Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μια απορία ρε παιδια.Οταν το remote του,αρχισει με το καιρο να κάνει τα δικά του(πχ δεν λειτουργει το FF απο την πολυχρησια) τι κανουμε ?Μας μένει το τουβλάκι δίπλα στην τηλεόραση?Μιλαμε πρεπει να το προσεχουμε σαν τα ματια μας.Η εξάρτηση απο το τηλεκοντρολ ειναι ολοκληρωτική.Ο ένας χρόνος εγγύηση ειναι λιγος και φυσικα τα παρατράγουδα θα ξεκινήσουν μετα το πέρας του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παιδια ειναι ζεστο ομως.Το εχω κλειστο χωρις καποιο σκληρο ή στικακι επανω και ειναι χλιαρο προς ζεστο.Κακο αυτο πιστευω.

Οποτε σε μεγαλες χρονικες περιοδους καλο ειναι να το βγαζουμε απο το ρευμα.

 

Δεν κλεινει μπαινει σε standby, ουτε κανει eject τους σκληρους ουτε κλεινει το ρευμα στους σκληρους αν το κλεισεις απο το remote, οποτε το κλεινω απο πολυμπριζο αφου κανω eject τους δισκους. Μετα απλως ανοιγω το πολυμπριζο και ξεκιναει μονο του και κανει και mount τους δισκους. Παντως ουτε οταν παιζει full θα το δεις να ζεσταινεται πολυ, παροτι δεν εχει ανεμιστηρα (καλυτερα, το egreat που εχει κανει φασαρια).

 

Έχω μια απορία ρε παιδια.Οταν το remote του,αρχισει με το καιρο να κάνει τα δικά του(πχ δεν λειτουργει το FF απο την πολυχρησια) τι κανουμε ?Μας μένει το τουβλάκι δίπλα στην τηλεόραση?Μιλαμε πρεπει να το προσεχουμε σαν τα ματια μας.Η εξάρτηση απο το τηλεκοντρολ ειναι ολοκληρωτική.Ο ένας χρόνος εγγύηση ειναι λιγος και φυσικα τα παρατράγουδα θα ξεκινήσουν μετα το πέρας του

 

Αν ληξει η εγγυηση μαλλον για τη συσκευη θα πρεπει να ανησυχουμε παρα για το remote (που θα εχει πιο φιλικη τιμη). Παντως εγω βλεπω 2 ετη π.χ.

http://www.msystems.gr/v_products.asp?v_Cat=2419&v_Item=7878

 

που το ειδες το 1 ετος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβληματα που εχω παρατηρησει μεχρι τωρα :

 

1.Βγαινουν κατα διαστηματα κατι <i> </i> στους subs.

2.Δε βγαινει το ελληνικο Α κεφαλαιο οταν ειναι τονισμενο.

3.Μερικες φορες(συνηθως την 1η φορα) που πας να γυρισεις απο fast-forward σε play κανονικο αντι για play κανει stop η ταινια.

4.Θα ηθελα να μπορεις να μεγαλωσεις λιγο ακομα τους υποτιτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραθέτω πληροφοριακά κάποια λινκ που αναφέρονται γενικά στην συσκευή και σε ζητήματα που μας απασχολούν

>http://wdtvblog.blogspot.com/
http://maddhat.com/?p=31
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1100499

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι αντί να βγάζω μπρίζες και πολύμπριζα, να βάλω ένα διακοπτάκι πάνω στο καλώδιο τροφοδοσίας (πίσω από το μηχάνημα). Έτσι θα ξεμπερδέψω και με το βάλε βγάλε το καλώδιο USB...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι αντί να βγάζω μπρίζες και πολύμπριζα, να βάλω ένα διακοπτάκι πάνω στο καλώδιο τροφοδοσίας (πίσω από το μηχάνημα). Έτσι θα ξεμπερδέψω και με το βάλε βγάλε το καλώδιο USB...

 

Αυο σκεφτηκα και εγω αλλα το κακο ειναι μηπως μες στην εγγυηση(μακρυα απο μας βεβαια) θελουν και κανα καλωδιο μαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτούς που έχουν πρόβλημα με τους υποτίτλους έχω να προτείνω αυτό: http://www.trustfm.net/divx/SoftwareTxt2Vobsub.php

 

Ότι μέγεθος θέλετε, ότι γραμματοσειρά θέλετε!!!

 

Χρησιμοποιώ αυτές τις ρυθμίσεις σε αρχεία 720p και 1080p

Μη σας μπερδεύουν τα χρώματα, στο WD τα δείχνει ανάποδα, μέσα το άσπρο έξω το μαύρο, δεν ξέρω γιατί μη με ρωτάτε...

 

txt2vobsub.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυο σκεφτηκα και εγω αλλα το κακο ειναι μηπως μες στην εγγυηση(μακρυα απο μας βεβαια) θελουν και κανα καλωδιο μαζι.

 

Χρειάζεται μόνο το ένα καλωδιάκι να κοπεί για να μπεί το διακοπτάκι. Αν τώρα (μακρυά από μας) χρειαστεί να το πας πίσω, με λίγη επιδεξιότητα, ένα κολλητήρι και ένα μακαρονάκι θερμοσυστελλόμενη μεμβράνη, ούτε που θα φαίνεται τίποτα....

 

Άσε που δε νομίζω πως χαλάει η εγγύηση του κυρίως μηχανήματος εφόσον δεν επέμβεις σε αυτό.

 

Αλλά και πάλι, ακόμα και αν δε θέλεις να επέμβεις πάνω στο κυρίως καλώδιο του τροφοδοτικού, μπορείς να βάλεις μια προέκταση και πάνω σε αυτήν το διακοπτάκι (θα χρειαστείς ένα θηλυκό και ένα αρσενικό βύσμα, λίγο καλώδιο και ένα διακοπτάκι).

 

Εγώ πάλι θα το κάνω απευθείας πάνω στο καλώδιο. Στην τελική μπορείς να τους πείς πως το ξέχασες σπίτι και να κρατήσουν αυτό που έχει μέσα το καινούργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα το αποκτησα και εγω,σκεφτομουν για το popcornhour αλλα πολλα λεφτα απλα για να βλεπεις ταινιες!Πιστευω ειναι μια πολυ καλη επιλογη,οσοι ενδιαφερονται για Θεσσαλονικη υπαρχει στο zero με λιγο τσιμπιμενη τιμη στα 115e;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως το έχω λατρέψει το μηχανηματάκι. 'Ενα δυο βασικά πραγματάκια να διορθωθούν ακόμα τουλάχιστον (πχ το αυτόματο eject και connect του δίσκου με το άνοιξε κλείσε) και θα είναι άψογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...