Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για οσους ενδιαφερονται αγορασα σημερα απο media markt ρεντη στα 99ευρω κ εχει παραααααααα πολλα κομματια μια γεματη παλετα!το μηχανημα ειναι σουπερ με το που το πηρα εκανα την αναβαθμιση κ ηδη βλεπω την πρωτη μου ταινια!απιστευτη ευκολια κ ευκολος χειρισμος νομιζω ειναι απο τις καλυτερες αγορες μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να ρωτησω και κατι αλλο.

Εχω κανει συνδεση μεταξυ του wd και της τηλεορασης με hdmi καλωδιο.

Για να ακουσω ηχο απο ακουστικα που θα πρεπει να τα συνδεσω?

Στο wd η στην τηλεοραση?

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο εμένα.

 

Αγοράσα κι εγώ το μαγικό κουτί, και δε θα αναφέρω τίποτα για τις αρετές του, αφού τα έχετε πει ήδη όλα.

 

Απλά μια προειδοποίηση για τους επίδοξους αγοραστές που δεν έχουν τηλεόραση με HDMI: ίσως θα πρέπει να το σκεφτούν καλύτερα πριν αγοράσουν το HD TV γιατί η εικόνα που βγάζει το composite είναι σαφώς κατώτερη του SCART. Δηλαδή θα βλέπουν divx σίγουρα χειρότερα από το παλιό, καλό, αξιόπιστο DVD Player τους. Και κυρίως το composite καλώδιο που έρχεται με το κουτί είναι πολύ μάπα, εγώ έπρεπε να αγοράσω ακριβότερο για να βελτιώσω την εικόνα.

 

Επίσης, κάτι άλλο που μου κάνει με τη 32'' CRT μου είναι οτι τα διάφορα βίντεο τα κάνει stretch σε όλο το πλάτος της οθόνης, με αποτέλεσμα να κόβει λίγο από τις άκρες της εικόνας. Δεν έχω βρει το αντίδοτο και μάλλον φταίει οτι δεν έχω LCD.. Άλλη μια προειδοποίηση λοιπόν.

 

Τέλος, μια ερώτηση: έχετε παίξει ποτέ DVD σωσμένο σε ISO με υπότιτλους; Σας τους εμφανίζει κανονικά στο ISO; Εμένα όχι. Παρόλο που λέει οτι έχει υπότιτλους, τους επιλέγω αλλά δεν εμφανίζονται στην εικόνα. Καλά, θα δοκιμάσω και με περισσότερα DVD-ISO.

 

Καλό βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος που εχει κανει μετατροπη απο DTS σε AC3 με τον AudioConverter πετυχημενα ας μας πει τα βηματα γιατι στο tutorial στη σελιδα του δε βγαζω ακρη. Δεν υπαρχει καποιο προγραμμα one click solution να κανει τη μετατροπη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος που εχει κανει μετατροπη απο DTS σε AC3 με τον AudioConverter πετυχημενα ας μας πει τα βηματα γιατι στο tutorial στη σελιδα του δε βγαζω ακρη. Δεν υπαρχει καποιο προγραμμα one click solution να κανει τη μετατροπη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι GB; Δεν εχει σκληρο μεσα

 

:shock:

:shock::shock:

:shock::shock::shock:

:shock::shock::shock::shock:

 

Έλα ρε, 100 ευρώ σκέτο? και γιατί να το πάρει κανείς; μπορείς να πάρεις με πολύ λιγότερα ένα DVD player που να παίζει divx και να έχει usb είσοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι GB; Δεν εχει σκληρο μεσα

 

:shock:

:shock::shock:

:shock::shock::shock:

:shock::shock::shock::shock:

 

Έλα ρε, 100 ευρώ σκέτο? και γιατί να το πάρει κανείς; μπορείς να πάρεις με πολύ λιγότερα ένα DVD player που να παίζει divx και να έχει usb είσοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε, 100 ευρώ σκέτο? και γιατί να το πάρει κανείς; μπορείς να πάρεις με πολύ λιγότερα ένα DVD player που να παίζει divx και να έχει usb είσοδο.

 

DVD player με HDMI σύνδεση δε μπορείς να πάρεις με πολύ λιγότερα. Συν τοις άλλοις, δε θα παίζει οτιδήποτε άλλο πλην MPEG-4 ASP AVI!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε, 100 ευρώ σκέτο? και γιατί να το πάρει κανείς; μπορείς να πάρεις με πολύ λιγότερα ένα DVD player που να παίζει divx και να έχει usb είσοδο.

 

DVD player με HDMI σύνδεση δε μπορείς να πάρεις με πολύ λιγότερα. Συν τοις άλλοις, δε θα παίζει οτιδήποτε άλλο πλην MPEG-4 ASP AVI!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DVD player με HDMI σύνδεση δε μπορείς να πάρεις με πολύ λιγότερα. Συν τοις άλλοις, δε θα παίζει οτιδήποτε άλλο πλην MPEG-4 ASP AVI!

 

Πάντως συμφωνούμε όλοι οτι αν η TV σου σπίτι δεν έχει HDMI μάλλον η αγορά δεν αξίζει.. Μόνο για το γκατζετίστικο του όλου θέματος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...