Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο εδω τι λεει? http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1158767&page=2&category=69978200&catalog=23.αν ειδα καλα mkv δεν λεει αν παιζει

 

 

 

Δεν νομιζω οτι υποστηριζει mkv ...επιπλεον φτανει μεχρι 1080i αναλυση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

x-1920:Y-800-832@8rf\848-928@7rf\944-1024@6rf\1040-1080@5rf

x-1440:Y-800-832@11rf\848-896@10rf\912-960@9rf\976-1056@8rf\1072-1080@7rf

ΟΛΑ τα 720p παιζουν χωρις προβλημα

Πολύ διευκρινηστικό post αυτό μπράβο!

 

Απο profiles ξέρουμε τι υποστηρίζει (sorry αν έχει αναφερθεί)

 

Υποστηρίζει κανονικά L5.1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ διευκρινηστικό post αυτό μπράβο!

 

Απο profiles ξέρουμε τι υποστηρίζει (sorry αν έχει αναφερθεί)

 

Υποστηρίζει κανονικά L5.1?

 

To αν θα παιξει ή οχι δεν ειναι καθολου θεμα profile, παρα μονο αναλυσης+reference frames (αν το αρχειο ειναι μεσα στα παραπανω ορια, παιζει χωρις προβλημα)... Δηλαδη ολα τα profile υποστηριζονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα reference frames είναι τα fps( frames per second) ;

 

Οχι...

 

reference frames = frames of a compressed video that are used to define future frames

 

Τα βλεπεις μονο εγκαθιστωντας το mediainfo ή το mkv shell extension ή παρομοιο προγραμμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω διαβασει ολο το thread αλλα δεν εχω καταλαβει αν το μηχανακι αυτο εχει δικο του σκληρο! :)

Οποιος ξερει ας μας διαφωτισει.

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να είχε. Αν η W.D. έβγαζε μία επιπλέον έκδοση του HD TV με optical drive και δυνατότητα προσθήκης σκληρoύ δίσκου, το είχα χτυπήσει αλύπητα... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι προτιμοτερο να συνδεσω ενα usb stick η ενα εξωτερικο δισκο usb?Σε θεμα ταχυτητας ποιο θα παιζει πιο ομαλα τα αρχεια mkv?

 

Οτι και να συνδεσεις δε θα εχεις προβλημα, αν και θες μεγαλο stick για τετοια δουλεια (για 720p αρκει ενα 8GB, για τα 1080p θες 16GB γιατι η ταινια μπορει να ειναι ακομα και 12-13GB). Καλυτερα δισκο γιατι το γραψιμο στα περισσοτερα stick κραταει πολυ ωρα (ειναι πιο γρηγορα στο διαβασμα παρα στο γραψιμο)...

 

Μακάρι να είχε. Αν η W.D. έβγαζε μία επιπλέον έκδοση του HD TV με optical drive και δυνατότητα προσθήκης σκληρoύ δίσκου, το είχα χτυπήσει αλύπητα... :-D

 

Πιστευω οτι δε θα αργησουν πολυ να βγουν Blueray players που θα ενσωματωνουν τσιπακι της Sigmatel και θα παιζουν και mkv απο USB (οπως τα DVD player που παιζουν και divx σημερα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το έχω σε 2-3 μέρες πάλι στα χέρια μου για περισσότερες δοκιμές με το νέο firmware. Αν θέλετε να δοκιμάσω κάτι συγκεκριμένο πείτε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε κάποιος να βάλει DVD-ROM σε συνδυασμό μ' αυτά τα καβλιτζέκια που δίνεις atapi in και σου βγάζει usb out;

 

Πήρα και γω τέτοιο WD και πήγα να δοκιμάσω με χαλασμένο dvd-rom,ο μλκς εγώ.Οπότε άμα κλείσω για μεσημέρι,θα βρω άλλο και το απόγευμα θάχω ιδίαν άποψη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...