Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω θελω να προτεινω στις αγγελιες την δυνατοτητα φιλτραρισματος στις τιμες. Αναλογα το τοπικ που ειμαστε πχ στα κινητα να υπαρχει η επιλογη απο 50 εως 100 ευρω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει θεμα με τα quotes?

 

Κι εγώ το παρατήρησα προχθές αλλά θα ταίριαζε περισσότερο στην ενότητα bugs.

 

Εγω θελω να προτεινω στις αγγελιες την δυνατοτητα φιλτραρισματος στις τιμες. Αναλογα το τοπικ που ειμαστε πχ στα κινητα να υπαρχει η επιλογη απο 50 εως 100 ευρω. 

 

 Συμφωνώ και θα μου άρεζε αν είχε και για την πόλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω να προτείνω και εγώ κάτι να φτιάξετε ειδικό τμήμα για το Χαρίζετε και να  το χωρίσετε σε κομμάτια πχ περιφερειακά Η/Υ κινητά, ζώα κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εύκολο να βάλετε κουμπί για spoiler? εγώ ή βάζω πατώντας Download-Link-Source ή γράφοντας τον κωδικό. Δεν είναι εύκολο κάθε φορά αυτό το πράγμα. Εξάλλου χώρος στην μπάρα υπάρχει.

Επίσης αν είναι εύκολο να προσθέσετε την επιλογή "επισήμανση αρχείων" και στα πμ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αριστερά από το γραμματοσειρά έχει ένα εικονίδιο "ειδικό bbcode"

εκεί έχει το spoiler

Δεν θα ήταν καλήτερα να υπάρχει κουπί? Έχει πχ τώρα τα κουμπιά Αντικατάσταση, Επικόλληση, Αντιγραφή που αμφιβάλω άμα τα χρησιμοποιεί κάποιος (για τα 2-3 με επιφύλαξη)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσα να προτείνω να μπει ένα χρονικό όριο για δημοσίευση στο θέμα "Χαρίστε το". 

 

Εάν κανείς κάνει ένα πέρασμα από τις τελευταίες σελίδες του θέματος προς τις πρώτες, θα δει ότι υπάρχουν 2 - 3 χρήστες οι οποίοι κατά κύριο λόγο μονοπωλούν το thread. Δεν λέω, μπορεί οι άνθρωποι να τα έχουν ανάγκη... αλλά η συνεχή παρουσία τους και η άμεση απάντησή τους σε ό,τι δουλεύει και χαρίζεται και είναι μηχάνημα ή SW νομίζω ότι αποτρέπει όσους άλλους έχουν ανάγκη κάτι. 

 

Έτσι, νομίζω πως εάν έμπαινε ένα όριο στο κάθε πόσο μπορεί κάποιος να δημοσιεύει απάντηση στο συγκεκριμένο thread τότε όσοι επιλέγουν να πάρουν κάτι από αυτά που χαρίζονται θα το κάνουν γιατί όντως το έχουν ανάγκη και όχι επειδή το έχουν κάνει σύστημα. 

 

Συν ότι έτσι θα αποτρέπεται η απλή συζήτηση. 

 

Ένα θέμα όμως που δεν μπορώ να σκεφτώ πως θα λυνόταν είναι το θέμα με αυτούς που χαρίζουν. Πώς μπορεί κανείς να βάλει χρονικό όριο μόνο σε όσους δηλώνουν ενδιαφέρον; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν ειμαι τόσο σίγουρος πως μπορει να γινει αυτο αρχικα λογω του τεχνικου προβληματος που ανέφερες.

 

Απο κει και περα ακομα κι αν ισχυε κατι τέτοιο, μπορω να φτιαξω ανετα εναν δευτερο λογαριασμό μοναχα για τη συναλλαγή αυτη. Αλλα οπως και να εχει, δεν ξερω αν ειναι αδικο το οτι εγω που παρακολουθώ το νημα ανελλιπώς να προλαβαίνω εσενα που δεν το παρακολουθείς.

Παντως εχω δει και ατομα να παραχωρουν τη θέση τους σε αλλους που το χρειάζονται περισσοτερο το Χ αντικείμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα θέμα που αφορά το κομμάτι του προγραμματισμού. Θεωρό ότι είναι πολύ σημαντικό κομμάτι στο ινσόμνια... Αλλά δεν υπάρχει οργάνωση. Υπάρχουν πολλές γλώσσες προγραμματισμού. Και στην ενότητα Προγραμματισμός γίνεται ένα πανηγύρι. Ο καθένας λέει τον πόνο του. "Που θα μάθω java, τι να σπουδάσω, c++ η java" Θα πρότεινα μια δημιουργία υποκατηγοριών και εκεί.

 

πχ.

  • Προγραμματισμός/C++
  • Προγραμματισμός/Java
  • Προγραμματισμός/Android
  • Προγραμματισμός/Διάφορα

Τώρα απλά γίνετε ένα μπάχαλο. Μπορεί στην σελίδα 50 να έχει κάτι χρήσιμο για την συγκεκριμένη γλώσσα που θέλω. Δεν θα το βρω ποτέ όμως.

πχ ο άλλος γράφει: Ερώτηση: Βαρύτητα & αντικείμενα.

Όσο και να μαντέψεις δεν θα καταλάβεις σε ποια γλώσσα αναφέρεται. 

Τα λέω όλα αυτά γιατί νομίζω ότι το ινσομνια μπορεί να γίνει άνετα ένα καλό φόρουμ για προγραμματισμό δεδομένου ότι είμαστε πολλοί. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δε ξέρω αν γράφω στο σωστό νήμα ή αν έχει ειπωθεί ήδη.

Η πρότασή μου είναι η μπάρα που έχει το φακελάκι των π.μ., τις ειδοποιήσεις, το όνομα, την σύνδεση/αποσύνδεση και την αναζήτηση, να παραμένει locked όσο σκρολάρεις προς τα κάτω. Καμιά φορά ελέγχεις νήματα που είναι πιο χαμηλά στη λίστα και δε βλέπεις αν έχεις νέο π.μ./ειδοποίηση.

 

Επίσης, γιατί στην εφαρμογή στο android όταν έχω επιλεγμένο "When Opening a Thread: Jump to Last Page", μου βγάζει error "That page doesn't exist". Αν έχω επιλεγμένο "When Opening a Thread: Jump to First Unread Post" με πάει στην πρώτη σελίδα ενώ πάνω γράφει You are on page 560 of 560 π.χ. Και πρέπει πατήσω back, για να με πάει στην προτελευταία και μετά με forward θα πάω στην τελευταία.

 

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...