Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Διαθεσιμο στο Πλαισιο

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1191187

 

Στο eshop το ειχα βαλει απο το πρωι διαθεσιμο, στο Πλαισιο μπηκε αργα το απογευμα διαθεσιμο, ηταν σε αναμονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω αναγκη τη βοηθεια σας. Εχω αγορασει το wd tv και εχω και ενα home cinema Schahb Lorenz HTS-4148T 5.1 το οποιο δεν διαθετει οπτικη ινα. Το home cinema διαθετει εξοδους Composite Video, S-video, Scart και Coaxial. Το Home Cinema ειναι σνδεδεμενο με την TV και ο WD επισης. Επειδη ειμαι τελειως ασχετος (δεν γνωριζω ουτε τι κανουν οι εξοδοι που σας προανεφερα) θελω να μου δωσετε οδηγιες για να μπορεσω να εχω ηχο απο το home cinema για τα αρχεια που αναπαραγω απο μεσω του media player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω αναγκη τη βοηθεια σας. Εχω αγορασει το wd tv και εχω και ενα home cinema Schahb Lorenz HTS-4148T 5.1 το οποιο δεν διαθετει οπτικη ινα. Το home cinema διαθετει εξοδους Composite Video, S-video, Scart και Coaxial. Το Home Cinema ειναι σνδεδεμενο με την TV και ο WD επισης. Επειδη ειμαι τελειως ασχετος (δεν γνωριζω ουτε τι κανουν οι εξοδοι που σας προανεφερα) θελω να μου δωσετε οδηγιες για να μπορεσω να εχω ηχο απο το home cinema για τα αρχεια που αναπαραγω απο μεσω του media player.

 

Αν το ηχοσυστημα σου εχει ΕΙΣΟΔΟ(input) Coaxial, θα πρεπει να αγορασεις ενα μετατροπεα optical σε coaxial οπως αυτος:

 

http://www.emimikos.gr/shop/product.php?productid=17391&cat=586&page=1

 

και ενα καλωδιο optical (οπτικης ινας) και ενα coaxial (ομοαξονικο) αν δεν εχεις ηδη...

 

Επισης ψαξε αν το home cinema που εχεις υποστηριζει DTS, οποτε δε θα πρεπει να μετατρεπεις τον ηχο DTS σε AC3 με το popcorn audioconverter...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά.

Είμαι ένας ευτυχισμένος κάτοχος του συγκεκριμένου μηχανήματος και μπορώ να πω πως υπερκαλύπτει τις ανάγκες μου εώς τώρα.

Το μοναδικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω και θα ήθελα τα φώτα σας είναι το εξής.

Δεν μου εμφανίζει τους ενσωματομένους υπότιτλους που έχω περάσει σε divx αρχεία με το πρόγραμμα aviaddxsubs.

Το πρόβλημα είναι πως λόγω του dvd player που είχα,δεν έπαιζε ξεχωριστά αρχεία srt και αναγκαστικά τα ενσωμάτωνα για να τα βλέπω.

Ουσιαστικά έχω 350+ ταινίες divx με ενσωματωμένους υπότιτιτλους με το πρόγραμμα aviaddxsubs,όπου ο wd player δεν μου τους εμφανίζει.Τα φώτα σας παιδιά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά.

Είμαι ένας ευτυχισμένος κάτοχος του συγκεκριμένου μηχανήματος και μπορώ να πω πως υπερκαλύπτει τις ανάγκες μου εώς τώρα.

Το μοναδικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω και θα ήθελα τα φώτα σας είναι το εξής.

Δεν μου εμφανίζει τους ενσωματομένους υπότιτλους που έχω περάσει σε divx αρχεία με το πρόγραμμα aviaddxsubs.

Το πρόβλημα είναι πως λόγω του dvd player που είχα,δεν έπαιζε ξεχωριστά αρχεία srt και αναγκαστικά τα ενσωμάτωνα για να τα βλέπω.

Ουσιαστικά έχω 350+ ταινίες divx με ενσωματωμένους υπότιτιτλους με το πρόγραμμα aviaddxsubs,όπου ο wd player δεν μου τους εμφανίζει.Τα φώτα σας παιδιά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αν θυμαμαι καλα δεν μπορει να εμφανισει τους υποτιτλους που ενσωματωνονται με το aviaddxsubs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμαμαι καλα δεν μπορει να εμφανισει τους υποτιτλους που ενσωματωνονται με το aviaddxsubs.

 

Να πω την αλήθεια κάπου το είχε πάρει παλαιότερα το μάτι μου.

Χθες δοκίμασα μία μπακαλίστικη μέθοδο,δλδ μετονομασία του αρχείου divx σε avi και 2 από τα 5 αρχεία που το έκανα εμφάνισαν υπότιτλους.Έλεγα μήπως υπήρχε κανένας πιο σωστός τρόπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια πρωιμη λυση που σκεφτομαι ειναι αν θυμασαι η ξερεις ποιος υποτιτλος ταιριαζει, κατεβασε τον και βαλτον στοω ιδιο φακελο και τα βλεπεις ετσι μερι να βρεις την ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια πρωιμη λυση που σκεφτομαι ειναι αν θυμασαι η ξερεις ποιος υποτιτλος ταιριαζει, κατεβασε τον και βαλτον στοω ιδιο φακελο και τα βλεπεις ετσι μερι να βρεις την ακρη.

 

Σωστό και αυτό αλλά με φαντάζεσαι να ψάχνω 350+ υπότιτλους?

Άντε και τους βρήκα.Θα ταιριάζουν με την έκδοση που έχω κατεβάσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δοκιμάσει κανεις να παιξει λιστα τραγουδιων m3u ?

 

Σου επιτρεπει να κανει random παιξιμο των τραγουδιών της λίστας και να διαλεγεις να παιξεις καποιο συγκεκριμενο τραγουδι απο τη λιστα? Ειναι σαν να εχεις το winamp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...