Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε ξέρω αν γράφω στο σωστό νήμα ή αν έχει ειπωθεί ήδη.

Η πρότασή μου είναι η μπάρα που έχει το φακελάκι των π.μ., τις ειδοποιήσεις, το όνομα, την σύνδεση/αποσύνδεση και την αναζήτηση, να παραμένει locked όσο σκρολάρεις προς τα κάτω. Καμιά φορά ελέγχεις νήματα που είναι πιο χαμηλά στη λίστα και δε βλέπεις αν έχεις νέο π.μ./ειδοποίηση.

 

καπου το ειχα ξαναγραψει αλλα δε θυμαμαι, ετσι το εχω καιρο τωρα

κανε εγκατασταση το stylish στον browser σου και φτιαξε ενα rule που να εχει μεσα αυτα

@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);

@-moz-document domain("www.insomnia.gr") {

#header_bar {
    position: fixed;
    top: 0;
    width: 100%;
    z-index: 100;
}

#ipboard_body {
    position: relative;
    top: 48px
}

}
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έγραψα και στο modding, ας το βάλω και εδώ. Υπάρχει επιλογή για σκούρο θέμα στο insomnia; Ειδικά το βράδυ είναι δύσκολη η κατάσταση. Θα ενδιέφερε κανέναν άλλο η ύπαρξη σκούρου θέματος;

 

 Προς το παρόν τα βγάζω πέρα με Greasemonkey και αυτό το script.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα θέμα που αφορά το κομμάτι του προγραμματισμού. Θεωρό ότι είναι πολύ σημαντικό κομμάτι στο ινσόμνια... Αλλά δεν υπάρχει οργάνωση. Υπάρχουν πολλές γλώσσες προγραμματισμού. Και στην ενότητα Προγραμματισμός γίνεται ένα πανηγύρι. Ο καθένας λέει τον πόνο του. "Που θα μάθω java, τι να σπουδάσω, c++ η java" Θα πρότεινα μια δημιουργία υποκατηγοριών και εκεί.

 

πχ.

  • Προγραμματισμός/C++
  • Προγραμματισμός/Java
  • Προγραμματισμός/Android
  • Προγραμματισμός/Διάφορα

Τώρα απλά γίνετε ένα μπάχαλο. Μπορεί στην σελίδα 50 να έχει κάτι χρήσιμο για την συγκεκριμένη γλώσσα που θέλω. Δεν θα το βρω ποτέ όμως.

πχ ο άλλος γράφει: Ερώτηση: Βαρύτητα & αντικείμενα.

Όσο και να μαντέψεις δεν θα καταλάβεις σε ποια γλώσσα αναφέρεται. 

Τα λέω όλα αυτά γιατί νομίζω ότι το ινσομνια μπορεί να γίνει άνετα ένα καλό φόρουμ για προγραμματισμό δεδομένου ότι είμαστε πολλοί. 

 

Δεν ξέρω εάν θα συμφωνούσα με αυτή την κατάτμηση των θεμάτων σε μία μικρή ενότητα όπως αυτή του προγραμματισμού...

 

Σίγουρα όμως θα πρότεινα την δημιουργία δύο υπο-ενοτήτων..

 

Μία για General Programming και μία για Embedded Programming. Όπου στην δεύτερη θα ήταν ωραίο να ξεκινήσει μία προσπάθεια για θέματα σχετικά με Raspberry, Beaglebone κτλ. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο tab "Αγγελίες" στο προφίλ των χρηστών, αν κάποιος χρήστης δεν έχει καμία αξιολόγηση δεν εμφανίζεται η επιλογή "Αναλυτικό Προφίλ του τάδε στις Αγγελίες" με αποτέλεσμα να μη μπορείς να δεις αν έχει κάποια αγγελία δημοσιευμένη. 

Δε θα ήταν καλό να μπορούμε να δούμε τις αγγελίες και σε αυτούς που δεν έχουν αξιολόγηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στο tab "Αγγελίες" στο προφίλ των χρηστών, αν κάποιος χρήστης δεν έχει καμία αξιολόγηση δεν εμφανίζεται η επιλογή "Αναλυτικό Προφίλ του τάδε στις Αγγελίες" με αποτέλεσμα να μη μπορείς να δεις αν έχει κάποια αγγελία δημοσιευμένη. 

Δε θα ήταν καλό να μπορούμε να δούμε τις αγγελίες και σε αυτούς που δεν έχουν αξιολόγηση;

 

Όχι μόνο θα ήταν καλό αλλά γίνεται κιόλας. Πανεύκολα!

Πηγαίνεις στη λεπτομερή αναζήτηση και στο πεδίο Find Author ( στα ελληνικά Εύρεση Δημιουργού) ψάχνεις με το όνομα του μέλους στην ενότητα Αγγελίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Θα παρακαλούσα εάν γίνεται, να γίνει υποχρεωτική η αναγραφή τόπου διαμονής στις αγγελίες.

Θα γλιτώναμε πολύ χρόνο έτσι. Κάθομαι και περιμένω π.χ να μου απαντήσει κάποιος ο οποίος μου απαντάει μετά από 3 μέρες ενώ εγώ επείγομαι και τελικά βρίσκεται στα Γιάννενα. Άπειρες ώρες έχουν χαθεί έτσι πιστεύω στα τόσα χρόνια λειτουργίας.

Και επίσης να μην γράφει αυτός ότι θέλει (πχ κολοπετινιτσα) αλλά να έχει drop down bar και να επιλέγει Νομό και περιοχή και από κάτω να μπορεί να διαλέξει επιθυμητές περιοχές που κυκλοφορεί και τον βοηθάει.

Άντε καμάρια μου μπας και δούμε καμμιά άσπρη μέρα..

Να είστε καλά.

 

Keep up the good work...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μόνο θα ήταν καλό αλλά γίνεται κιόλας. Πανεύκολα!

Πηγαίνεις στη λεπτομερή αναζήτηση και στο πεδίο Find Author ( στα ελληνικά Εύρεση Δημιουργού) ψάχνεις με το όνομα του μέλους στην ενότητα Αγγελίες. 

Το γνωρίζω πως γίνεται έτσι αλλά εννοούσα με πιο άμεσο τρόπο όταν περιηγείται κάποιος μέσα σε προφίλ.

Άσε που η αναζήτηση δε θα βγάλει όλη τη λίστα των αγγελιών αλλά μόνο των ενεργών (λογικό βέβαια) ενώ στο προφίλ φαίνονται όλες.

Όπως & να'χει θεωρώ πως είναι έλλειψη να εμφανίζεται η επιλογή στο προφίλ μόνο όταν υπάρξει αξιολόγηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κι άλλος τρόπος εκτός από αυτόν που ανέφερε ο paredwse:

 

1. Πηγαίνεις στο προφίλ του μέλους που σε ενδιαφέρει

2. Κλικ επάνω δεξιά στο κουμπί «Εύρεση περιεχομένου»

3. Στην επόμενη σελίδα, από την αριστερή στήλη με τα φίλτρα επιλέγουμε στον «Τύπο Περιεχομένου» το «αγγελίες»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βοηθούσε πολύ αν έμπαινε μια ένδειξη ότι λύθηκε το πρόβλημα/απορία κάποιου στο θέμα που άνοιξε , μου έχει τύχει πολλές φορές να ψάχνω  λύση σε κάτι που με απασχολεί, και  στην αναζήτηση να εμφανίζονται  5-6 ίδια θέματα χωρίς να ξέρω ποιο αναφέρει την λύση, με αποτέλεσμα να τα ψάχνω όλα.   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βοηθούσε πολύ αν έμπαινε μια ένδειξη ότι λύθηκε το πρόβλημα/απορία κάποιου στο θέμα που άνοιξε , μου έχει τύχει πολλές φορές να ψάχνω  λύση σε κάτι που με απασχολεί, και  στην αναζήτηση να εμφανίζονται  5-6 ίδια θέματα χωρίς να ξέρω ποιο αναφέρει την λύση, με αποτέλεσμα να τα ψάχνω όλα.   

 

Δευτέρα :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...