Προς το περιεχόμενο

Sabayon KdKdee


andreas_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να'μαι παλι εδω με ακομα ενα προβλημα!!!!!!!!!

Πριν απο 2 μερες εβαλα νετ στο σπιτι και σαν καλο παιδι θελω να κανω update το συστημα!!!

Το spritz(package manager) που εχει μεσα δεν ξερω να το δουλευω!!!

Αλλα οταν το ετρεχα μου εβγαζε διαφορα πακετα που εβρισκε....

Εψαξα απο δω και απο κει, και στο wiki.sabayonliux.org βρικα κατι εντολες.!

Ετρεξα τις εντολες απο το wiki.sabayonlinux.org(emergr --sync ή equo κτλ)

στην κονσολα εδειχνε να οτι κατεβαινουν πολλα πραγματα αλλα το kde εμεινε το παλιο(3.5.9).

Ξανα τρεχω spritz και δεν δειχνει κανενα πακετο!!!

Θελω να βαλω το Kde 4.1.χ μηπως και σταματισει το προβλημα με το compiz-fusion γιατι οταν το τρεχω ολλα ειναι μια χαρα μεχρι να τρεξω ενα κομματι η ενα βιντεο(π.χ. με vlc, movie player, kaffeine), γιατι καθως τρεχω το βιντεο δειχνει το movie player να ξεκινα,να φωρτωνει και μολις παει να αρχισει να παιζει το βιντεο ...... κοβεται....κλεινει το παραθυρο του προγραμματος...

Και ετσι δουλευω με kwin!!!!!!!!

Τι πρεπει να κανω???

Μηπως φταιει που ετρεξα τις εντολες απο το wiki.sabayonlinux.org απο kwin και οχι απο compiz-fusion ??????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ειναι επισης πιθανο να αντιμετωπισεις ξανα το ιδιο προβλημα με τα effects του kwin4 γιατι μη ξεχνας οτι και αυτο ειναι composite ας μην λεγεται compiz ειναι εξισου βαρυ αλλα πολυ σταθερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφιστε παιδια ντεπομαι!!!!

Αναγκαστικα να βγαλω το Sabayon.....!

Εβαλα Kubuntu...!

Τι να κανω... το spritz δεν ξερω να το δουλευω και με τις εντολες απο κονσολα δεν ειδα προκοπη!

Βασικα ουτε τον package manager που ειχε το Kubuntuη ξερα να δουλευω αλλα καταφερα να κατεβασω το synaptic(δεν καταλαβα πως!) και ειδα το φως το αληθινο....

Μιλαμε το προγαμμα ειναι και γαμ..

Ψεκαστε σκουπιστε τελειωστε.....

Αλλα και παλι θα περιμενω να βγει το sabayon με kde4......!!!!!!!!!!

Τωρα κατι αλλο....ξερει κανενας γιατι ενω εχω ενεργοποιημενο τον κυβο με <ctrl>+<alt>+<ποντικι περα δοθε> δεν μου δειχνει κυβο αλλα τριγωνο....

Ενταξει κατω στην μπαρα μου δειχνει 3 desktop αλλα οταν βαζω και αλλο δεν το δεχετε?????????

Α και με ενεργοποιημενο compiz ολλα παιζουν κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...