Ας σβηστούν τα posts τους απλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος στην αρχική σελίδα insomnia όπου είναι όλες οι ειδήσεις, να επιλέγω να εμφανίζονται στην οθόνη π.χ. 50 ειδήσεις ταυτόχρονα, ώστε να μην αναγκάζομαι κάθε φορά να κάνω next μετά από 5 ειδήσεις και να σπαταλάω πολύτιμο χρόνο αλλά και να χάνω το ρυθμό μου?

 

Αν δεν, καλό θα είναι να το λάβουν υπόψη οι administrators.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι η ιδέα μου ότι το insomnia κοντεύει να καταντήσει fb με τα πιτσιρίκια που έχουν μαζευτεί και τρολλαρουν στον θεό ? Πιστεύω είναι το σωστό thread που έγραψα μιας και είναι κάτι για την βελτίωση του site 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι η ιδέα μου ότι το insomnia κοντεύει να καταντήσει fb με τα πιτσιρίκια που έχουν μαζευτεί και τρολλαρουν στον θεό ? Πιστεύω είναι το σωστό thread που έγραψα μιας και είναι κάτι για την βελτίωση του site 

Συμφωνω και ειδικά στο "ανανεωνω το προφιλ μου" αλλά εχει ξαναϋποθεί αυτο ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις τελευταίες μέρες έχω φάει άσχημο τρολλ όταν γράφω πχ ψάχνω μνήμες ram ενώ βλέπεις 5-10 συγκεκριμένα άτομα να γράφουν χίλιες δυο βλακείες λες και είναι fb , αν είναι να γίνει έτσι το φορουμ να βάλουμε και τοποθεσία όπως και στο fb και κατάσταση σχέσεις. Ας λογικευτούμε και ας καταλάβουμε τι φορουμ είναι .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κάνεις report το member (υπάρχει επιλογή στο profile) και βάζεις κατατοπιστικό reason για να προσέξουν το RSU...

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...