Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα όταν προσπάθησα να αλλάξω απο kubuntu σε ubuntu


ge0rge007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,

μπαίνω κατευθείαν στο ψητό...

είχα kubuntu και τελικά αποφάσισα να ξαναγυρίσω σε ubuntu οποτε από εδώ:

http://www.psychocats.net/ubuntu/puregnome

πήρα την εντολή για να το κάνω αυτό.Έκανα copy paste στο terminal όπου μετά που μου ζήτησε κωδικό άρχισε κανονικά η διαδικασία.Μετά από λίγο τελειώνει το terminal οποτε πάει να κανε restart.Μένει όμως στο dos μετά που γραφει το battery check OK και περιμένει perimeneiα γράψω εγώ κάτι...τελικά απλά κάνω cntl alt delete και κάνει κανονικά restart.Όταν πάει να ξαναφορτώσει έχει το λογότυπο των kubuntu πάλι,όταν κάνω sign in είναι πάλι όπως τα kubuntu αλλα το θέμα είναι ότι όταν κάνω sign in απλά ανοίγει ένα terminal δεν υπάρχει τίποτα άλλο...desktop,panels όλα έχουν χαθεί .Αφού μόλις πατήσω close terminal με ξαναβγάζει να κάνω log in.Επίσης σε αυτό το terminal δεν μπορώ να κάνω κάτι copy paste από τον browser...Σας παρακαλώ βοηθήστε!

 

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν ξέρω τι έγινε πάντως τώρα έχω μπεί με κανονικά kubuntu αφού άλλαξα το session σε default.Πάω να ξαναβάλω την εντολή και ο θεός βοηθός...

 

 

-----Προστέθηκε 9/12/2008 στις 01 : 41 : 16-----

 

 

Ντάξει άλλαξαν!!!!:)

Το πρόβλημα ήταν τελικα ότι ενώ κάνει τις διαδικασίες σου ζητάει να πατήσεις ένα ναι ή ένα όχι για να κλείσει κάτι, λέει τώρα ή μετά απο restart.Όταν πατησα να κλείσει τώρα έκανε το πρόβλημα,τώρα που πάτησα όχι πήγαν όλα ρολόι!!!

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...