Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις πουληθηκε μια απ'τις αγγελιες μου και πηγα να πατησω επεξεργασια ωστε να το γραψω στον τιτλο το "Πουληθηκε" και μου 'ρθε σαν ιδεα να αναφερω μια σχετικα ευκολη βελτιωση που θα "ομορφαινε" και θα απλουστευε την ιστορια με της αγγελιες που "πουληθηκαν". Γιατι να μην υπαρχει ενα κουμπακι οπως αυτο που ειναι για το κλειδωμα της αγγελιας το οποιο αντι για κλειδωμα θα λεει για παραδειγμα "ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ"?..Οποτε, μολις ο χρηστης που θα χει ανεβασει την αγγελια το πατησει αυτο το κουμπακι να αλλαζει η κατασταση της αγγελιας απο ενεργη σε "sold" οπου για παραδειγμα στην κατασταση αυτη δεν θα χει δικαιωμα καποιος να στειλει PM στον χρηστη αυτον μεσω της συγκεκριμενης αγγελιας η κατι παρομοιο που να επισημαινει το γεγονος οτι το προιον στην αγγελια δεν ειναι πια διαθεσιμο. Ειναι λιγο μπερδεμα να ρωτας καθε λιγο και λιγακι "φιλε, υπαρχει ακομα το iPhone?" κτλ κτλ..

 

Ας μπαινει ενα icon-status_sold.png τουλαχιστον πανω στην main εικονα που εμφανιζεται στη λιστα των προιοντων (Οταν ο χρηστης την κατηγοριοποιησει ως sold).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν έχω να προτείνω να γίνει ένα ειδικό section στο φόρουμ το οποίο θα περιέχει αξιολογήσεις υπολογιστών απο διάφορους χρήστες που έχουν άποψη .....

π.χ εγώ έχω το λάπτοπ Α και η γυναίκα/κολλητός/φίλος-η κτλ κτλ το Β με το οποίο είμαι σε καθημερινή επαφή και έχω άποψη για αυτό ... Οπότε μπορώ να γράψω 2 reviews για αυτά τα λάπτοπ και να πώ τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα τους ...

Επειδή π.χ θέλω να πάρω ένα pc και ανοίγω το ανάλογο θέμα ....

Θα δώ απαντήσεις του στύλ "Έχει τόσους επεξεργαστές, την τάδε κάρτα γραφικών κτλ κτλ κτλ" χωρίς όμως (τις περισσότερες φορές) να έχω την άποψη κάποιου χρήστη που το έχει χρησιμοποιήσιε για να μου πεί ότι "Ζεσταίνεται πολύ γρήγορα το καλοκαίρι ή ότι μετά τα 10' λειτουργίας κάνει θόρυβο ή ότι έβγαλε το τάδε πρόβλημα στα ηχεία " .....

Έτσι θα έχουμε πολλούς υπολογιστές με τις απόψεις απο τα μέλη του Ινσόμνια ....

Άν δηλαδή είναι ευχαριστημένα με την αγορά που έκαναν ,πώς το περίμεναν και πώς τους "έκατσε" κτλ κτλ ....

Τι θα λέγατε παιδιά???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ ρε μάν αλλά το συγκεκριμένο σέκτιον δεν το είχα ψάξει .... :$

Μετά κάτι άλλο που (νομίζω!!) ότι δεν υπάρχει και θα έκανε ποιο εύχρηστο το φόρουμ θα ήταν ο χωρισμός σε κατηγορίες στον τομέα του Προγραμματισμού .....

Δηλαδή να υπάρχει ξεχωριστή υποενότητα σε κάθε γλώσσα .....

π.χ Προγραμματισμός>Γλώσσες 4ης γενιάς > Java

ή

π.χ Προγραμματισμός > Java/c++/c# κτλ κτλ κτλ ....

Τι λές???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά κάτι άλλο που (νομίζω!!) ότι δεν υπάρχει και θα έκανε ποιο εύχρηστο το φόρουμ θα ήταν ο χωρισμός σε κατηγορίες στον τομέα του Προγραμματισμού .....

Δηλαδή να υπάρχει ξεχωριστή υποενότητα σε κάθε γλώσσα .....

π.χ Προγραμματισμός>Γλώσσες 4ης γενιάς > Java

ή

π.χ Προγραμματισμός > Java/c++/c# κτλ κτλ κτλ ....

Τι λές???

...και μία ακόμα γι' αυτούς που ζητάνε να λύσουμε τις ασκήσεις τους! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και μία ακόμα γι' αυτούς που ζητάνε να λύσουμε τις ασκήσεις τους! :P

χαχαχαχαχα....... Να γίνει και κοστολόγιο ....

Για κώδικα από 50-200 σειρές (5€)

Για κώδικα από 200-500 σειρές (15€) κτλ κτλ ....

Όχι πέρα απο την πλάκα να γίνει για κάθε γλώσσα section με προτεινόμενα βιβλία,τα + και τα - της τάδε γλώσσας,tutorials στα Ελληνικά , ελεύθερα βιβλία etc ....

Να καλύψει δηλαδή το φόρουμ και τον τομέα του προγραμματισμού (επειδή νομίζω ότι υστερεί λίγο εκεί πέρα!!)

Δηλαδή άμα έχω κάποια απορία πάνω στη C που είναι κοινή και μπορεί να την είχε και κάποιος άλλος στο παρελθόν θα χαθώ άμα αρχίσω να ψάχνω όλο τον τομέα του προγραμματισμού ενώ άμα υπάρχουν υποκατηγορίες θα είναι πιο συγκροτημένα και για το χρήστη .... ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να κάνετε τα βελάκια που είναι πάνω πάνω σε κάθε σελίδα που σου γράφουν που βρίσκεσαι να πατιούνται σαν εικονίδιο και όχι να σημαδεύουμε τα γράμματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ιδιαίτερα χρήσιμο αλλα αναρωτιώμουν κατα πόσο ειναι δυνατή η realtime εμφανιση post και/ή θεμάτων. Να μην χρειάζεται να κανουμε refresh δηλαδη, αλλα να εμφανίζονται όταν δημοσιεύονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ξεφεύγει κάπως από την ιδέα του φόρουμ, και θα είναι πιθανότατα server killer.

Μπορείς πάντως άμα βαριέσαι, να το βάλεις να κάνει auto refresh κάθε x δευτερόλεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Νομίζω πως η πλατφόρμα αυτήν τη στιγμή δεν παρέχει τέτοια δυνατότητα. Αλλά στην επερχόμενη έκδοση 3.2 του ip.Board, η Invision διαφημίζει μερικά ωραία AJAX-οειδή κολπάκια, όπως π.χ. όταν απαντάς σε ένα topic μέσω του Quick Reply να ειδοποιείσαι για τυχόν νέα posts που έγιναν όσο συντάσσεις το μήνυμά σου και μάλιστα αυτά να εμφανίζονται κανονικά in-place. Ίσως να έχουν συμπεριλάβει κάτι παρόμοιο με αυτό που ζητάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

να δούμε πότε θα φτιαχτεί το bug με το latest unread post σε ένα topic, που αντί να σε πηγαίνει σε αυτό σε πηγαίνει στο last post του topic...

 

από τα πιο βασικά και ενοχλητικά bugs του IP Board, έχω σιγχαθεί στα pinned (και σε μερικά normal) topics να checkάρω ποιο είναι το last που είχα διαβάσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...