Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να υπήρχε ορθογραφικός έλεγχος

Καλό θα ήταν αυτό αν και είναι λίγο διαφορετική συζήτηση. Κάνε ένα ποστ και πρότεινέ το καθαρά αυτό να το ακούσουν.

 

 

 

Μπορείς κάλλιστα να αγνοείς τα ποστ μας τότε. :)

Να καταργηθεί ο έλεγχος greeklish, και σε όποιον δεν αρέσουν ας αγνοεί τα ποστ αυτά

 

 

Δεν βλέπω το λόγο να απαιτείται ο τονισμός σε κάτι τέτοιο.

Εγώ βλέπω τον λόγο.

Σε τί να απαιτείται δηλαδή ο τονισμός;

 

 

Δυστυχώς για εσένα, το γεγονός οτι -συνειδητά- δεν βάζω τόνους δεν με εμπόδισε να βοηθήσω δεκάδες χρήστες χρόνια τώρα, αλλά ούτε αυτούς από το να με ευχαριστήσουν.

Σκοπός του φόρουμ είναι να ανταλλάσουμε απόψεις και όχι να γίνουμε φόρουμ φιλόλογων.

Είσαι εντελώς εκτός κλίματος.

Και το μέτρο θα έπρεπε να εφαρμοστεί για τέτοιου είδους ποστ, σαν το δικό σου: Δυσκολεύομαι να το διαβάσω γιατί βαριέσαι, και είναι και κουραστικό.

Εκνευριστικό είναι το ότι κάνεις το -αντικειμενικά- λάθος, νομίζοντας ότι είναι σωστό

 

Προτείνω να εγκατασταθεί ένας αυτόματος έλεγχος που να ανιχνεύει -όσο μπορεί- αν κάποιος χρησιμοποιεί τόνους στο κείμενό του. Άμα δεν βάζει τόνους να μην μπορεί να δημοσιεύσει το μήνυμά του, όπως με τα greeklish.

 

Η μη χρησιμοποίηση τονισμού λαμβάνει επιδημικές διαστάσεις, και οι χρήστες μάλιστα νομίζουν ότι είναι και ορθογραφημένοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, εδώ που τα λέμε κι εσύ έκανες (τουλάχιστον) δύο ορθογραφικά λάθη στο τελευταίο post σου.

Ναι το ξέρω. Δεν είμαι ο τέλειος μη ανορθόγραφος, κανείς δεν είναι.

 

Το θέμα είναι να μην γίνεται επίτηδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σιγά το πόσο κουραστικό-δύσκολο είναι να βάλεις τόνους. Συνήθεια μίας μέρας είναι.

Και το καλύτερο είναι ότι όταν μπαίνουν τόνοι λειτουργεί και ο ορθογραφικός έλεγχος (εννοώ κοκκινίζουν τα λάθη και όχι όλες οι λέξεις).

Καλό κάνει να μπαίνουν τόνοι γιατί μαθαίνεις καλύτερα κάποιες λέξεις και διευκολύνεις τον άλλο

 

Edit: Εν τέλη ποιος ο λόγος να μην μπαίνουν οι τόνοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι 3 ειδησεις ανα 7 ημερες ειναι πολυ λιγες :mad:

 

παρακαλω ποιος θελει να οργανωσουμε ενα κινημα αντιστασης? θα βαλουμε ενα petition thread

 

και ο Parsifal μαζι μας ειναι. ας επαναστατησουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μου εξήγησε moderator των Ειδήσεων την πρότερη κατάσταση στο Lobby (πολλές ειδήσεις χαμηλής ποιότητας που εμφάνιζαν ως πηγή συνήθως προσωπικά blogs, υποθέτω ως έμμεση διαφήμιση), νομίζω πως θα ήταν καλό να γίνει ένας συμβιβασμός στο θέμα αυτό. Προτείνω λοιπόν τα μέλη που ενδιαφέρονται να δημοσιεύουν ειδήσεις με ρυθμό συχνότερο από το υπάρχον όριο να ζητούν από τον Hal9000 την ένταξή τους στην ομάδα των News Editors, για την οποία θα ισχύουν διαφορετικά όρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα μπορούσατε να βάλετε σε μελλοντική αναβάθμιση στην iOS εφαρμογή και την δυνατότητα π.χ να μπορούμε να κάνουμε νέα υποβολή στις αγγελίες μας μέσα από το κινητό, να τις κλειδώνουμε, να προσθέτουμε κάποια αγγελία, γενικότερα να παραμετροποιηθεί λιγάκι ο τομέας αυτός, ακόμα όταν ανοίγω την εφαρμογή και πατάω " πρόσφατα " δεν μου εμφανίζει τίποτα !

 

- Τι γίνεται; Κάποιο bug η εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμη πως δουλεύει; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μου εξήγησε moderator των Ειδήσεων την πρότερη κατάσταση στο Lobby (πολλές ειδήσεις χαμηλής ποιότητας που εμφάνιζαν ως πηγή συνήθως προσωπικά blogs, υποθέτω ως έμμεση διαφήμιση), νομίζω πως θα ήταν καλό να γίνει ένας συμβιβασμός στο θέμα αυτό. Προτείνω λοιπόν τα μέλη που ενδιαφέρονται να δημοσιεύουν ειδήσεις με ρυθμό συχνότερο από το υπάρχον όριο να ζητούν από τον Hal9000 την ένταξή τους στην ομάδα των News Editors, για την οποία θα ισχύουν διαφορετικά όρια.

 

α δεν ειναι κακη ιδεα... B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολύ καλές οι αλλαγές στις Αγγελίες !!! Μπράβο παιδιά !!! Αλλά μήπως θα έπρεπε να αυξήσετε το όριο τον 1500 χαρακτήρων σε κάθε αγγελία ? Είναι λίγα για κάποιες φόρες

όταν θέλουμε να πουλήσουμε πάνω από ένα αντικείμενο σε κάθε αγγελία και να προσθέσουμε και φώτος, ιδικά αν είναι ανεβασμένες σε άλλο server ώστε να τις βάζουμε ποιο οργανωμένα και όπου θέλουμε εμείς μέσα στην αγγελία ( μετράνε πολλούς χαρακτήρες τα link )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουμπάκι +1 του Google βρίσκεται στις σελίδες αποτελεσμάτων του Google:

 

post-43041-0-88034800-1311345741_thumb.png

 

Μη μου πεις ότι περίμενες να το δεις κάπου μέσα στο φόρουμ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...