Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παντως αυτο με το HDMI πρεπει να ηταν προβλημα συγκεκριμενης παρτιδας,εμενα δεν εχει κανενα προβλημα οπως και σε πολλους αλλους!Το θεμμα ειναι αν αυτη η παρτιδα ειχε ερθει σε συγκεκριμενο καταστημα μονο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω ρε παιδια.....

Μόλις μου ήρθε SMS απο ΠΛΑΙΣΙΟ ότι είναι έτοιμο.

Φεύγω τώρα για εκεί και ο θεός να βάλει το ΄χερι του να μην μου πουν μ@λ@κίες...........

Και όσο λέω δεν θα ξαναψωνίσω ποτέ από το κολομάγαζο ολο την ίδια μ@λ@κια πάω και κάνω.

Τεσπα θα σας τα πω μετά!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος απο την περιπτωση να επεσες σε ελαττωματικο κομματι, το WD γενικα εχει ενα θεμα με την HDMI θυρα του που εχει σχετικα μεγαλο βαθος. Ετσι ορισμενα βυσματα ειναι λιγο κοντυτερα δεν πατανε καλα μεσα (τα περισσοτερα βεβαια δεν εχουν προβλημα). Προτεινω αυτο που ειναι φτηνο και δοκιμασμενο...

 

Εγώ πάλι πήρα αυτό

http://cgi.ebay.co.uk/2M-HDMI-cable-lead-PS3-360-HD-High-def-HDTV-SKY-DVD-1-3_W0QQitemZ200314507865QQcmdZViewItemQQptZUK_Computing_CablesConnectors_RL?hash=item200314507865&_trksid=p3913.c0.m22

φθήνό για την ποιότητά του (επίχρυσο και μήκος 2 μέτρα) και δουλεύει τέλεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αυτο με το HDMI πρεπει να ηταν προβλημα συγκεκριμενης παρτιδας,εμενα δεν εχει κανενα προβλημα οπως και σε πολλους αλλους!Το θεμα ειναι αν αυτη η παρτιδα ειχε ερθει σε συγκεκριμενο καταστημα μονο!

 

Οχι ολα το ιδιο ειναι, ειναι μαλλον θεμα με ορισμενα καλωδια, εγω το εχω 3 μηνες και φιλος το πηρε πριν 2 εβδομαδες και το καλωδιο εκανε τα ιδια και στις 2 συσκευες. Γι΄αυτο ειναι καλο να εχεις και ενα 2ο καλωδιο HDMI αλλης μαρκας καβατζα (καποια στιγμη θα σου χρειαστει αλλωστε), ωστε αν σου κατσει τετοια φαση να μην κλειδωνει το σημα να το αλλαξεις και να δεις αν ειναι θεμα καλωδιου ή συσκευης, ωστε να μην κανεις ασκοπες βολτες στο service...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις έβαλα και το καινούργιο μηχάνημα ( μου το αλλάξανε στο πλαίσιο) και ενω όταν το έβαλα ήταν όλα καλά με το που εκανα το firmware update σε 1.01.2 ξαναάρχισε την τρεμούλα.

Το περιεργο ρε παιδια ειναι οτι όταν έβαλα να παιξει έργο δεν έτρεμε.

Τρεμει δηλαδή μόνο όταν είναι στης οθόνες του μηχανηματος.

Δεν ξέρω τι να κάνω.Να παραγγειλω κιαλο καλώδιο?????

Ερώτηση το καλωδιο πρεπει να είναι 1.3 η δεν παίζει ρολο. Νομίζω πως η TV μου υποστηρίζει 1.3 και πως αυτά που έχω δεν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις έβαλα και το καινούργιο μηχάνημα ( μου το αλλάξανε στο πλαίσιο) και ενω όταν το έβαλα ήταν όλα καλά με το που εκανα το firmware update σε 1.01.2 ξαναάρχισε την τρεμούλα.

Το περιεργο ρε παιδια ειναι οτι όταν έβαλα να παιξει έργο δεν έτρεμε.

Τρεμει δηλαδή μόνο όταν είναι στης οθόνες του μηχανηματος.

Δεν ξέρω τι να κάνω.Να παραγγειλω κιαλο καλώδιο?????

Ερώτηση το καλωδιο πρεπει να είναι 1.3 η δεν παίζει ρολο. Νομίζω πως η TV μου υποστηρίζει 1.3 και πως αυτά που έχω δεν είναι.

 

Παραγγειλε το equip, ειναι πολυ σπαστικο να μην κλειδωνει σημα το καλωδιο... στο μεταξυ βρες μια θεση της συσκευης που να παταει καλα το καλωδιο που εχεις τωρα (δοκιμασε να βαλεις το WD και καθετα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις έβαλα και το καινούργιο μηχάνημα ( μου το αλλάξανε στο πλαίσιο) και ενω όταν το έβαλα ήταν όλα καλά με το που εκανα το firmware update σε 1.01.2 ξαναάρχισε την τρεμούλα.

Το περιεργο ρε παιδια ειναι οτι όταν έβαλα να παιξει έργο δεν έτρεμε.

Τρεμει δηλαδή μόνο όταν είναι στης οθόνες του μηχανηματος.

Δεν ξέρω τι να κάνω.Να παραγγειλω κιαλο καλώδιο?????

Ερώτηση το καλωδιο πρεπει να είναι 1.3 η δεν παίζει ρολο. Νομίζω πως η TV μου υποστηρίζει 1.3 και πως αυτά που έχω δεν είναι.

 

Δεν κανεις και καμια δοκιμη να αλλαξεις αναλυση η να αλλαξεις τα Ηz της αναλυσης μηπως και η τηλεοραση στην αναλυση που εχεις επιλεξει δεν υποστηριζει πχ τα 60Hz ετσι για να μην πεις οτι δεν δοκιμασεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε furious99

Ήδη έγινε η παραγγελία απο e-shop και μαλιστα σημερα δεν πρόλαβα να παω να το πάρω.....

Την Τρίτη..........μετα τον χαρταετό.

Φίλε panosvlass

Η tv μου ειναι η SAMSUNG A656.7 μηνων μοντέλο Το έχω δει οτι το υποστηρίζει σιγουράτζα το 60 Hz αλλά εγώ ετσι και αλλίως στο AUTO το εχω το WD οποτες????????

To problem ειναι οτι έχω και ένα παλιοDVD της SONY που ειναι και αποκωδικοποιητής DTS , 5.1. κτλ.

Το συγκεκριμένο έχει μόνο μια οπτική είσοδο αλλα εκεί έχω συνδέσει την έξοδο ήχου της TV ωστε ότι βλέπω απο την TV να ακουγετε multi stereo σε 5.1. και επηδή έχω nova έχω παρατηρίσει ότι σε πολλα έργα που βλεπω απο εκεί έχω πολυ καλό ήχο.

Τώρα αυτό που σκεφτομαι ειναι να ξηλώσω την οπτική απο την TV και να την καρφώσω στο WD (το εκανα σε ένα εργακι mkv και χέστηκα πανω μου απο τον ήχο που εβγαλε DTS 5.1 και ετρεμαν οι ψευδοροφές απο το πιστολίδι),και να βάλω την TV να δίνει ήχο με τα RCA στον ενισχυτη του DVD αλλά απο την άλλη σκεφτομαι ότι συνηθως τα εργα που βλέπω και νομίζω όλοι μας είναι τα απλά και ταπεινά DVDrip releases γιατί ως ΕΛΛΗΝΕΣ τα θέλουμε και πριν ακόμα βγουν στο cinema.Καθώς λοιπόν ελάχιστα ολοκαίνουργια mkv έργα βγαίνουν έγκαιρα σε 720p η 1080p blurayrips κτλ τι να βλέπω??????? μονο έργα που τα έχω ήδη δει μονο και μονο για να ακουσω τον ήχο????????

Εσείς τι θα κάνατε στην θέση μου ρε παίδες????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...