Προς το περιεχόμενο

Τα linux δεν κανουν για τους απλους χρηστες


Yperaspisths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα,εχω βαλει Ubuntu,μολις βγηκε η εκδοση 7,ειμαι ευχαριστημενος απο πολλες αποψεις,και δεν τ'αλλαζω,εχω σε ενα αλλο δισκο,τα win,και εχουν αραχνιασει,οτι κανω με τα xp [τα vista δεν τα συζηταω],μπορω και κανω καλλιτεροτερα με το Ubuntu,μου αρεσει η τεχνολογια,οι Η/Υ,και η ευκαιρια με το linux,ηταν οτι καλο για μενα.

Οποιος θελει,κανει και δοκιμη,και αν τ'αρεσουν,μ'αυτα που κανει,[κανει τα παντα]το εγκαθιστα,οι αφορισμοι

>Θετε Windows 7, πάρτε

και αλλοι παρομιοι,δειχνουν ατομα,ανωριμα,[μπορει ναχουν και μετοχες,της εταιρειας],μην σκεπτεστε ετσι δεν ειναι σωστο.

Παντως,με ειλικρινια γραφω,ο,τι το τι θα κανει το linux,ειναι θεμα γνωσεων του χρηστη,και υποστηρηξη απο τις μεγαλες εταιριες για drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 133
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Οποιος θελει,κανει και δοκιμη,και αν τ'αρεσουν,μ'αυτα που κανει,[κανει τα παντα]το εγκαθιστα,οι αφορισμοι

>Θετε Windows 7, πάρτε

και αλλοι παρομιοι,δειχνουν ατομα,ανωριμα,[μπορει ναχουν και μετοχες,της εταιρειας],μην σκεπτεστε ετσι δεν ειναι σωστο.

 

Και ύστερα ήρθαν οι μέλισσες.

 

Την είκονα την είδες ; KDE4 είναι.

 

Επίσης, το Ubuntu έχει φτάσει στην έκδοση 8.10, ποια 7 ...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτή είναι η απόδειξη ότι το linux θέλει να γίνει windows για να μπει στα σχολεια

τέτοια βρώμικα μέσα δεν ανέχονται :devil:

 

newfeatures_12b.png

 

http://www.linux-xp.com/

 

 

αντιγράψτε και άλλο. κοπιάρετε λίγο ακόμα. κατηγορείστε τα windows 7

 

 

-----Προστέθηκε 15/11/2008 στις 06 : 30 : 47-----

 

 

Όντως το GNU/Linux είναι για τα μπάζα. Μην το βάλετε ποτέ. Μην ασχολείστε μαζί του.

 

Δείτε εδώ.

 

 

ακόμα δε βαρέθηκες αυτή τι σελίδα? σε λίγο θα τι βλέπεις και στον ύπνο σου,,,,

 

έχει χάσει το νόημα bres κάτι καινούργιο.

 

same thing every year

 

αν σου τελειωσε η έμπνευση.....-> 300_83159.jpg

 

 

2202451158_d1b3951b49.jpg?v=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Το Linux θέλει"...

 

δηλαδή θεωρείς ότι εκπροσωπεί το Linux ένας τυχαίος που έβγαλε απλά μια εμπορική διανομή και προσπάθησε να αντιγράψει εντελώς το look and feel των Vista για να προσελκύσει νέοπες.

 

Μάλιστα....

 

Μου φαίνεται έχεις πλάσει στο νου σου την εικόνα ότι υπάρχει μια οργάνωση που αποφασίζει για οτιδήποτε φέρει το όνομα "Linux" και δε μπορείς να καταλάβεις ότι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Ότι το "Linux" βασίζεται σε μια σύνθεση ανεξάρτητων ομάδων και projects κανένα από τα οποία δεν εκπροσωπεί οποιονδήποτε άλλον εκτός από τον εαυτό του.

 

Αν θέλεις να πεις "το Linux θέλει", βασίσου στο τι θέλουν οι hackers του Linux kernel και του GNU, οι 2 πιο σημαντικές ομάδες ανάπτυξης των οποίων το λογισμικό βρίσκεται σε κάθε σύστημα με Linux. Αν βρεις εκεί κάτι που να σου θυμίζει έστω και remotely Windows γράψε μας. Τώρα το Linux-XP τι έχει κάνει; Έχει στείλει έστω και ένα Patch στον kernel ή τα binutils; Απλά πήρε πράγματα που υπάρχουν έτοιμα, τα παραμετροποίησε και τα έκανε να μοιάζουν στα Windows. Γιατί θεωρείς ότι εκφράζει "το Linux" περισσότερο από τον Patrick Volkerding, που φτιάχνει το Slackware και συνεισφέρει upstream για 15 χρόνια; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως οσο και να αντιγραφουμε τα trojan θα καταλαβαινουν παντα την διαφορα!:mrgreen:

 

Πόσες γραμμές κώδικα έχεις γράψει;Σε ποια porjects έχεις συμμετάσχει;Που ακριβώς βοήθησες την ανάπτυξη του Linux,έκανες κάποια μετάφραση;Τι;;;

 

nske ΜΠορείς να μου πεις πότε ξεκίνησε το project του KDE να δούμε ποιος αντέγραψε ποιον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ειδικά το KDE? Το X11, το μόνο σύστημα που μπορεί να θεωρηθεί κάπως σημαντικό μέρος του Linux (αν και πάντα ανεξάρτητο και προαιρετικό), υπάρχει από το 1984, δηλαδή πριν το ίδιο το Linux...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή θεωρείς ότι εκπροσωπεί το Linux ένας τυχαίος που έβγαλε απλά μια εμπορική διανομή και προσπάθησε να αντιγράψει εντελώς το look and feel των Vista για να προσελκύσει νέοπες.

 

Μάλλιστα....

 

Μου φαίνεται έχεις πλάσει στο νου σου την εικόνα ότι υπάρχει μια οργάνωση πίσω από το Linux και δε μπορείς να καταλάβεις ότι πρόκειται για σύνθεση ανεξάρτητων ομάδων και projects κανένα από τα οποία δεν εκπροσωπεί οποιονδήποτε άλλον εκτός από τον εαυτό του.

 

I was surprised at the potential usability of this distribution:shifty:. It has a lot of things included that will make an end-user happy:shifty:. My only caveats would be support, software, price, and root.

 

http://www.techiemoe.com/tech/linuxxp2008.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα το kde γιατί αυτό αναφέρθηκε στην προηγούμενη σελίδα,το screenshot

>sudo θέτε windows 7, παρτε

Αλλά και γιατί παντού διαβάζω ότι τα 7 αντιγράφουν το kde4 και θέλω να δω ποιο είχε σκοπό να αντιγράψει το kde όταν ξεκίνησε,δε λέω για το kde4-αυτό αντέγραψε το look & feel των Vista ή μήπως όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I was surprised at the potential usability of this distribution:shifty:. It has a lot of things included that will make an end-user happy:shifty:. My only caveats would be support, software, price, and root.

 

http://www.techiemoe.com/tech/linuxxp2008.htm

 

And the point is?

 

Αλλά και γιατί παντού διαβάζω ότι τα 7 αντιγράφουν το kde4 και θέλω να δω ποιο είχε σκοπό να αντιγράψει το kde όταν ξεκίνησε,δε λέω για το kde4-αυτό αντέγραψε το look & feel των Vista ή μήπως όχι;

Έστω ότι είναι έτσι, αυτό δεν έχει σχέση με το Linux αλλά με την Trollteq άντε και με την διανομή που θα επιλέξει να συμπεριλάβει το KDE ως default γραφικό περιβάλλον. Σε αυτές να αναφερθείτε αν θέλετε να μιλήσετε για αντιγραφή, όχι "στο Linux".

 

Σε ό,τι αφορά το Linux, το KDE είναι μια ακόμη προαιρετική εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλα more ποιος ασχολείται με μικροαστικές συμπεριφορές? έψαχναν να βρούν πάτημα να φωνάξουν όλες οι "κατακραγμενες" μανάδες έστω μια φορα ότι τα windows αντέγραψαν και κάτι από αυτούς!

 

 

-----Προστέθηκε 15/11/2008 στις 07 : 16 : 03-----

 

 

And the point is?

 

the point is that the end-user needs only windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

the point is that the end-user needs only windows

Ποιος είναι ο "end-user"; Μόνο ο συγγραφέας του άρθρου και κανείς άλλος;

Εγώ δηλαδή που χρειάζομαι αυτά που προσφέρει το Linux, δεν είμαι end-user;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε ό,τι αφορά το Linux, το KDE είναι μια ακόμη προαιρετική εφαρμογή.

 

και το gnome επίσης. να δούμε και τα ποσοστά διείσδυσης του linux με το X11 περιβάλλον μονο. θες να κάνουμε μια δοκιμη?

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Twm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...