Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κανείς που υπάρχει διαθεσιμότητα? πώς εξαφανίζονται τοσο γρήγορα ρε παιδιά?

 

Αφου σου ειπα , παρε πρωτα τηλεοραση της προκοπης και παρτο μετα.....

Παρε σε κανα πλαισιο τηλ και ολο και κανα κομματι θα βρεις.Αλλιως μια βολτα απο

κανα mediamarkt, multirama(και εκει τηλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αφου σου ειπα , παρε πρωτα τηλεοραση της προκοπης και παρτο μετα.....

Παρε σε κανα πλαισιο τηλ και ολο και κανα κομματι θα βρεις.Αλλιως μια βολτα απο

κανα mediamarkt, multirama(και εκει τηλ)

 

Εγώ θά σου πρότεινα άλλη συσκευή. Δεν είμαι ευχαριστημένος από την ποιότητα κατασκευής του.

Το πρώτο μου πέθανε τη δεύτερη μέρα και κατέστρεψε τα αρχεία του σκληρού μου. το δεύτερο(RMA) ζει αλλά μου έχει επίσης καταστρέψει τα αρχεία του σκληρού μου μία φορά.

Πάντα όμως υπάρχει πιθανότητα ευθύνης και του σκληρού μου ή μάλλον της θήκης που έχει καλώδιο με διπλές USB...

H εικόνα είναι πολύ καλή πάντως...

Επεξ/σία από velerephon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου σου ειπα , παρε πρωτα τηλεοραση της προκοπης και παρτο μετα.....

Παρε σε κανα πλαισιο τηλ και ολο και κανα κομματι θα βρεις.Αλλιως μια βολτα απο

κανα mediamarkt, multirama(και εκει τηλ)

 

Εχμ.... μιλάς στον κάτοχο μιας Sony 40'' W4500 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θά σου πρότεινα άλλη συσκευή. Δεν είμαι ευχαριστημένος από την ποιότητα κατασκευής του.

Το πρώτο μου πέθανε τη δεύτερη μέρα και κατέστρεψε τα αρχεία του σκληρού μου. το δεύτερο(RMA) ζει αλλά μου έχει επίσης καταστρέψει τα αρχεία του σκληρού μου μία φορά.

Πάντα όμως υπάρχει πιθανότητα ευθύνης και του σκληρού μου ή μάλλον της θήκης που έχει καλώδιο με διπλές USB...

H εικόνα είναι πολύ καλή πάντως...

 

To να μη διαβαζει τα αρχεια μπορει να συμβει αν δεν κανεις eject το σκληρο απο το κουμπι του remote 1.πριν βγαλεις το δισκο απο το USB 2.πριν βγαλεις τη συσκευη απο το ρευμα με το δισκο συνδεμενο πανω της (το να κλεισεις τη συσκευη απο το remote δεν αρκει, αν το ξανανοιξεις θα δεις οτι οι δισκοι ειναι ακομα mounted). Αν τραβας βυσμα ή κλεινεις ρευμα χωρις eject παιζεις με την τυχη των δεδομενων σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω ένα θέμα για το αν το συγκεκριμένο προϊόν μπορεί να δεχτεί(Βλέπει) κάτι σαν τα παρακάτω εξωτερικά κουτιά δίσκων που παίρνουν παραπάνω από έναν δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω ένα θέμα για το αν το συγκεκριμένο προϊόν μπορεί να δεχτεί(Βλέπει) κάτι σαν τα παρακάτω εξωτερικά κουτιά δίσκων που παίρνουν παραπάνω από έναν δίσκο.

 

ναι. το δοκιμάσαμε με ένα φιλαράκι και το icy box του και δούλεψε περίφημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To να μη διαβαζει τα αρχεια μπορει να συμβει αν δεν κανεις eject το σκληρο απο το κουμπι του remote 1.πριν βγαλεις το δισκο απο το USB 2.πριν βγαλεις τη συσκευη απο το ρευμα με το δισκο συνδεμενο πανω της (το να κλεισεις τη συσκευη απο το remote δεν αρκει, αν το ξανανοιξεις θα δεις οτι οι δισκοι ειναι ακομα mounted). Αν τραβας βυσμα ή κλεινεις ρευμα χωρις eject παιζεις με την τυχη των δεδομενων σου...
αν ο δισκος γινει eject απο το remote, την επομενη φορα που ανοιγω το media player δεν μπορει να δει το δισκο, πρεπει να κλεισω παλι το media player, να βγαλω-βαλω το usb plug του δισκου και οταν ξανανοιξω το media player μονο τοτε θα δει τον δισκο...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχω αρκετό καιρό και μπορώ να πω ειναι άψογο. το μονο μείον που εχω συναντήσει ειναι οτι δεν μου παίζει αρχεια ts 1080i ενω τα κανονικα 720:576 τα παίζει η δοκιμή εγινε απο τον dreambox800 σε ενα HD κανάλι και σε ενα κανονικο. αν ξέρει κανενας κάτι ????ας μου πει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ο δισκος γινει eject απο το remote, την επομενη φορα που ανοιγω το media player δεν μπορει να δει το δισκο, πρεπει να κλεισω παλι το media player, να βγαλω-βαλω το usb plug του δισκου και οταν ξανανοιξω το media player μονο τοτε θα δει τον δισκο...

 

Αν εχεις κλεισει το ρευμα , οταν ξαναδωσεις ρευμα ανοιγει μονο του και διαβαζει το δισκο...

Αν το εχεις κλεισει απο το remote χωρις να κλεισεις το ρευμα, οταν το ανοιξεις απο το remote αρκει να βγαλεις λιγο προς τα εξω το βυσμα USB και να το ξανασπρωξεις μεσα (δεν χρειαζεται να το ξανακλεισεις-ξανανοιξεις απο το remote).

Το data loss το διαπιστωσα ο ιδιος οταν κατα λαθος εκλεισα το ρευμα στο WD ενω μολις ειχα σταματησει να παιζω μια ταινια - η ταινια αυτη δεν ξαναπαιξε ποτε και επρεπε να την ξαναπερασω στο δισκο...

 

Ερώτηση: Έχει δοκιμάσει κάποιος αν υποστηρίζει USB hub; Αν βάλω ένα usb hub, μπορώ να βάλω περισσότερους από έναν δίσκους;

 

Μονο powered hub (με δικη του τροφοδοσια), οχι απλο... Στην περιπτωση αυτη βλεπει το HUB σαν USB1 ή 2, και τους δισκους μολις πατησεις στο USB1 ή 2 σαν φακελους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι απλό και συγνώμη γιατι μάλλον έχει απαντηθεί αλλά δεν το βρήκα :( ...

 

Σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ. Το θέλω να παίζει τα 1080p και να βγάζει ήχο στην TV. Διάβασα οτι δεν παίζει DTS.

 

Το ερώτημα μου:

Αν η ταινία έχει DTS θα μπορώ να ακούσω στέρεο ήχο απο τα ηχεία της τηλεόρασης ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει και ένα άλλο πρόβλημα άμα βγάλεις τον εξωτερικό δίσκο που του έχεις βάλει και έχει κάνει είδη το σκανά ρισμα για να δει τι έχει μέσα ο δίσκος και πας και του περάσεις και άλλα αρχεία όταν τον επανασυνδέσεις στο wd media player δεν θα σου δείχνει τα νέα αρχεία αν δεν το κάνεις ένα system reset.

Δοκίμασα ακόμα και να σβήσω από τον εξωτερικό δίσκο ένα αρχείο που γράφει στη ριζά του αλλά είχα το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι απλό και συγνώμη γιατι μάλλον έχει απαντηθεί αλλά δεν το βρήκα :( ...

 

Σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ. Το θέλω να παίζει τα 1080p και να βγάζει ήχο στην TV. Διάβασα οτι δεν παίζει DTS.

 

Το ερώτημα μου:

Αν η ταινία έχει DTS θα μπορώ να ακούσω στέρεο ήχο απο τα ηχεία της τηλεόρασης ???

Οχι,μονο απο ενισχυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους ενδιαφεροντε ειδα πριν λιγο το Πλαισιο Μεταμορφωσης 2-3 κομματια οταν πηγα εκει το pc μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...