Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσο αφορά το Dislike button κατα την γνώμη μου το καλύτερο " deslike " ειναι απλα να αγνοήσεις το θέμα η το μύνημα του αλλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Είχα προτείνει κι εγώ να ξαναμπει το dislike αναρωτούμενος κιόλας ποιος είναι ο λόγος να μην υπάρχει.

Μια ωραιοποίση του κόσμου π.χ.? Γιατί να μπορούμε να συμφωνήσουμε μόνο με ένα μήνυμα και να μην μπορούμε και να διαφωνήσουμε?

 

Ας αντιστρέψω την ερώτηση: "ποιός είναι ο λόγος να υπάρχει το Dislike;" Εάν δεν μου αρέσει ένα μήνυμα, απλώς δεν ασχολούμαι. Το voting down δεν εξυπηρετεί κανέναν πρακτικό ή ουσιαστικό σκοπό. Εάν διαφωνείς, διαφωνείς με επιχειρήματα, όχι με dislikes... 

 

Κι εφ' όσον θυμάσαι το πρόσφατο παρελθόν, ίσως θυμάσαι την αδιανόητη κατάχρηση που είχε γίνει όταν μαζικά οπαδοί μίας άποψης έδιναν αρνητικές ψήφους στους οπαδούς άλλης άποψης για να "θάψει" την αντίθετη γνώμη. Έτσι, χωρίς επιχειρήματα, χωρίς σκέψη αλλά με μπόλικο οπαδισμό... 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας αντιστρέψω την ερώτηση: "ποιός είναι ο λόγος να υπάρχει το Dislike;" Εάν δεν μου αρέσει ένα μήνυμα, απλώς δεν ασχολούμαι. Το voting down δεν εξυπηρετεί κανέναν πρακτικό ή ουσιαστικό σκοπό. Εάν διαφωνείς, διαφωνείς με επιχειρήματα, όχι με dislikes...

 

Το αν μου αρέσει ένα μήνυμα τότε δεν ασχολούμαι θα μπορούσε να ισχύει και το αν μου αρέσει επίσης.

Αν ο λόγος είναι πως αντί για dislike είναι καλύτερο να κάνει κανείς ένα post με επιχειρήματα έχω να πω πως αυτό εννοείται, απλά με το dislike γίνεται και μια μίνι δημοσκόποπηση, βλέπεις δηλαδή τις τάσεις των υπολοίπων.

Κι εφ' όσον θυμάσαι το πρόσφατο παρελθόν, ίσως θυμάσαι την αδιανόητη κατάχρηση που είχε γίνει όταν μαζικά οπαδοί μίας άποψης έδιναν αρνητικές ψήφους στους οπαδούς άλλης άποψης για να "θάψει" την αντίθετη γνώμη. Έτσι, χωρίς επιχειρήματα, χωρίς σκέψη αλλά με μπόλικο οπαδισμό...

Οπαδισμός μπορεί να συμβεί και με την χρήση των likes.

Όπως και να χει για να το βγάλατε κάτι παραπάνω θα ξέρετε εσείς που ασχολείστε με την διαχείρηση, χαίρομαι που έλαβα μια απάντηση.

 

Οσο αφορά το Dislike button κατα την γνώμη μου το καλύτερο " deslike " ειναι απλα να αγνοήσεις το θέμα η το μύνημα του αλλου

Να σε αυτό σου το μήνυμα π.χ. ένιωσα την ανάγκη να κάνω dislike και δεν είχα την δυνατότητα.

Το καλυτερο κατά την δική μου γνώμη είναι να απαντήσεις με επιχειρήματα εκτός κι αν βαριέσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εκτός και αν δεν το έχω βρει.

Στα μηνύματα μου,μου εμφανίζει πάνω-πάνω το τελευταίο που έχει γίνει post απο κάποιον και όχι το τελευταίο δικό μου.

Μεγίστη βλακεία γιατί πχ ψάχνω ένα post που έκανα χθες και δεν θυμάμαι τίτλο και δεν μπορώ να το βρω.

 

Έχετε 24 ώρες να το αλλάξετε,αλλιώς απεργία πείνας (3ωρη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι μέλος σχεδόν 5 χρόνια, δηλαδή σχεδόν 1750 μέρες, κι έχεις 1086 posts, δηλαδή έχεις έναν μέσο όρο λιγότερο από 1 post/μέρα.

 

Εκτός κι αν όλη μέρα postάρεις στο Μπλα Μπλα, δε νομίζω ότι είναι τόσο τρομακτικά δύσκολο να θυμάσαι σε ποια νήματα συμμετείχες, και μάλιστα την προηγούμενη μέρα.

 

Τι να πουν κι άλλοι δηλαδή που συμμετέχουν ενεργά σε 30+ νήματα τη μέρα.

 

Εδιτ: Από χθες μέχρι σήμερα έχεις 11 posts μέχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Οι Συνδρομές μου, εμφανίζεται το περιεχόμενο στο οποίο έχεις συνδρομή.

 

Από χθες μέχρι σήμερα έχεις 11 posts, δε νομίζω ότι είναι τόσο δύσκολο να μπεις σε αυτά τα (maximum) 11 νήματα και να ψάξεις να βρεις το post που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπεις στο προφιλ και πατήσεις εύρεση περιεχομένου και μετά μόνο μηνύματα κάνει αυτό που θες

 

http://www.insomnia.gr/index.php?app=core&module=search&do=user_activity&search_app=forums&mid=155308&sid=4dcff546f2d9c5877e948ba59fa699f2&search_app_filters[forums][searchInKey]=&userMode=content

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπεις στο προφιλ και πατήσεις εύρεση περιεχομένου και μετά μόνο μηνύματα κάνει αυτό που θες

 

http://www.insomnia.gr/index.php?app=core&module=search&do=user_activity&search_app=forums&mid=155308&sid=4dcff546f2d9c5877e948ba59fa699f2&search_app_filters[forums][searchInKey]=&userMode=content

 

Ευχαριστώ!

 

Είσαι μέλος σχεδόν 5 χρόνια, δηλαδή σχεδόν 1750 μέρες, κι έχεις 1086 posts, δηλαδή έχεις έναν μέσο όρο λιγότερο από 1 post/μέρα.

 

Εδιτ: Από χθες μέχρι σήμερα έχεις 11 posts μέχρι στιγμής.

 

Από χθες μέχρι σήμερα έχεις 11 posts, δε νομίζω ότι είναι τόσο δύσκολο να μπεις σε αυτά τα (maximum) 11 νήματα και να ψάξεις να βρεις το post που θες.

Ρε με τρομάζεις  :fear:

 

Δεν το βρίσκω,μάλλον σβήστηκε και δεν πήρα το μέμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, εχω μια απορια... με ποιο κριτηριο καταληγετε στο οτι ενας χρηστης εχει διπλο λογαριασμο?

 

Αν εχουν το ιδιο IP?

- Δεν μπορουν δυο χρηστες να μοιραζονται το ιδιο ρουτερ?

Με machine ID?

- Δεν μπορουν δυο χρηστες να μοιραζονται το ιδιο PC?

 

Eπισης, μηπως ειναι εφικτο αν υπαρχει καποιο τετοιο conflict να μπορουν οι χρηστες των προς εξεταση για duality λογαριασμων να εχουν την ευκαιρια να αποδειξουν πως κατι τετοιο δεν ισχυει? Απ' οσο ξερω δεν πρεπει να υπαρχουν 2 λογαριασμοι στους οποιους να εισαι εσυ ταυτοχρονα διαχειριστης, σωστα? Με χρηση ποιου ψυχολογικου ή οντως αλγοριθμου καταληγετε στο συμπερασμα αυτο? Με ενδιαφερει παρα πολυ. Εχω φαει ban σε 3 λογαριασμους και εγω και ο πατερας μου  για αυτον τον λογο. Ναι, μπαινω να τσεκαρω αν εχει καποιο μηνυμα για τις αγγελιες του γιατι ο πατερας μου μπαινει 1 φορα το τριημερο. Ναι, αν υπαρχει καποιο μηνυμα για καποια αγγελια του θα τον παρω τηλ να του πω "Πατερα, το και το, ενδιαφερεται ενα παιδι κτλ κτλ", και θα μου πει πες του πως "ετσι κι 'ετσι". Ειναι εναντια αυτο στους κανονισμους? Στον 1ο μου λογαριασμο ειχα 75+ θετικες αξιολογησεις (100%). Στον δευτερο προλαβα να φτασω μεχρι τις 7 θετικες, στον τελευταιο μου μεχρι τις 11 θετικες. Και λογω του προβληματος αυτου εχω φαει 3 φορες απροειδοποιητα μονιμο ban του λογαριασμου. 

 

Δεν ρωταω για να "την πω" σε κανεναν, πραγματικα αυτο που με νοιαζει πλεον ειναι να μην ξανασυμβει κατι αντιστοιχο. Εχω κουραστει απ' την ολη διαδικασια (αφηστε που το πιο σπαστικο ειναι οτι πρεπει να κανεις διαγραφη cookies, cache κτλ ωστε να μπορεσεις να ξανατρεξεις οτιδηποτε εχει σχεση με τον insomnia). Aπλα καποιος mod, admin ή super goofy..και γενικοτερα αν γνωριζει καποιος..ας μου πει τι ακριβως χρειαζεται να αποφυγω για να μην ξανασυμβει αυτο.. και ελπιζω η απαντηση να μην ειναι "μην ξανακανεις log in στο account του πατερα σου να τσεκαρεις τα μηνυματα του" γιατι πιστευω/υποστηριζω οτι αυτο ειναι κατι που θα το αποφασισει εκεινος, γιατι επι της ουσιας μονον εκεινον αφορα. 

 

Sorry για το μακροσουρτι αλλα με πηρε απο κατω αυτη τη φορα... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...