Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ισως να μπορουσε να γινει κ για ελληνικα καταστηματα.Εχω βρει διαφορα posts εδω μεσα για κακες ή καλες εμπειριες απο καταστηματα. Αν μπορουσαν να μαζευτουν σε ενα θεμα κ παραλληλα να υπηρχε κ ψηφοφορια για τα καταστηματα.Θα μου πεις λιγο πολυ τα ηλεκτρονικα καταστηματα ειναι γνωστα κ υπαρχει η δυνατοτητα μεσα απο το skroutz κ να αξιολογησουμε κ να διαβασουμε κριτικες για ενα μαγαζι,αλλα ετσι μια προταση εκανα ,που μου φανηκε χρησιμη προσωπικα οταν τη χρησιμοποιησα αλλου.Καλο βραδυ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τί θα γίνει με τους spammers που γράφονται για να στείλουν διαφημιστικά ή υβριστικά personal messages?

Μόλις ενημερώθηκα πως είμαι μλκας από αυτόν εδώ τον τρόμπα.

 

Μια λύση ίσως να ήταν να μην επιτρέπονται τα pm σε νέους χρήστες μέχρι ένα όριο αν και δεν έχει και πολύ νόημα γιατί ο ανώμαλος που θα αποφασίσει να μπει σε αυτή την διαδικασία θα κάτσει να ποστάρει τα 10 posts πχ που θα χρειάζονται και θα επιδωθεί μετά στο ανώμαλο hobby του.

Επίσης δεν είναι πρακτικό να μην μπορεί να στείλει κάποιο νέο μέλος pm καθώς μπορεί να το θέλει για αγγελία.

Δεν βρίσκω κάποια λύση μάλλον θα υποστούμε τους τρόμπες.

 

edit, μόλις είδα πως υπάρχει block, είναι καλή λύση.

 

Μιά άλλη λύση που σκέφτηκα τώρα είναι ο αριθμός των μελών μετα οποία μπορεί να επικοινωνήσει κάποιος να είναι συνάρτηση του αριθμού των post του μέχρι ένα όριο post.

πχ μέχρι 10 να έχει δικαίωμα να επικοινωνήσει μέχρι 2 διαφορετικά άτομα (σε περιπτωση αγγελιών πχ), μέχρι 20 σε 4, μέχρι 30 σε 6 και μετά τα 100 πλήρης απελευθέρωση. Έτσι και δίνεις την λειτουργική δυνατότητα στα νέα μέλη να μπορούν να επικοινωνήσουν για καμιά αγγελία πχ, και τους δίνεις κίνητρο να συμμετέχουν στο forum και εμποδίζεις τους spammers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να προσέξετε την ενότητα των ειδήσεων. Είναι τραγικό να ανεβαίνουν "ειδήσεις" που υπάρχουν μόνο στην φαντασία κάποιων άλλων ελληνικών site και να ψάχνεις για ξένη πηγή όπως επίσης το να ανεβαίνουν αληθινες ειδήσεις τέσσερις ημέρες μετά που εμφανίστηκαν σε άλλα ελληνικά site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη θα λεγατε για μια κατηγορια με πατεντες ολων των ειδων ! ακουγετε καπως αλλα πιστευω ειναι μια πολυ ωραια ιδεα να μιραστουμε μεταξυμας διαφορες πατεντες δικες μας και μη για πολα πραγματα ! τι λετε ???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχαμε. Το βγάλαμε. Δεν υπάρχει λόγος να το ξαναβάλουμε. 

 

Είχα προτείνει κι εγώ να ξαναμπει το dislike αναρωτούμενος κιόλας ποιος είναι ο λόγος να μην υπάρχει.

Μια ωραιοποίση του κόσμου π.χ.? Γιατί να μπορούμε να συμφωνήσουμε μόνο με ένα μήνυμα και να μην μπορούμε και να διαφωνήσουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...