Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προτείνω να προστεθεί στο profile [ή κάπου αλλού] η δυνατότητα να βλέπουμε πόσα posts έχουμε κάνει σε κάθε ενότητα και όχι μόνο εκεί που έχουμε κάνει τα περισσότερα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να προτείνω και εγώ κάτι:

 

Την ώρα που συντάσσουμε ένα μύνημα τα emoticons στα δεξιά ας εμφανίζονται όλα για να τα έχουμε στο πιάτο, μην πατάμε όλη την ώρα εμφάνιση όλων, είναι πάρα πολύ κουραστικό, κάνει κοπιαστική την εύρεση emoticons.

 

Αυτό που κάνουμε είναι διπλός κόπος για το τίποτα, καθόλου πρακτικό γιατί θα πρέπει να πατήσουμε πρώτα το κουμπί από πάνω emoticons, μετά εμφάνιση όλων, και μετά να επιλέξουμε τι θέλουμε. :blink:

 

Ας είναι default ξεδιπλωμένα λοιπόν.

 

Please!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα! Προσθέστε ένα RRS στο Home Page για εγώ το έψαχναν και δεν τα έβρισκα !!! Όσοι έχουν πρόσθετα που βγάζουν κουμπί RSS location bar (URL) δεν το βλέπουν στην αρχική σας σελίδα! Νόμιζα ότι δεν είχατε! Τα βρήκαν κατά τύχη μετά από πάρα πολύ καιρό!

 

Καλή συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει τεθεί ξανά αλλά καλό θα ήταν να μπορούμε να δώσουμε όνομα στα spoiler, πχ [spoiler=spoilername].

 

που θα ήταν χρήσιμο αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

που θα ήταν χρήσιμο αυτό;

 

Ισως αν βαζεις πολλα σποιλερς το ενα κατω απο το αλλο..για να υπαρχει μια σχετικη ταξη..κατι τετοιο φανταζομαι εγω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

φαντάζομαι για να φαίνεται ως προειδοποίηση για το θέμα του spoiler, πχ στο Game of Thrones μπορεί να θέλει κάποιος να διαβάζει spoilers από την τρέχουσα season αλλά όχι από τα βιβλία τα οποία θα λένε για τις επόμενες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς. Να δίνει μια ιδέα στον αναγνώστη για το τι περιέχει ή να το κατηγοριοποιεί προαιρετικά. Γι'αυτό σε πολλά forums που μπορείς να προσθέσεις spoiler μπορείς & να το "βαφτίσεις". Εξάλλου δεν είναι δα & καμιά τρελή πολυτέλεια. [div=border:4px dashed red; width:100px] Τόσα & τόσα [/div] άλλα μπορούμε να κάνουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το γνωρίζω, μην ανησυχείς. Ούτε εγώ απάντησα εριστικά, ίσως φάνηκε έτσι. rolleyes.gif

Πάντως στο θέμα μας, για να πω την αλήθεια από την αρχή που υπήρχαν τα spoiler θεώρησα αυτόματα (και αυθαίρετα) πως υπάρχει η δυνατότητα ονομασίας τους αλλά όταν πόσταρα το πρώτο με τη κλασική μορφή [spoiler=τάδε] έφαγα πόρτα grin.png & τότε κατάλαβα γιατί κανένας άλλος δε βάζει όνομα. Εε, τι στο καλό εγώ είμαι πιο μάγκας από τους άλλους; tongue.gif

Πιστεύω οι περισσότεροι συμφορουμίτες θα έβρισκαν αυτήν την προσθήκη παραπάνω από καλοδεχούμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και κάποιοι χρησιμοποιούν περίεργα σύμβολα, θα ήταν εφικτό να χρησιμοποιηθεί LaTeX για την "σύνταξη" τέτοιων συμβόλων και να εμφανίζονται στο μήνυμα;

 

Ίσως εάν χρησιμοποιούνταν μόνο ένα standard πακέτο συμβόλων (π.χ. amsmath).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεινη η καημενη η "Αποσυνδεση - Βοηθεια", γινεται να παει καπου αλλου (ας πουμε πεσα δεξια κατω απο την αναζητηση ή οπου αλλου βολευει), γιατι την εχω παθει αρκετες φορες, κι αντι να πατησω το ονομα μου, φευγει λιγα πιξελ το ποντικι και αποσυνδεομαι; :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με αφορμή αυτό το θέμα, γιατί δεν ομαδοποιείτε όλα τα αντίστοιχα θέματα-καταγγελίες προς τα μαγαζιά; Αντίστοιχα, μπορείτε να δώσετε και αντίστοιχους λογαριασμούς στους εκπροσώπους των μαγαζιών αυτών (ε, δε μπορεί να μην τα διαβάζει αυτά κάποιος από το Πλαίσιο ή το eshop πχ) ώστε να μπορούν να απαντάνε επίσημα στις καταγγελίες αυτές. Το να γράφω εγώ "οι βλάκες με κλέψανε" και από κάτω 200 νοματαίοι να συμφωνούν και να επαυξάνουν δε νομίζω ότι έχει και κάποια ιδιαίτερη χρηστική σημασία

 

edit: Βάλτε κι αυτό στη λίστα!

Επεξ/σία από dewn735
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια παρακληση.γινεται στο popup του κουμπιου Εισαγωγη Συνδεσμου,να αλλαχθει στο κουτακι Κειμενο Συνδεσμου,η λεξη Link στην λεξη Title η κατι παραμφερες;

Η συγκεκριμενη λεξη σε μπερδευει λιγο και πολλες φορες βρισκω τον εαυτο μου να κανω paste το λινκ απο βιασυνη και επειδη κανει τον συσχετισμο ο εγκεφαλος μου, στο συγκεκριμενο κουτι και οχι στο πανω που ειναι και το σωστο.

γινεται να αλλαχθει η μπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει καποια στιγμη η διαχειριστικη ομαδα του forum να καθαρισει το forum και να αφησει ενα nickname για καθε ατομο που μπαινει στο forum ... Συγκεκριμενα ατομα διαθετουν πολλα nicknames , σπαμαρουν , μιλανε ασχημα , επιβαλουν την γνωμη τους (με διαφορετικα nicknames) κτλ , τα ιδια ατομα ειναι και moderators (οχι ολοι οι mod) ... To forum δεν ειναι για να γραφουν 10 ατομα , δεν εχει νοημα , 10 x 10 nicknames = 100 , αυτοι οι "100" , δεν ειναι ποτε ταυτοχρονα online , δεν μιλαω για καινουργια μελη , αλλα για ατομα που ειναι απο παλια στο forum ...

 

Υπαρχει search στο forum , οπως υπαρχει και google , για να καταλαβει καποιος σε θεματα που διαφωνησαν εσκεμενα καποιοι μαζι μου , ποιος εχει δικιο και ποιος αδικο ...

 

Ετσι και αλλιως περαστικος ημουν απο εδω , καλη συνεχεια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...