Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω προβληματα με τον ηχο.

Υπαρχει περιπτωση να μην εχει το μηχανημα τα αντιστοιχα codecs ηχου?

Ρωταω γιατι ενω πεζει τον ηχο του σηματος της εισαγωγης μετα μεσα στην ταινια δεν εχω ηχο.

Καμια ιδεα?

Το εχω συνδεσει με hdmi καλωδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Περίεργο, σε μένα ακούγεται κανονικά το DTS (με σύνδεση από οπτική ίνα με Yamaha εποκωδικοποιητή).

Την επιλογή εξοδου του ήχου την έχεις βάλει "digital" από "Stereo"?

 

Σημείωση: DTS ήχο από την TV δεν βγάζει Γιατί δεν κάνει DTS downmix (ενω AC3 downmix κάνει). Μόνο με αποκωδικοποιητή και σύστημα 5.1 θα ακούσεις DTS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο, σε μένα ακούγεται κανονικά το DTS (με σύνδεση από οπτική ίνα με Yamaha εποκωδικοποιητή).

Την επιλογή εξοδου του ήχου την έχεις βάλει "digital" από "Stereo"?

 

Σημείωση: DTS ήχο από την TV δεν βγάζει Γιατί δεν κάνει DTS downmix (ενω AC3 downmix κάνει). Μόνο με αποκωδικοποιητή και σύστημα 5.1 θα ακούσεις DTS.

 

εγώ τι είπα???

 

θέλει σύνδεση με ενισχυτη που υποστηρίζει DTS για την αποκωδικοποίηση...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξυ το software ειναι απιστευτα προβληματικο.

Απο τη μια δε φορτωνει το Connect notifier στο startup επειδη δε βρισκει το MagCore.dll και απο την αλλη ο ArcSoft MediaConverter δε κανει convert ενα αρχειο και μου βγαζει 'Cannot find ArcSoft H.264 Encoder'

 

Καμια βοηθεια guys?

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Skiabox έχεις περάσει το τελευταίο 1.01.02 firmware update διορθώνει αρκετά(Όχι όλα όμως) προβλήματα και με υπότιτλους και σε θέμα παιξίματος.

 

Καλησπέρα.

 

Υπάρχει περίπτωση μελλοντικά να υποστηρίξει(Με κάποιο firmware update ίσως) τα εξωτερικά μέσω usb dvdrom drives και τον dts ήχο από οποιοδήποτε τύπο αρχείων βίντεο.

 

Πάντως οφείλουμε να ομολογήσουμε ότι έχει καλό support team(Western digital βλέπεις) μιας και το μηχάνημα είναι μόλις 3 - 4 μηνών και λογικό είναι να έχει μικροπροβλήματα εδώ έχουνε άλλα μηχανήματα του είδους(Βλέπε popcornhour, istarhd κ.α.) που κυκλοφορούν πολύ περισσότερο χρόνο και ακόμα έχουν ΤΑ προβλήματα...

 

Ευχαριστώ πολύ.

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημέρωση (12/01/2009)

Η Western Digital κυκλοφόρησε στις 23/12/08 τη πρώτη αναβάθμιση με το firmware 1.01 το οποίο διορθώνει αρκετά προβλήματα με σημαντικότερο την πλήρη υποστήριξη ελληνικών υποτίτλων.

Περισσότερες πληροφορίες και μια λίστα με τις αναλυτικές αλλαγές/προσθήκες του firmware 1.01 μπορείτε να βρείτε στην επίσημη ιστοσελίδα της Western Digital.

πάντως εμένα σε αρχεία srt δεν βγάζει ελληνικά αλλά κινέζικα παρόλο που έκανα την αναβάθμιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρέθηκε η λύση!

Οι λεπτομερειες ειναι σε αυτο το link :

 

http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=9395

 

Η λυση ειναι πολυ απλη (πρεπει να γινει remux το avi) και περνει πολυ λιγο χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάπου διάβασα πως τρέχει HFS+ (no journaling).Πως μπορώ να δω αν ο σκληρός που έχω είναι με ενεργοποιημένο το journaling ή όχι :P?

 

edit:τελικά γίνεται να βγάλεις το journaling χωρίς format!

 

edit2: δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά είναι πολύ χρήσιμο και αυτό http://www.kerstetter.net/page53/page54/page54.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...