Προς το περιεχόμενο

Ποιο να βαλω


pretender

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλως τον καλως ηρθες πες μας με ποια διανομη δυσκολευτηκες πιο πολυ?:-)

 

 

Δεν προκειται να βαλω ποτε linux,γιατι παιζω πολλα games. Δοκιμασα παντως τα ubuntu(υποτιθεται οτι ειναι για αρχαριους) για λιγο και τα εβγαλα ΑΜΕΣΩΣ. Οταν ειδικα εχεις συνηθισει σε windows ειναι δυσκολα να πας linux

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

αρα εγω στη θεση σου θα ελεγα "αν θελεις να παιξεις παιχνιδια μην βαλεις linux".(που εχεις απολυτο δικιο).

τα αλλα περι χρηματων δεν ισχυουν.

και τα τσιγαρα τα πληρωνεις αλλα ο αερας ο κοπανιστος που ειναι και δωρεαν καλυτερος ειναι.

 

Συμπερασμα? κοψτε το καπνισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν προκειται να βαλω ποτε linux,γιατι παιζω πολλα games. Δοκιμασα παντως τα ubuntu(υποτιθεται οτι ειναι για αρχαριους) για λιγο και τα εβγαλα ΑΜΕΣΩΣ. Οταν ειδικα εχεις συνηθισει σε windows ειναι δυσκολα να πας linux

επειδη δεν εχουμε ολοι τους η/υ για να παιζουμε αλλα για να κανουμε σοβαροτερα πραγματα γι'αυτο βαζουμε LINUX

σ'αυτο το post ο συντροφος ζητησε τη γνωμη μας πια διανομη να βαλει και οχι αν πρεπει να βαλει η οχι LINUX νομιζω οτι εισαι εκτος θεματος για αυτο g.t h.l f..k o.f

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη δεν εχουμε ολοι τους η/υ για να παιζουμε αλλα για να κανουμε σοβαροτερα πραγματα γι'αυτο βαζουμε LINUX

σ'αυτο το post ο συντροφος ζητησε τη γνωμη μας πια διανομη να βαλει και οχι αν πρεπει να βαλει η οχι LINUX νομιζω οτι εισαι εκτος θεματος για αυτο g.t h.l f..k o.f

 

 

To παληκαρι δεν ειπε οτι δεν θα παιζει παιχνιδια. LEARN TO READ. Οι περισσοτεροι παιζουν παιχνιδια και γι'αυτο υπεθεσα οτι αν παιζει παιχνιδια, τα linux ειναι gtp.

 

Ολοι οι linuxades ειναι προγραμματιστες ? Αφου οσοι παιζουν παιχνιδια ειναι ασοβαροι,εσυ με τι ασχολεισαι αν επιτρεπεται?

 

Τα πραγματα ειναι απλα. Οποιος θελει ενα λειτουργικο για να κανει ολα παιρνει windows. Οποιος θελει απλα να ξεχωριζει βαζει linux.

 

Υ.Γ βρε βρε τα linux fanboys πως πειραζονται οταν τους θιγομαι το τσαμπε πινγκουινακο. Και να φανταστειτε οτι αυτα που λεω δεν ειναι ουτε το 1/1000 που σερνεται εσεις στα windows.

 

 

-----Προστέθηκε 6/11/2008 στις 11 : 18 : 21-----

 

 

αρα εγω στη θεση σου θα ελεγα "αν θελεις να παιξεις παιχνιδια μην βαλεις linux".(που εχεις απολυτο δικιο).

τα αλλα περι χρηματων δεν ισχυουν.

και τα τσιγαρα τα πληρωνεις αλλα ο αερας ο κοπανιστος που ειναι και δωρεαν καλυτερος ειναι.

 

Συμπερασμα? κοψτε το καπνισμα.

 

Το τσιγαρακι εχει νικοτινουλα μεσα που ειναι εθιστικη. Δεν πληρωνεις αερα,αλλα πληρωνεις καρκινο. Το παραδειγμα σου ειναι ατυχο ομως. Τα τσιγαρα βγηκαν απο τις εταιρειες για να κονομανε φραγκα χωρις να προσφερουν κατι στον ανθρωπο.

 

Τα windows προσφερουν πολλα ακομα και αν δεν το δεχεστε. Αν παντως δεν ηθελα windows θα επαιρνα κανα mac να εχω το κεφαλι μου ησυχο(αν και αυτοι που εχουν mac εχουν περασμενα και τα windows για να παιζουν παιχνιδακια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ βρε βρε τα linux fanboys πως πειραζονται οταν τους θιγομαι το τσαμπε πινγκουινακο. Και να φανταστειτε οτι αυτα που λεω δεν ειναι ουτε το 1/1000 που σερνεται εσεις στα windows.

 

 

Τώρα μας εκδικήθηκες, έτσι? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε βρε τα linux fanboys πως πειραζονται οταν τους θιγομαι το τσαμπε πινγκουινακο

αλλο free ελευθερο δες linux openoffice

αλλο τζαμπε δες spyboot winamp ms office (σπασμενο)

και οποιος δεν καταλαβαινει δεν ξερει που πατα και που πηγαινει!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατα τ'αλλα ο Yperaspisths είχε παράπονο από τα linux "fanboys" και τους macάδες...

 

Ετσι για να καταλαβαιτε οτι ειναι ενοχλητικο. Η πλακα ειναι οτι εγραψα 2 ποστ και ενοχληθηκατε. Στα windows topics λετε καθε 1 λεπτο ''windows suck. Βαλτε linux για να σωθειτε απο τον καρκινο και ολες τις αρρωστιες''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα εγκαταστήσει αρκετές διανομές, συνήθως Fedora, Suse και Mandrake. Στη τότε φάση όμως δεν με ενδιέφερε να μάθω Linux.

 

Όταν αποφάσισα να ασχοληθώ σοβαρά είδα ότι με το Arch έκανα τόσες πολλές μαλακίες σε μία μέρα, έσπαγα το σύστημα μου συνεχώς. Το ίδιο και με το Slack. Τα πράγματα που μάθαινα όμως καθημερινά για το Linux δεν συγκρίνονται με καμιά άλλη διανομή (τις λεγόμενες φιλικές προς τον χρήστη).

 

Δείτε και το Debian. Μην το ξεχνάμε. Αν και με Debian δεν θα έρθετε αντιμέτωποι με πολλά προβλήματα για να λύσετε ώστε να μάθετε. :-):-):-)

 

Το έχω πει πολλές φορές. Όποιος θέλει να μάθει Linux πρέπει να ξεπεράσει το shock που προκαλεί μία packet manager free διανομή. Το shock του Slackware. Αν το ξεπεράσεις κάνεις ότι θέλεις μετά. Παπάδες!

 

Εγώ το πήρα ανάποδα λίγο. Ξεκίνησα με Arch και αφού παιδεύτηκα λίγο πέρασα σε Slack παράλληλα για λίγο καιρό (ακόμη το έχω νομίζω σε έναν δίσκο) και τώρα έχω Arch και Debian. Στόχος στο μέλλον να δω και λίγο το *BSD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στόχος στο μέλλον να δω και λίγο το *BSD.

άντε και στα window$ μετά

να δείξεις και σε μένα !

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

τώρα το πρόσεξα!

τόση απαγοήτευση απο τα Linux

που καταφύγαμε στην θρησκεία ?

Αν το ξεπεράσεις κάνεις ότι θέλεις μετά. Παπάδες!

αμαρτωλέ, μελοντικέ χρήστη window$ :devil:

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, είναι αλήθεια. Ο firewalker ξεκίνησε με ArchLinux και έζησε να το αφηγηθεί. I was there... :confused:

Κι, αυτό δεν είναι τίποτα! Ο Apoikos ξεκίνησε με Slackware (!!!) και περιφέρεται ακόμη ανάμεσα στους ζωντανούς :whistle:

 

(no offence E||hnas, αλλά υπερβάλλεις)

Μπορει να υπερεβαλλα λιγο οντως, συγχωρα με :-)

Παντως, για να πιαστω και απο το "σοκ" που επαθε ο firewalker, δεν ξερω αν

συγκρινεται με το σοκ που ειχα περασει εγω οταν δοκιμασα την διανομη FreeBSD 5.10 (6 ή 7 χρονια πριν)...

Αν ειχα δοκιμασει Slack ή Arch, τοτε ισως (αν γινεται) θα μπορουσα να δωσω μια προσεγγιση.

Αλλα εχω να πω οτι ηταν τοσο ισχυρο που ειπα: no more linux/unix. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω για την βοηθεια σας αλλα εχω συνγχιστει λιγο τωρα..

Μαλλον το βλεπω λιγο παραπανω για ubuntu

Ειχα βαλει οταν ειμουν πιο μικρος τα redhat 7.κατι αλλα επειδη δεν

υποστηριζε τον παροχεα της συνδεσης μου με το ιντερνετ τα εβγαλα.

Αυτο που θελω να κανω τωρα ειναι να εχω και windows και Linux,αυτο μπορω να το κανω με ενα bootable δισκο ή υπαρχει καλυτερος τροπος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει "καλύτερος" τρόπος, εφόσον κάνεις εγκατάσταση σε ένα μέρος του δίσκου (partition) ή σε άλλο δίσκο

το linux θα εγκαταστήσει ένα νέο boot loader και θα τον διαμορφώσεις να σου δείχνει επιλογή λειτουργικού

 

γράψε πόσους δίσκους έχεις και θα σε παραλάβουν οι συνάδελφοι ! :mrgreen:

αν και η εγκατάσταση πιά, είναι "παιχνιδάκι"

 

μην συγχίζεσαι :mrgreen:

ρώτα

 

καλή αρχή

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...