Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα έπρεπε να υπάρχει η δυνατότητα να ρυθμίζεται αν θα φαίνεται στο προφίλ μόνο η ηλικία , χωρίς να φαίνεται η ημερομηνία των γενεθλίων, και αντιστρόφως

 

Τεχνολογικο forum ειμαστε , οχι facebook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

(Για fb ποιος είπε?)Δικαίωμά σου, αν νομίζεις ότι αυτά δεν έχουν τεράστιες ομοιότητες μεταξύ τους.

 

Γιατι? Στο ποστ απο πανω μου φαινεται μια χαρα, κανεις κλικ πανω της και μεγαλωνει.

Δεν είναι μεγάλη η εικόνα αυτή

Επεξ/σία από cthulhucarbide
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δεις την κακη χρηση αυτου που λεω, πηγαινε στο θεμα των desktop screenshots και δες ποση ωρα κανει να φορτωσει μια σελιδα στην οποια εχουν αναρτηθει 3-4 εικονες, ~2Μpixel εκαστη. Και παντα τυχαινει να ειναι απο διαφορετικους hosts :P

 

Κατι αλλο.

Βλεπω πολλα νεα θεματα, με λιγοτερα απο 10 (να μην πω λιγοτερα απο 5) posts να εχουν 5 αστερια για αξιολογηση! Προφανως αυτη την αξιολογηση την βαζει αυτος που ανοιξε το θεμα.

Γινεται η δυνατοτητα αξιολογησης ενος θεματος να γινεται πχ μετα απο 20 posts ή απο 200 views?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jim_p το είχα ξαναπροτείνει και εγώ πριν καιρό το θέμα με τις φωτογραφίες, αλλά δεν πήρα κάποια απάντηση τότε.

Οπότε θεώρησα ότι τσουκ...

Αυτό το οποίο έκανα, τουλάχιστον στο Hardware που συμμετέχω, να λέω με απλά λόγια "αν θες γνώμη για το κουτί σου κάνε ένα resize"

Ε το είπα μία, δύο, τρις, βάλανε μυαλό οι περισσότεροι. Και ευτυχώς συνεχίζουν και ποστάρουν max 1000pixel photo

 

Τώρα αν θα πρέπει εγώ ή ο κάθε ένας να κάνουμε τον τροχονόμο; ΟΧΙ αλλά δεν μπορώ να μπαίνω σε ένα θέμα όπως τα μονταρισμένα κουτιά, που ο άλλος θέλει να δείξει 9-10 διαφορετικές φωτογραφίες για να δουμε την δουλειά του και να διαπιστώνω ότι για να τις δω, η κίνηση στο Κέντρο είναι παράδεισος.

 

Οπως ξαναείπα, σε ξένα φόρουμ που συμμετέχω το 1000pixels είναι max για μία φώτο που θα ανεβάσεις.

Αν πρέπει για τον Α ή Β λόγο να ανέβει μία φώτο χωρίς resize θα πρέπει να ανέβει σε κάποιον Hoster και να ποστάρει ο άλλος/άλλη το λινκ

Και αυτά είναι στους κανόνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω αναφορά σε κάτι που δεν παραβιάζει τους όρους;

Εκτός αν υπάρχει κάπου και εγώ δεν το βρίσκω ή κάπου το έχασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αναφορά δεν υπάρχει μόνο για παραβάσεις κανόνων. Παραθέτω απόσπασμα από ένα αρκετά παλαιότερο pm που έλαβα από συντονιστή:

 

Το "report" δεν αφορά μόνο παραβάσεις κανόνων αλλά επίσης ότι χρειάζεται να επέλθει στην αντίληψη των (s)mods.

(π.χ. Μετακίνηση στην ορθή κατηγορία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...