Προς το περιεχόμενο

Cyta - Νέα εταιρεία Τηλεπικοινωνιών στην Ελλάδα


markelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορω να σας πω πολλα για την CYTA γιατι δεν ξερω. Το μονο που ξερω γιατι δουλευω σε μια εταιρια που κατασκευαζει το δικτυο της CYTA στην Ελλαδα ειναι οτι εχει δικο της δικτυο, περναει τις δικες της οπτικες ινες (συγκεκριμενα για Κρητη το καλωδιο κορμου αποτελειται απο 48 ινες).

Good to know. Μακάρι λοιπόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@tzoukas: δεν υπονόησα ότι εσύ είπες ότι η CYTA δεν θα έχει δικό της δίκτυο, απλά δεν θυμόμουν ποιος το είπε, no hard feelings φαντάζομαι. :-)

 

Κατά τα άλλα, θα συμφωνήσω μαζί σου, όλοι έχουμε ταλαιπωρηθεί από wanna be παρόχους και τις υποσχέσεις τους. Εάν ο πΟΤΕ θέλει 4 χρόνια για να αποφασίσει αν θα διαθέσει broadband συνδέσεις στο Λασίθι π.χ., τότε καλώς να ορίσει η CYTA και να του πάρει το κεφάλι! Στεγνά!

 

Όντως τα νέα που μας φέρνει ο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tzoukas: δεν υπονόησα ότι εσύ είπες ότι η CYTA δεν θα έχει δικό της δίκτυο, απλά δεν θυμόμουν ποιος το είπε, no hard feelings φαντάζομαι. :-)

Εννοείται, ότι δεν υπάρχει παρεξήγηση. Απλά ανέφερα οτι το έγραψα εγώ για να μην πάει η μύνη κάποιων άλλων (που εγώ την αποδέχομαι ακόμα κι αν έχω δίκιο) σε λάθος πρόσωπο. Άλλωστε ξεκάθαρα είπες ότι δεν απευθύνεσαι σε μένα προσωπικά (ακόμα και έτσι να ήταν δεν είναι κατακριτέο. Κουβέντα κάνουμε ;) )

 

Περιμένω (και όλοι μας φαντάζομαι) διακαώς να δω μια πραγματική αχτίδα ελπίδας στο τοπίο. Μέχρι να μου αποδείξει κάποιος ότι δικαιούται του καλού μου λόγου θα είμαι καχύποπτος. Δυστυχώς. Όπως η εφορία (το ίδιο κράτος δηλαδή που παρευρίσκεται στην εκδήλωση για να τιμήσει τον νεοεισερχόμενο επιχειρηματία) εμένα με θεωρεί κλέφτη εξ' ορισμού και πρέπει εγώ να αποδείξω ότι δεν είμαι, έτσι και εγω θα θεωρώ τον κάθε πάροχο απατεώνα (ή τουλάχιστον κακό παράδειγμα εταιρίας) μέχρι να μου αποδείξει το αντίθετο, ειδικά έτσι όπως διαμορφώνεται το τοπίο.

 

Νομίζω λίγο πολύ όλοι λέμε τα αυτονόητα. Θα προσπαθήσω να δικαιολογήσω αυτούς που υπεραμύνονται των εταιριών, όχι επειδή έχουν συμφέροντα προσωπικά αλλά επειδή λόγω ηλικίας μάλλον δεν έχουν φάει ακόμα αρκετό από το περιεχόμενο του καζανιού που ανέφερα σε προηγούμενό μου μήνυμα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 8 μήνες μετά...

Ρε παιδιά εμένα βάλαν οι γονείς μου και τους είπαν ότι μόνο από τη μία πρίζα μπορούν να πέρνουν. Γιατί για τις άλλες θέλει να αλλαχτεί η καλωδίωση. Για ποιο λόγο;; Και τελικά είναι VoIP το τηλέφωνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Σας λέω ότι είναι οι πιό χαμηλές τιμές στο παζάρι στη καλύτερη ποιότητα εμένα πάωτος με επεισαν και το κέρδος είναι σχεδόν 1,5 φορά.

 

Ο λόγος είναι οτι έχουν πάρει επιχορήγιση απο ΕΟΚ και μπορούν να είναι πιο φτηνοι.

 

Εξάλου έχουν 130,000 συνδρομητές σε ένα χρόνο!!!

Αυτό απο μόνο του λέει κάτι....

Βρήκα και τη σελίδα τους

 

http://www.cyta.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πωλήτρια τους με σταμάτησε για να με ενημερώσει στον δρόμο , μου έδωσε ένα φυλλάδιο τους και άρχισε να μου λέει για τις φθηνές κλήσεις και πάγια και κλπ κλπ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΣΥΝΔΕΣΗΣ!!!!!!!!! και την ρωτάω εγώ εύλογα ... οκ τον 1ο χρόνο .... τον 2ο τι παίζει??? και μου απαντάει ...αααα δεν γνωρίζω θα πρέπει να ρωτήσετε στα κεντρικά μας!!!

Συμπέρασμα 1ον) Πολύ πιθανό αφου κάνεις το συμβόλαιο να σε δένει για 2ο έτος και τότε να σε σκίζουν και

2ον) Είναι εντελώς γίδια και ανεκπαίδευτοι... άκου αααα δεν γνωρίζω ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πωλήτρια τους με σταμάτησε για να με ενημερώσει στον δρόμο , μου έδωσε ένα φυλλάδιο τους και άρχισε να μου λέει για τις φθηνές κλήσεις και πάγια και κλπ κλπ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΣΥΝΔΕΣΗΣ!!!!!!!!! και την ρωτάω εγώ εύλογα ... οκ τον 1ο χρόνο .... τον 2ο τι παίζει??? και μου απαντάει ...αααα δεν γνωρίζω θα πρέπει να ρωτήσετε στα κεντρικά μας!!!

Συμπέρασμα 1ον) Πολύ πιθανό αφου κάνεις το συμβόλαιο να σε δένει για 2ο έτος και τότε να σε σκίζουν και

2ον) Είναι εντελώς γίδια και ανεκπαίδευτοι... άκου αααα δεν γνωρίζω ....

 

Μα τι να σου πει και η πωλητρια τους η οποια καμια σχεση με την εταιρια δεν εχει και προφανως ουτε και γνωσεις για το τι "πουλα". Μια προμηθεια 25 ευρω αν θυμαμαι καλα παιρνει για καθε νεα συνδεση και της εχει γινει απλα μια ενημερωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ο λόγος είναι οτι έχουν πάρει επιχορήγιση απο ΕΟΚ και μπορούν να είναι πιο φτηνοι.

 

Το ότι έχουν πάρει επιχορήγηση δεν τους επιτρέπει να κάνουν χαμηλότερες τιμές από το κόστος, κάτι άλλο παίζει ( είτε η cyta είναι φούσκα είτε ο ΟΤΕ μας φούσκωνε τον λογαριασμό τόσα χρόνια).

Από την άλλη, αν είναι πιο οικονομική λόγω επιχορήγησης, μόλις τελειώσουν τα χρήματα αυτά θα ανεβούν οι τιμές στα γνωστά επίπεδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον λόγω επιχορήγησης είναι.

 

Άλλωστε ο ΟΤΕ μισθώνει τη γραμμή για περίπου 8€ χονδρική. Δε μπορεί να σταθεί μια εταιρεία με τόσο λίγο κέρδος από τη μεταπώληση.

 

Πάντως σαν εταιρεία έχει αρχίσει να παρακμάζει. Ξεκίνησε υποσχόμενη πολλά αλλά τελευταία όλο και αυξάνονται τα παράπονα γι αυτήν. Και κυρίως για το support της. Από ποιότητα υπηρεσιών είναι σε υψηλά επίπεδα ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω cyta η ποιοτητα των υπηρεσιων ειναι αψογη. τωρα το support οι τα περισοτερα παιδια γνωριζουν πολυ καλα το αντικειμενο. ειναι και καποιες γυναικες υπαλληλοι που δεν ξερουν τι τους γινεται και δεν το λεω ρατσιστικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω cyta η ποιοτητα των υπηρεσιων ειναι αψογη. τωρα το support οι τα περισοτερα παιδια γνωριζουν πολυ καλα το αντικειμενο. ειναι και καποιες γυναικες υπαλληλοι που δεν ξερουν τι τους γινεται και δεν το λεω ρατσιστικα

 

Καλά αυτό ισχύει παντού .Πιο εύκολα βγάζεις άκρη μόνος σου παρά με αυτούς .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...