Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πολύ χαίρομαι που κυκλοφόρησε ένα value for money player για mkv και με το καλό λύθηκαν και αρκετά προβληματα.

 

Να πω την αλήθεια η σχετικά γρήγορη ανταπόκριση της WD στα fix με αφήνει άναυδο, ποιός ξέρει ίσως η οικονομική κρίση τους έχει κάνει να καταλάβουν ότι δεν πρέπει να παίζουν με τις απαιτήσεις του κόσμου.

 

Εγώ πάντως προσωπικά έχω εγκαταλείψει εδώ και καιρό τα standalone, απο τότε που είδα ότι τα τσιπάκια της Sigma δεν υποστηρίζουν tweak και custom firmwares (όπως της mediatek με τα οποία απο τότε που βγήκαν τα Tools εξελίσονταν με γεωμετρικούς ρυθμούς) κάτι το οποίο άφηνε τους κατόχους στο έλεος της εταιρίας, να όμως που η WD ανατρέπει έξυπνα στο σκηνικό και σκοράρει.

 

Ομολογώ ότι το Player της WD είναι απο τα πιο ενδιαφέροντα προιόντα που έχω δει τον τελευταίο καιρό...

 

Καινουρια αγορα για την WD αυτη των HD player, χωρις αλλους μεγαλους επωνυμους παιχτες, ειναι ενα στοιχημα για αυτους... Θα βγει και αλλη αναβαθμιση firmware το πιθανοτερο μεσα στο Γεναρη... Η τιμη του παντου εξω ειναι 99 δολλαρια (83 ευρω τελικη με ΦΠΑ θα επρεπε να πωλειται εδω, παρα ταυτα ακομα και στα 99 ευρω δυσκολευεσαι να βρεις ετοιμοπαραδοτη συσκευη)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα το update εχω κ εγω προβλημα με καποιους υποτιλτους και τους εμφανιζει με <ι/> οπως ειπε και ενας φιλος πιο πριν.. Οχι ομως ολη την ωρα.. Οταν για πραδειγμα στην ταινια βγαζουν μια ανακοινωση η οταν δειχνει κατι μια τηλεοραση και το μεταφραζουν.. Οταν δηλαδη μεταφραζουν κατι που δεν λενε οι ηθοποιοι αλλα καποιος εξωτερικος παραγων.. Δεν ξερω αν καταλαβατε τι λεω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καταλαβαίνω τι λες.Αυτό γίνεται γιατί όταν θες να φαίνονται οι υπότιτλοι πλαγια, δηλαδή πλάγια γράμματα βάζεις αυτό <i>κείμενο</i> για να βγουν έτσι, αλλά φαίνεται πως δεν αναγνωρίζει πλάγια γράμματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρό το κακό με τα πλάγια γράμματα!!Αλλά ξέρει κανείς αν γίνεται να ανέβουν λίγο πιο πάνω οι υπότιτλοι και να μην είναι κολλημένοι στο πάτο της τηλεόρασης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως αυτό είναι σπαστικό, αλλά μέχρι στιγμής δε γίνεται νομίζω. Ξέρεται αν υπάρχει κάποιο φόρουμ ή κάτι άλλο για να αφήνουμε feedback για το μηχανηματάκι; έτσι ώστε να γράφουμε τα προβλήματα που υπάρχουν να τα βέπει η WD και να τα διωρθώνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας αργούν και εσάς οι υπότιτλοι όταν είναι σε ξεχωριστό αρχείο?πρέπει να τους αποθηκεύσω ως UTF-8??

 

Πρόσεξα ότι το " Ά " το δείχνει " ΄ " και ξεχνάει το Α

 

Δοκίμασα και με UTF-8 αλλά πάλι αργούν!!!

Επεξ/σία από pagratios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως αυτό είναι σπαστικό, αλλά μέχρι στιγμής δε γίνεται νομίζω. Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο φόρουμ ή κάτι άλλο για να αφήνουμε feedback για το μηχανηματάκι; έτσι ώστε να γράφουμε τα προβλήματα που υπάρχουν να τα βλέπει η WD και να τα διορθώνει;

 

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1100499

 

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1080840

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το firmware που έβγαλε η WD μπορείς πλέον να επιλέξεις και μέγεθος, γραμματοσειρά, θέση στην οθόνη κλπ στους υπότιτλους ή όχι;

Επίσης DTS Downmix δεν παίζει να βάλουν, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο μέγεθος γραμματοσειράς είδα ότι μπορείς να αλλάξεις μέχρι 40!!!Δυστυχώς δεν είδα να μπορείς να αλλάξεις θέση στους υπότιτλους!!

Πάντως για το DTS downmix νομίζω είναι θέμα hardware και δεν νομίζω να φτιάχνει αλλά δεν ξέρω κιόλας!!!

 

 

-----Προστέθηκε 4/1/2009 στις 02 : 07 : 56-----

 

 

Έβγαλε και αναβάθμιση 1,01,02

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...