Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια δειτε λιγο και πειτε μου τι κανω λαθος...ακουστε πως το εχω συνδεσει στην 50 ιντοων τηλεοραση.με ena dvd player 5.1 που ειχα.απο το WD το HDMI καλωδιο παει στην τηλεοραση.μετα απο τα 3 καλωδια,εχω συνδεσει το ασπρο και το κοκκινο στο dvd για να το ανοιχο στο AUX και να πεζει απο τα ηχεια του home cinema.σωστα το εχω κανει η μπα?θελω να καταληξω οτι σημερα εβαλα μια ταινια στο φλασακι .mkv ταινια και ενα αρχειο .srt.αυτα τα 2 μονο.η ταινια στο pc me το gov player παιζει μια χαρα.το προβλημα μου ειναι οτι με το WD δεν παιζει καθολου ο ηχος...και μονο το καλωδιο HDMI να εχω συνδεμενο με την τηλεοραση,παλι δεν βγαζει ηχο...τι στο καλο γινεται?

 

Ηχο σου περναει το HDMI καλωδιο στην TV (μη βαλεις τα αλλα δε χρειαζεται)

ΑΛΛΑ αν ο ηχος ειναι του αρχειου ειναι DTS θελει μετατροπη σε AC3 με το popcorn audioconverter δες τα προηγουμενα post...

 

Τελικά παιδιά υπάρχει κάποιο μαγαζί να μπορώ να πάω ο ίδιος και να το πάρω επιτόπου? Το Πλαίσιο στη Βουλιαγμένης το έχει?

Παρε τηλεφωνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Ηχο σου περναει το HDMI καλωδιο στην TV (μη βαλεις τα αλλα δε χρειαζεται)

ΑΛΛΑ αν ο ηχος ειναι του αρχειου ειναι DTS θελει μετατροπη σε AC3 με το popcorn audioconverter δες τα προηγουμενα post...

 

ναι αλλα αφου σου λεω οτι εχω 5.1 μεσω του dvd player kai toy home cinema.πως πρεπει να ειναι η σωστη συνδεση??το προγραμμα αυτο το κανει γρηγορα?

 

 

-----Προστέθηκε 12/1/2009 στις 03 : 41 : 19-----

 

 

Στις ρυθμίσεις του WD έχεις τον ήχο στο stereo;

 

και stereo και digital το δοκιμασα..

 

 

Eπεισης μπορει καποιος να μου πει πως θα το μετατρεψω σε AC3 μεσω του Popcorn?

Επεξ/σία από Theos_Gr
Αυτόματη ένωση μηνυμάτων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα αφου σου λεω οτι εχω 5.1 μεσω του dvd player kai toy home cinema.πως πρεπει να ειναι η σωστη συνδεση??το προγραμμα αυτο το κανει γρηγορα?

 

Τωρα το καταλαβα τι προσπαθεις να κανεις. Δε γινεται αυτο.

HDMI συνδεση και καλωδιο οπτικης ινας μπορουν να δουλεψουν μαζι.

HDMI και component(το κοκκινο-ασπρο που λες) συνδεση ταυτοχρονα οχι (στο μενου εχει επιλογη που διαλεγεις HDMI ή component).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παιδιά υπάρχει κάποιο μαγαζί να μπορώ να πάω ο ίδιος και να το πάρω επιτόπου? Το Πλαίσιο στη Βουλιαγμένης το έχει?

 

 

Media Markt Νικαιας...απο εκει το πηρα σημερα ..

 

Ας ειναι καλα ο φιλος που μας ενημερωσε.. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Media Markt Νικαιας...απο εκει το πηρα σημερα ..

 

Ας ειναι καλα ο φιλος που μας ενημερωσε.. :-)

 

Σε τι τιμή? Λέτε να υπάρχει και στα άλλα Media Markt?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι τιμή? Λέτε να υπάρχει και στα άλλα Media Markt?

 

 

 

Στα 99 ευρω ...Δεν ξερω αν υπαρχει σε αλλα , π.χ στο καταστημα Περιστεριου δεν ειχαν κ δεν μπηκαν καν στον κοπο να με ενημερωσουν οτι υπαρχουν σε αλλα καταστηματα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα μάλλον ισχύει αυτό που μου είχε πει κάποιος... ότι δηλαδή τα καταστήματα Media Markt είναι ανεξάρτητα μεταξύ τους και μάλιστα έχουν και διαφορετικές τιμές για τα ίδια προϊόντα.

Αντίθετα με αυτό που συμβαίνει στο πλαίσιο που όλα έχουν τις ίδιες τιμές και τα ίδια προϊόντα, ενώ ακόμα μπορείς και να επιστρέψεις κάτι για αλλαγή σε άλλο υποκατάστημα από αυτό που αρχικά το πήρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα μάλλον ισχύει αυτό που μου είχε πει κάποιος... ότι δηλαδή τα καταστήματα Media Markt είναι ανεξάρτητα μεταξύ τους και μάλιστα έχουν και διαφορετικές τιμές για τα ίδια προϊόντα.

Αντίθετα με αυτό που συμβαίνει στο πλαίσιο που όλα έχουν τις ίδιες τιμές και τα ίδια προϊόντα, ενώ ακόμα μπορείς και να επιστρέψεις κάτι για αλλαγή σε άλλο υποκατάστημα από αυτό που αρχικά το πήρες.

 

Στα MM γενικα δεν ξερουν τι τους γινεται κ δεν θελω να ψωνιζω απο εκει , αλλα τωρα με βρηκαν στην αναγκη !!

Στα Πλαισιο ισχυει αυτο που αναφερεις , το εχω κανει εγω πολλες φορες ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να το πάρω λές από ηλεκτρονικό κατάστημα? Το βρήκα 103 ευρώ +5 ευρώ για αυθημερόν παράδοση (το παραγγέλνω τώρα και το έχω το απόγευμα) ή +3 ευρώ για παράδοση αύριο μεθαύριο....

 

Να υποθέσω ότι καλώδιο HDMI δεν έχει μέσα? Άλλα 10 ευρώ για ένα καλώδιο τότε...

 

edit:

άκυρο, τελικά δεν το έχουν διαθέσιμο.

Επεξ/σία από gtsamour
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα το καταλαβα τι προσπαθεις να κανεις. Δε γινεται αυτο.

HDMI συνδεση και καλωδιο οπτικης ινας μπορουν να δουλεψουν μαζι.

HDMI και component(το κοκκινο-ασπρο που λες) συνδεση ταυτοχρονα οχι (στο μενου εχει επιλογη που διαλεγεις HDMI ή component).

 

και ομως φιλε μου παιζει.εφοσον δεν γινετε πως παιζει 5.1 οπως το εχω συνδεσει??

 

 

-----Προστέθηκε 13/1/2009 στις 01 : 21 : 39-----

 

 

παιδια εχει κυκλοφορηση και 2ο Update 1.02 νομιζο(η 1.01.2)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχει κυκλοφορηση και 2ο Update 1.02 νομιζο(η 1.01.2)

Version 1.01.02:

Resolved Issues:

Resolved the issue surrounding updating the firmware from a large (500GB or larger) drive, previously the WDTV™ would not recognize the updated firmware on a large drive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...