Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιο παλιά (επί εποχής vBulletin) όταν δημοσιεύαμε συνεχόμενα posts και γινόταν αυτόματα merge, υπήρχε και ένα μηνυματάκι το οποίο και ενημέρωνε για το merge. Θα μπορούσε να επανέλθει αυτό;

 

Δείτε για παράδειγμα εδώ.

 

Όσα έγραψα κάτω από το "EDIT" ήταν 2ο post που ενώθηκε με το πρώτο, χωρίς όμως να προστεθεί κάποιο μήνυμα. Εάν δεν είχα βάλει εγώ μετά χειροκίνητα τη λέξη "EDIT" θα μπερδευόταν όποιος προσπαθούσε να το διαβάσει. Θα ήταν σα να αλλάζω γνώμη μέσα στο ίδιο post και να μη κάνω τον κόπο να σβήσω τα προηγούμενα.

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτι που θεωρώ ότι θα ήταν πολύ χρήσιμο, είναι στις αγγελίες, αντί να εμφανιζεται ο χρήστης "ΧΧΧ" με Αξιολογηση μεσα σε παρένθεση (5), να εμφανίζεται ένα νούμερο (6 / 0 / 1) που να σημαίνει Θετικές-ουδέτερες-αρνητικές.

Είναι εντελώς διαφορετικός ο χρήστης με 20 θετικές, και 0 αρνητικές, από τον χρήστη με 30 θετικές, και 10 αρνητικές...

Τωρα, το σύστημα, τους παρουσιάζει ίδιους όμως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί στο παρελθόν και λυπάμαι αλλά δεν έχω χρόνο να το ψάξω.

Πολλές εταιρείες βγάζουν προγράμματα "ανάκλησης" για ελλατωματικά προιόντα η ανταλλακτικά.

Νομίζω οτι το 1ο τεχνολογικό φόρουμ στην Ελλάδα θα έπρεπε να έχει μια γωνιά για το θέμα αυτό

Φιλικά,

 

Λευτέρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κάτι πολύ σημαντικό (επίσης δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί στο παρελθόν).

 

Θα προτιμούσαμε σε κάθε forum να μην εμφανίζονται τόσα λίγα post σε κάθε σελίδα, θα προτιμούσαμε να έχει τη δυνατότητα ο καθένας να επιλέξει εάν θα εμφανίζονται πχ 100 post σε ένα θέμα ή εάν προτιμάει ακόμα λιγότερα, ώστε μην χρειάζεται κάθε τόσο και λιγάκι να πατάμε next για την επόμενη σελίδα.

Αυτό θα είναι ιδιαίτερα χρήσιμο και για θέματα που είναι επίκαιρα για πολύ καιρό (πχ 1 χρόνο) και έχουνε γραφτεί εκατοντάδες post μυνήματα.

Προσωπικά έχει τύχει να θέλω να ενημερωθώ για κάτι που είναι επίκαιρο για αρκετό καιρό και να δυσκολεύομαι να το παρακολουθήσω αφού κάθε 10 με 15 post

πρέπει να πηγαίνω στην επόμενη σελίδα και έτσι ξεχνώ τι έχουνε πει οι προηγούμενοι συμφορουμίτες.

 

Εάν είναι εύκολο να κοιτάξετε αυτό το τεχνικό θέμα (φαντάζομαι θα είναι θέμα ξαναπρογραμματισμού του site? θα το αναλάβει τεχνικός? αυτό εσείς θα το κρίνετε) και να ξέρετε ότι θα γίνει πιο λειτουργικό το site, αλλά και πιο σοβαρό.

 

Με εκτίμηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω να υπάρχει ομαδοποίηση των ειδοποιήσεων.

Δηλαδή αντί να άρχονται 800 ειδοποιήσεις απάντησης στο θέμα Α να έρχεται μια ειδοποίηση που να έχει ενα (800).

Χάνεσαι αν κάνεις πολλά subscriptions.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα είναι ΑΝ υπάρχει η δυνατότητα, να υπάρχει ένα όριο στις διαστάσεις των screenshots, φωτογραφιών που ανεβαίνουν στο φόρουμ. Σε αρκετά ξένα forums το μέγιστο πλάτος είναι 1000 Pixels

Το λέω γιατί σε μερικά θέματα, δεινοπαθώ και σίγουρα δεν είμαι η μόνη, όταν κάνω το λάθος να πατήσω την ειδοποίηση που μου ήρθε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+πολλά στο παραπάνω

 

Αλλά δεν είμαι αισιόδοξος μιας κι έχει αναφερθεί προ πολλού.

 

Ε τουλάχιστον αν δεν είναι τεχνικά εφικτό ας μας το πει κάποιος για να ξέρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, όταν γίνεται παράθεση ενός μηνύματός μου, γιατί να έρχονται 2 ειδοποιήσεις? Μία για την παράθεση και μία για την απάντηση thread?

Αφού έγινε παράθεση προφανώς και υπάρχει απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, όταν γίνεται παράθεση ενός μηνύματός μου, γιατί να έρχονται 2 ειδοποιήσεις? Μία για την παράθεση και μία για την απάντηση thread?

Αφού έγινε παράθεση προφανώς και υπάρχει απάντηση.

μάλλον γιατι θα μπορούσε να υπαρχει απάντηση χωρίς παραθεση,οπότε σε ειδοποιει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράθεση χωρίς απάντηση υπάρχει?

οχι.εννοω ομως οτι ερχεται ειδοποιηση ξεχωριστα για την απαντηση.αν εχει και παραθεση τότε ειναι διπλή!απαντηση και παραθεση σε μνμ σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι.εννοω ομως οτι ερχεται ειδοποιηση ξεχωριστα για την απαντηση.αν εχει και παραθεση τότε ειναι διπλή!απαντηση και παραθεση σε μνμ σου!

 

Ε γι αυτή την 2πλη λέω, ότι είναι άχρηστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...