Προς το περιεχόμενο

Cyta - Νέα εταιρεία Τηλεπικοινωνιών στην Ελλάδα


markelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω στην επαρχια τα νεα πανε πολυ γρηγορα απο στομα σε στομα.

Αυτο που λεγεται πρωτο ειναι η τιμη.19 ευρω το μηνα.

Δεν λεγεται ομως οτι η τιμη ειναι για ενα χρονο.Μετα θα ειναι 27 ευρω το μηνα.

Επισης οπως και να εχει το πραμα αν οι πελατες που παρει δεν ειναι ικανοποιημενοι μετα τον χρονο θα φυγουν και τοτε τελος για την εταιρια.

Αν ομως ειναι αξιοπιστη τοτε θα φυγουν πολυ περισσοτεροι απο τον ΟΤΕ.

 

Αν μεχρι τοτε ο ΟΤΕ δεν κινηθει να κανει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν καταλαβαίνω το attitude των περισσότερων που έγραψαν σε αυτό το thread (όχι αυτών που έχουν προσωπική εμπειρία και την καταθέτουν αλλά των άσχετων που είδαν φως και μπήκαν) , οι οποίοι όχι μόνο δεν έχουν ιδέα τι είναι η CYTA αλλά πιθανότατα δεν είχαν ξανακούσει για αυτή την εταιρία πριν αναφερθεί στο συγκεκριμένο thread.

 

Τέτοια γεροντοπαραξενιά δεν την κατανοώ.

 

Σας φταίει το site της, το κάγκελο, η ON TELECOMS η VIVODI :confused::confused::confused:

και δεν ξέρω εγώ τι άλλο.

 

Έλεος ...

 

Δεν ξέρω τι κάνει τώρα η Cyta στην Κύπρο, αλλά πριν 7 χρόνια που κατέβηκα στην Κύπρο για δουλειές είχαν DSL και στα καφενεία, όταν εμείς θεωρούσαμε το netmode διαστημική τεχνολογία!!!

Δεν είχε βγει ακόμη το ADSL (asymetric) και στην Κύπρο παρείχαν ευρυζωνικές συνδέσεις σε μια αγορά με 800.000 κατοίκους (πιο μικρή σε πληθυσμό από την πόλη της Θεσσαλονίκης).

 

Και δεν μπορεί να συγκρίνει κάποιος την επιχειρηματικότητα στην Κύπρο με αυτό το έκτρωμα σοσιαλιστικού καπιταλισμού (μπουρδέλο δηλαδή) που έχουμε στην Ελλάδα.

Θέλουμε το κοπροσκυλίκι και το δημοσιουπαλληλήκι του σοσιαλισμού, και τις αμοιβές στελεχών του καπιταλισμού!!!

 

Καλώς να έρθουν μπας και μας ξεστραβώσουν κιόλας.

 

Τώρα, για όποιον δε του αρέσει, ας μην αγοράσει τις συνδρομές τους. Και ας μην αγοράσει ούτε της ON ούτε της VIVODI ούτε κανενός μπας και ησυχάσουμε από τη μουρμούρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα με το παραπάνω πόστ.

 

Η CYTA ήταν από τους πρώτους providers ADSL σύνδεσης στην Ευρώπη και από το 2004 έχουμε ψηφιακή τηλεόραση μέσω ίντερνετ (IPTV), την MiVision, η οποία είναι πάρα πολύ διαδεδομένη στο νησί.

 

Ενδεικτικά:

 

The service provides several thematic channels, video on demand, games on demand, access to a TV portal with useful local information, the capability to send and receive e-mails from the TV set, the use of an Electronic Program Guide (EPG), all through personalized menus, enhanced with parental control access criteria. Consumers can access a catalogue of TV and Video content, which has a precise search facility. Enhanced interactive TV applications and voice over IP are two further avenues that miVision expects to explore and implement in the future.

 

Ελλάδα έχει τέτοια πράματα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί ψάχνεις βρε panther_512 με τους Έλληνες;

 

Όπως λέει και μια διασκευή γνωστού τραγουδιού: Η γλώσσα μας μεγάλη, μα η *μπιπ* μας μικρή.

 

Μόνο μεγάλα λόγια, και πικρά συνήθως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Cyta μπορει να ειναι γνωστη στην Κυπρο και να τα πηγε καλα, το θεμα ομως ειναι αυτο ακριβως που λετε... Ειναι απο 198φευγα στην αγορα της Κυπρου..

 

Ηρθε στην Ελλαδα εν ετη 2008 που εχουμε Otenet, Tellas, Hol, Forthnet, On telecoms, Altec, Vivodi, Vodafone, Lannet, Teledome, One Net και δεν ξερω κ εγω ποια αλλη ασχετη εταιρεια να κανει τι;;;;;;; να πουλησει 2 γραμμες, η να βγαλει φραγκα απο την επαρχια;;

 

 

Εαν θελουν να εχουν κερδη οι επιχειρησεις Η ΑΓΟΡΑ ΧΩΡΑΕΙ 2 ΤΟ ΠΟΛΥ 3 ΕΤΑΙΡΙΕΣ. ΤΕΛΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω το attitude των περισσότερων που έγραψαν σε αυτό το thread (όχι αυτών που έχουν προσωπική εμπειρία και την καταθέτουν αλλά των άσχετων που είδαν φως και μπήκαν) , οι οποίοι όχι μόνο δεν έχουν ιδέα τι είναι η CYTA αλλά πιθανότατα δεν είχαν ξανακούσει για αυτή την εταιρία πριν αναφερθεί στο συγκεκριμένο thread.

 

Τέτοια γεροντοπαραξενιά δεν την κατανοώ.

Το "γεροντο" το δέχομαι, το "παραξενιά" όχι. Και εξηγούμαι:

1. Όταν μια εταιρία θέλει να προβληθεί (πόσο μάλλον μια εταιρία που έχει σχέση με το διαδίκτυο), το να φτιαξει μια σελίδα που είναι πλήρης, σοβαρή, όμορφη και λειτουργική είναι νόμος απαράβατος, γιατί καλώς ή κακώς είναι σχεδόν η μοναδική βιτρίνα που έχει. Χώρια ότι δείχνει επαγγελματισμό (τουλάχιστον μεγαλύτερο από κάποιον που έχει φτιάξει μια σελίδα του ποδαριού ή μερικώς λειτουργική). Αν αυτό δεν μπορείς να το κατανοήσεις δεν πρόκειται να μπορέσουμε να συζητήσουμε ουσιαστικά.

2. Δεν είπαμε ότι φταίει η cyta για την HOL ή τη Vivodi. Αναφέρθηκαν αυτές ως παραδείγματα εταιριών που ενώ υπάρχουν στην Ελληνική αγορά, δεν παρέχουν υπηρεσίες αντάξιες αυτών που πληρώνουμε. Όταν σε ένα καζάνι με σκατά βάζεις δυόσμο, δε νομίζω ότι μετά κάθεσαι να το φας .... Και αυτή τη στιγμή μια εταιρία παραπάνω (και ΚΑΛΗ να είναι) δε θα κάνει τη διαφορά. Μακάρι να βγω λάθος αλλά δε μου δίνει τίποτα την αισιοδοξία να ελπίζω.

3. Θα κάνει η Cyta το δικό της δίκτυο; ΟΧΙ. Του ΟΤΕ θα χρησιμοποιεί πάλι. Άρα τα προβλήματα που θα έχει το δίκτυο του ΟΤΕ θα συνεχίσον να υφίστανται και στην Cyta.

4. Γιατί ξαφνικά έσκασε μύτη η εταιρία στην Ελλάδα με τις πλάτες της ΕΕ; κλασική περίπτωση επιδότησης μου μυρίζει (και σε πολλούς άλλους). Θα μας επιτρέψει η αφεντιά της, να την υποπτευόμαστε για λαμόγιο, εφ' όσον έκανε χρήση της επιδότησης. Αν σε εσένα ΔΕΝ αρέσει αυτό, με γειά σου με χαρά σου. Εφ' όσον δεν είσαι μέτοχος, δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς, ούτε τίποτα να χάσεις από τη "γκρίνια" μας.

5. Ήρθαν κι άλλες εταιρίες να μας ξεστραβώσουν, και μάλιστα ΠΟΛΥ πιο σοβαρές (θεωρητικά) από την Cyta και είδαμε τα αποτελέσματα ... (Siemens, Vodafon, Vivartia και είμαι σίγουρος ότι αν ψάξεις θα βρεις και άλλα σκάνδαλα με μεγάλες, "σοβαρές και έμπειρες" ξένες εταιρίες). Οπότε αυτά που αναφέρεις περί ξεστραβώματος τα ακολυ λίγο βερεσέ. Ούτε είναι η Cyta η μοναδική ξένη εταιρία που θα μπορούσε να κάνει είσοδο στην ελληνική αγορά. Υπάρχουν οι T-mobile, Orange, BT, κτλ κτλ που δεν ήρθαν (ακόμα).

6. Όπου εμφανίζονται Χατζηδάκης και Φώλιας μου μυρίζει απάτη πλέον :lol::lol::lol:

 

Αν δε σου αρέσει η γκρίνια, πες μας ένα τραγουδάκι να μας χαλαρώσεις γιατί εγώ γεννήθηκα μίζερος και κανένας δε με παίζει ... :-D (πλακίτσα κάνω μη τα πάρεις όλα σοβαρά, αλλά νομίζω καταλαβαίνεις ότι με την κατάσταση όπως έχει διαμορφωθεί και βλέποντας τι γίνεται στο χώρο τα τελευταία 20 χρόνια, όλα αυτά που εσύ ονομάζεις γκρίνια εγώ τα ονομάζω αγανάκτηση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4. Γιατί ξαφνικά έσκασε μύτη η εταιρία στην Ελλάδα με τις πλάτες της ΕΕ; κλασική περίπτωση επιδότησης μου μυρίζει (και σε πολλούς άλλους). Θα μας επιτρέψει η αφεντιά της, να την υποπτευόμαστε για λαμόγιο, εφ' όσον έκανε χρήση της επιδότησης. Αν σε εσένα ΔΕΝ αρέσει αυτό, με γειά σου με χαρά σου. Εφ' όσον δεν είσαι μέτοχος, δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς, ούτε τίποτα να χάσεις από τη "γκρίνια" μας.

 

Με αφορμή το συγκεκριμένο κομμάτι του post σου, αλλά χωρίς να αναφέρομαι σε σένα προσωπικά, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσεις γιατί κάποιος που ανοίγει επιχείρηση με επιχορήγηση από την Ε.Ε. είναι λαμόγιο, μιζαδόρος κτλ κτλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμή το συγκεκριμένο κομμάτι του post σου, αλλά χωρίς να αναφέρομαι σε σένα προσωπικά, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσεις γιατί κάποιος που ανοίγει επιχείρηση με επιχορήγηση από την Ε.Ε. είναι λαμόγιο, μιζαδόρος κτλ κτλ;

Συγκυριακά και μόνο το αναφέρω (δε διαφωνώ καθόλου με την επιχορήγηση σαν θεσμό). Αλοίμονο αν όλοι όσοι παίρνουν επιχορήγηση είναι απατεώνες. Αλλά όταν στο χώρο που πάσχει γίνεται κάτι τέτοιο και μάλιστα από εταιρία κρατική (της Κύπρου) και με τόσα χρόνια στο χώρο (δε συστάθηκε προχτές η εταιρία), θα μου επιτρέψεις να έχω τις υποψίες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιγραφή από: http://www.satleo.gr/

 

Επίσημη παρουσίαση της Cyta, θυγατρικής εταιρίας του εθνικού οργανισμού τηλεπικοινωνιών της Κύπρου, πραγματοποιήθηκε χθες σε ειδική εκδήλωση στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών. Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία του ο Πρόεδρος της Βουλής των Αντιπροσώπων της Κύπρου, κ. Μάριος Κάρογιαν, ο υπουργός Μεταφορών και Επικοινωνιών, κ. Κωστής Χατζηδάκης και ο υπουργός Ανάπτυξης κ. Χρήστος Φώλιας. Η δραστηριοποίηση της Cyta στην Ελλάδα στηρίχθηκε αρχικά στην ανάληψη του έργου της Κοινωνίας της Πληροφορίας, το οποίο, με τη συνχρηματοδότηση του Ευρωπαϊκού Ταμείου Ανάπτυξης, είχε σκοπό την τόνωση της ζήτησης ευρυζωνικών υπηρεσιών και τη διάδοσή τους στις πιο δυσπρόσιτες περιοχές της ελληνικής περιφέρειας. Στη Cyta ανατέθηκε η ανάπτυξη και η παροχή υπηρεσιών στη ζώνη 5, η οποία περιλαμβάνει τους νομούς: Φλωρίνης, Πέλλας, Γρεβενών, Κοζάνης, Ημαθίας, Ηρακλείου, Λασιθίου και τους Δήμους Σαλαμίνας, Αμπελακίων, Αίγινας, Πόρου και Αγκιστριού.

 

Link: http://www.satleo.gr/content/view/863/1/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιγραφή από: http://www.satleo.gr/

 

Επίσημη παρουσίαση της Cyta, θυγατρικής εταιρίας του εθνικού οργανισμού τηλεπικοινωνιών της Κύπρου, πραγματοποιήθηκε χθες σε ειδική εκδήλωση στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών. Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία του ο Πρόεδρος της Βουλής των Αντιπροσώπων της Κύπρου, κ. Μάριος Κάρογιαν, ο υπουργός Μεταφορών και Επικοινωνιών, κ. Κωστής Χατζηδάκης και ο υπουργός Ανάπτυξης κ. Χρήστος Φώλιας. Η δραστηριοποίηση της Cyta στην Ελλάδα στηρίχθηκε αρχικά στην ανάληψη του έργου της Κοινωνίας της Πληροφορίας, το οποίο, με τη συνχρηματοδότηση του Ευρωπαϊκού Ταμείου Ανάπτυξης, είχε σκοπό την τόνωση της ζήτησης ευρυζωνικών υπηρεσιών και τη διάδοσή τους στις πιο δυσπρόσιτες περιοχές της ελληνικής περιφέρειας. Στη Cyta ανατέθηκε η ανάπτυξη και η παροχή υπηρεσιών στη ζώνη 5, η οποία περιλαμβάνει τους νομούς: Φλωρίνης, Πέλλας, Γρεβενών, Κοζάνης, Ημαθίας, Ηρακλείου, Λασιθίου και τους Δήμους Σαλαμίνας, Αμπελακίων, Αίγινας, Πόρου και Αγκιστριού.

 

Link: http://www.satleo.gr/content/view/863/1/

Προς τι η επανάληψη; έχω χάσει κάτι; :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυρίως για το παρακάτω:

 

Στη Cyta ανατέθηκε η ανάπτυξη και η παροχή υπηρεσιών στη ζώνη 5, η οποία περιλαμβάνει τους νομούς: Φλωρίνης, Πέλλας, Γρεβενών, Κοζάνης, Ημαθίας, Ηρακλείου, Λασιθίου και τους Δήμους Σαλαμίνας, Αμπελακίων, Αίγινας, Πόρου και Αγκιστριού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκυριακά και μόνο το αναφέρω (δε διαφωνώ καθόλου με την επιχορήγηση σαν θεσμό). Αλοίμονο αν όλοι όσοι παίρνουν επιχορήγηση είναι απατεώνες. Αλλά όταν στο χώρο που πάσχει γίνεται κάτι τέτοιο και μάλιστα από εταιρία κρατική (της Κύπρου) και με τόσα χρόνια στο χώρο (δε συστάθηκε προχτές η εταιρία), θα μου επιτρέψεις να έχω τις υποψίες μου.

 

Κοίτα, δεν έχεις άδικο, αλλά όσον αφορά στις επιχορηγήσεις της Ε.Ε. σε συνδυασμό με το γεγονός ότι η CYTA είναι κρατική εταιρία, έχω να πω το εξής: Τα χρήματα υπάρχουν, όποιος κάνει αίτηση και εγκριθεί, τα παίρνει (πολύ απλουστευμένη ανάλυση, χάριν συντομίας). Το ότι είναι κρατική επιχείρηση, δεν σημαίνει ότι δεν έχει σκοπό την κερδοφορία η οποία εξαρτάται από την επιβίωση της στην αγορά που εισήχθηκε. Εάν η επιβίωση μπορεί να υποστηριχθεί κι από δεύτερα κεφάλαια, πέραν αυτών του Κυπριακού κράτους, τότε καλά έκαναν και πήραν την επιχορήγηση.

 

Στο κάτω κάτω, ας ήτανε "μάγκες" και όλοι οι υπόλοιποι - που τώρα χρεωκοπούν ένας ένας - να παρουσιάζανε στοιχεία στην Ε.Ε. μαζί με την αίτησή τους και να έπαιρναν κι αυτοί επιχορήγηση κι όχι να βασίζονται στις τσέπες μας, στις τράπεζες κτλ κτλ.

 

Edit: Εάν οι περιοχές που αναφέρονται στο δημοσίευμα είναι αυτές που σκοπεύει να καλύψει αρχικά η CYTA, τότε καλώς να ορίσει. Θα κριθούν εκ του αποτελέσματος βέβαια, αλλά τουλάχιστον θα δώσουν την ευκαιρία σε συνανθρώπους μας να αποκτήσουν ευρυζωνική σύνδεση. Πάντως, κάποιος προηγουμένως ανέφερε ότι η CYTA δεν θα φτιάξει δικό της δίκτυο. Υπάρχει κάπου γραπτώς επιβεβαιωμένο να το δω ή είναι μια απλή εικασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη συνέχεια της είδησης όμως αναφέρει ότι ο στρατηγικός στόχος είναι η επέκταση σε όλη την επικράτεια .... Το ότι ξεκινάει από απομακρυσμένους νομούς δε μου λέει τίποτα για τα ζητήματα που αναφέρθηκαν.

 

Αναφέρεται επίσης το άπλωμα οπτικής ίνας γι αυτές τις περιοχές. Δε μας λέει όμως ποιος θα έχει την κυριότητα και ποιο δίκτυο θα χρησιμοποιθεί αργότερα για την επικράτεια. Όπως επίσης δε καταλαβαίνω γιατί για να καλυφθούν απομακρυσμένες περιοχές έπρεπε να έρθει η cyta. Ο πΟΤΕ τι κάνει; πλέκει πουλόβερ; (το θέμα με τις απομακρυσμένες περιοχές και πότε θα καλυφθούν από τον ΟΤΕ συζητείται τουλάχιστον για 4 χρόνια).

 

 

-----Προστέθηκε 23/10/2008 στις 11 : 02 : 38-----

 

 

@wizzy:

 

Πέρα από τις ειδήσεις πάνω στο θέμα, όλα τα άλλα είναι εικασίες και πάνω σε αυτές βασίστηκα (τουλάχιστον εγώ, για να μην πάρω κανέναν άλλο στο λαιμό μου) για να βγάλω κάποια συμπεράσματα. Ασφαλώς και θα κριθούν όλοι εκ του αποτελέσματος, γι αυτο και αναφέρω αν προσέξεις ότι είμαι καχύποπτος και όχι σίγουρος.

 

Συμφωνώ απολύτως με όλα αυτά που λες. Μακάρι να ήταν όλοι μάγκες και να παρουσίαζαν ουσιαστικές προτάσεις. Άλλωστε εγώ σαν πελάτης/χρήστης το μόνο που ζητάω στην τελική είναι αξιόπιστες υπηρεσίες. Σε κάποιο προηγούμενο μήνυμά μου αν δεις, γράφω ότι δε με ενδιαφέρει ΠΟΙΟΣ θα μου παρέχει την υπηρεσία, φτάνει να το κάνει αξιόπιστα. Μακάρι να είναι η Cyta αυτή. Απλά η εμπειρία μου στο χώρο μου θυμίζει ότι το ίδιο λέγαμε για τη Forthnet και το ίδιο λέγαμε μετά για την HOL κ.ο.κ. Εξ' ου και η καχυποψία. Από το γεγονός ότι τίποτα από αυτά δεν επαληθεύτηκε.

 

Ψάχνοντας στη σελίδα της εταιρίας δε μπόρεσα να βρω αδιάσειστα στοιχεία για το ποιος θα φτιάξει το δίκτυο και αν θα χρησιμοποιηθεί ή όχι αργότερα αυτό του ΟΤΕ (γι αυτό και εικάζω ότι δε θα γίνει κάποια επανάσταση). Αν κάποιος έχει βρει ας μας παραθέσει λινκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη συνέχεια της είδησης όμως αναφέρει ότι ο στρατηγικός στόχος είναι η επέκταση σε όλη την επικράτεια .... Το ότι ξεκινάει από απομακρυσμένους νομούς δε μου λέει τίποτα για τα ζητήματα που αναφέρθηκαν.

 

Αναφέρεται επίσης το άπλωμα οπτικής ίνας γι αυτές τις περιοχές. Δε μας λέει όμως ποιος θα έχει την κυριότητα και ποιο δίκτυο θα χρησιμοποιθεί αργότερα για την επικράτεια. Όπως επίσης δε καταλαβαίνω γιατί για να καλυφθούν απομακρυσμένες περιοχές έπρεπε να έρθει η cyta. Ο πΟΤΕ τι κάνει; πλέκει πουλόβερ; (το θέμα με τις απομακρυσμένες περιοχές και πότε θα καλυφθούν από τον ΟΤΕ συζητείται τουλάχιστον για 4 χρόνια).

 

 

-----Προστέθηκε 23/10/2008 στις 11 : 02 : 38-----

 

 

@wizzy:

 

Πέρα από τις ειδήσεις πάνω στο θέμα, όλα τα άλλα είναι εικασίες και πάνω σε αυτές βασίστηκα (τουλάχιστον εγώ, για να μην πάρω κανέναν άλλο στο λαιμό μου) για να βγάλω κάποια συμπεράσματα. Ασφαλώς και θα κριθούν όλοι εκ του αποτελέσματος, γι αυτο και αναφέρω αν προσέξεις ότι είμαι καχύποπτος και όχι σίγουρος.

 

Συμφωνώ απολύτως με όλα αυτά που λες. Μακάρι να ήταν όλοι μάγκες και να παρουσίαζαν ουσιαστικές προτάσεις. Άλλωστε εγώ σαν πελάτης/χρήστης το μόνο που ζητάω στην τελική είναι αξιόπιστες υπηρεσίες. Σε κάποιο προηγούμενο μήνυμά μου αν δεις, γράφω ότι δε με ενδιαφέρει ΠΟΙΟΣ θα μου παρέχει την υπηρεσία, φτάνει να το κάνει αξιόπιστα. Μακάρι να είναι η Cyta αυτή. Απλά η εμπειρία μου στο χώρο μου θυμίζει ότι το ίδιο λέγαμε για τη Forthnet και το ίδιο λέγαμε μετά για την HOL κ.ο.κ. Εξ' ου και η καχυποψία. Από το γεγονός ότι τίποτα από αυτά δεν επαληθεύτηκε.

 

Ψάχνοντας στη σελίδα της εταιρίας δε μπόρεσα να βρω αδιάσειστα στοιχεία για το ποιος θα φτιάξει το δίκτυο και αν θα χρησιμοποιηθεί ή όχι αργότερα αυτό του ΟΤΕ (γι αυτό και εικάζω ότι δε θα γίνει κάποια επανάσταση). Αν κάποιος έχει βρει ας μας παραθέσει λινκ.

 

Δεν μπορω να σας πω πολλα για την CYTA γιατι δεν ξερω. Το μονο που ξερω γιατι δουλευω σε μια εταιρια που κατασκευαζει το δικτυο της CYTA στην Ελλαδα ειναι οτι εχει δικο της δικτυο, περναει τις δικες της οπτικες ινες (συγκεκριμενα για Κρητη το καλωδιο κορμου αποτελειται απο 48 ινες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...