Προς το περιεχόμενο

Αγορά πολυμηχανήματος


ThundeR_21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά γεία σας. Θα ήθελα για μια ακόμα φορά την βοηθειά σας...

 

Θέλω να αγοράσω ένα πολυμηχάνημα (scanner, printer "και fax με modem να έχει δεν με χαλάει" ;) ).

Αυτό που με ενδιαφέρει πιο πολύ είναι η σχέση απόδοσης-τιμής. Δηλαδή να μην είναι πολύ ακριβό (μεχρι 150 ευρω), και να μην κοστίζει πολύ η συντηρησή του (δηλ. μελάνια). Όποια εταιρία να ναι αρκεί να είναι καλό.

Για πείτε τις γνώμες σας και προτείνεται κάτι....

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω τι ιδιο ψαχνω.Αλλα μεχρι 120 ευρω.εχω ψαξει λιγο στο net και εχω δει καποια οπως:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.450712

και αυτο:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1200143&Manufacturer=Canon&category=69978136&catalog=23

τωρα δεν ξερω αν σε ενδιαφερει καποιο απο αυτα.αν βεβαια υπαρχει καποιο καλυτερο απο αυτα που προτεινα και ξερει καποιος ας μας διαφωτισει.ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιες επιλογες αλλα ας μας απαντησει καποιος αν οντως ειναι καλες και αν συμφερουν σε συντηρηση

 

ευχαριστω

 

 

-----Προστέθηκε 29/11/2008 στις 07 : 27 : 16-----

 

 

κανεις ρε παιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου μπορεις να δεις ποια μελανακια παιρνει ο καθε εκτυπωτης και να ψαξεις ποσο κανουν.

Εγω ετσι εκανα.

π.χ Πηρα εναν Epson stylus RX685 που τα μελανακια του ειναι φτηνά, παιρνει 6 μικρα μελανακια τα οποια παρολο που τα χρησιμοποιω συχνα ακομα να τελειωσουν και να φανταστεις ειναι τα μανισια που εχουν κατα 10-20% λιγοτερο μελανι απο αυτα που θα αγορασεις.

 

Λοιπον καποια βηματα.

 

1.Μπαινεις στα γνωστα sites

www.plaisio.gr

www.e-shop.gr

www.skroutz.gr

 

Bρισκεις 2-3 εκτυπωτες που σου αρεσουν και ειναι στην τιμη που θελεις, κοιτας τα χαρακτηριστικα τους, ταχυτητα εκτυπωσης , ποιοτητες εκτυπωσης κτλ.

Καποιος θα ειναι καλυτερος απο καποιον αλλον.

 

2. Στα ιδια sites ψαχνεις να βρεις ποσο κανουν τα μελανακια του καθε εκτυπωτη που σε συνηστω να ειναι τα γνησια της εταιρειας.

Δηλαδη βάζεις των κωδικο καθε μελανιου (που τους κωδικους τους γραφει εκει που εχεις βρει τον εκτυπωτη) στο καθε site και βλεπεις τις τιμες.

 

Σου λεω ενα παραδειγμα , τα δικα μου μελανακια ειναι τα μικρα και ειναι 6 .

και τα 6 μαζι κανουν γυρω στα 45.

Επισης αυτο το παραδειγμα που σου εδωσε το παιδι με τον CANON PIXMA MX310 παιρνει 2 μεγαλα μελανακια των 22ευρω αρα 44ευρω.

 

 

 

Να κοιταξεις να παρεις μαρκας, Epson κατα την αποψη μου ειναι καλοί.

Το φαξ συνηθως δε χαλαει, εχω ενα φαξ στον εκτυπωτη μου και δε χαλασε ποτε 3 χρονια τωρα.

 

 

Εσυ για τι πραγμα τον θελεις? Για φωτογραφιες? Για φαξ? για απλη χρηση ?

Ασπρομαυρη χρηση?

 

 

-----Προστέθηκε 29/11/2008 στις 07 : 55 : 25-----

 

 

και μια προταση που αξιζει κατα την αποψη μου τα λεφτα της.

 

EPSON STYLUS BX300F

 

λεει και τα μελανακια, Epson ειναι .

δε ξερω αν to scanner μετατρεπει τα σκαναρισμενα σε pdf κατι που θα ητανε πολυ καλο.

Για ολα τα αλλα σου λεω ειναι καλος ας πουνε και τα αλλα παιδια την αποψη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...