Προς το περιεχόμενο

Cyta - Νέα εταιρεία Τηλεπικοινωνιών στην Ελλάδα


markelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι Κυπριοι επιχειρηματιες ειναι τσακαλια και οχι βαλκανιοι κλεφτοκοταδες. Ποσο μαλλον οταν προκειται για την κρατικη εταιρια τηλεπικοινωνιων ΑΤΗΚ CYTA, η οποια σε μια περιορισμενη πληθυσμιακα και κατα συνεπεια αγοραστικης δυναμης χωρα των 800χιλ κατοικων, παρειχε ψηφιακες υπηρεσιες απο το 1986 και κινητη τηλεφωνια απο το 1988. Στην ελλαδα της τοτε ΕΟΚ και των 11εκατ κατοικων ποτε ακριβως αποκτησαμε τις εν λογω υπηρεσιες; το 1993. Σιγουρα εχουν κανει ενδελεχη ερευνα αγορας και εχουν εξετασει ολες τις παραμετρους ωστε να προχωρησουν στην επενδυση στην ελλαδιτικη αγορα. Βεβαια το ποσο αποτελεσματικη θα ειναι, θα το δουμε στην πραξη ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

βασικα ουτε η διαθεσιμοτητα μου δουλευει...

 

 

περα απ αυτο, γιατι καποιος να επιλεξει αυτη την εταιρεια? πχ ειδα τις τιμες double play ειναι 1-2? κατω απο forthnet και hol αλλα δε δινει 24αρα συνδεση, μεχρι 12 ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε παιδιά αναρωτιέμαι δεν σκέφτεστε λίγο πριν στείλετε το ρημάδι το μήνυμα?

Ολόκληρη εταιρία λέτε να μην έκανε business plan πριν αποφασίσει να μπει στην ελληνική αγορά με τέτοιο ανταγωνισμό? Τι νομίζετε ότι είναι περίπτερα και είπαν άντε ας ανοίξουμε και ένα ακόμα?

Altec, OnTelecoms, Teledome, Telepassport ... Εννοείς ότι αυτές ήταν περίπτερα ε; γιατί προφανώς και κάνανε business plan. Που δεν πέτυχε όμως ... Και φυσικά επειδή έχει γίνει business plan δε σημαίνει ότι θα αποδόσει. Άρα δικαίως ο κόσμος αναρωτιέται και εσύ περιέργως δεν το σκέφτηκες αυτό ...

 

Και μη περιορίζεσαι στις εταιρίες παροχής internet. Παπατζήδες υπάρχουν σε πολλούς τομείς.

 

"Ο Πρόεδρος της Cyta κ. Σταύρος Κρεμμός, έστειλε ένα μήνυμα φιλίας και συνεργασίας στους Έλληνες πολίτες. Εκφράζοντας τη βεβαιότητά του για τις προοπτικές της ελληνικής αγοράς, είπε ότι η Cyta, με ενθουσιασμό, αίσθημα ευθύνης και αυστηρή προσήλωση σε ανώτερες προδιαγραφές, ήρθε στην Ελλάδα και θα μείνει."

 

Πόσες, μα ΠΟΣΕΣ, φορές έχω ακούσει αυτα τα παραμύθια, και πόσες ακόμα θα τα ακουσω στη ζωή μου ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@dp@pa:

Τα κουμπιά δε δουλεύουν, ο "Έλεγχος Διαθεσιμότητας ADSL" δεν παίζει, χώρια που πρέπει να σβήσεις ένα-ένα τα γραμματάκια που χει στα text-boxes. Το design παραπέμπει σε blog αλλά εντάξει αυτό είναι θέμα γούστου και υποκειμενικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Altec, OnTelecoms, Teledome, Telepassport ... Εννοείς ότι αυτές ήταν περίπτερα ε; γιατί προφανώς και κάνανε business plan. Που δεν πέτυχε όμως ...

 

Ένας λόγος παραπάνω, οσοι μπαίνουν τώρα στο παιχνίδι έχουν πολλά ιστορικά αποτυχίας να μελετήσουν οπότε μπαίνουν περισσότερο προετοιμασμένοι. Και έχουν επίσης έναν στρατό από υπάρχοντες δυσαρεστημένους πελάτες τηλεπικοινωνιών στην ελλάδα για να "ψαρέψουν". Βλέπω και κρατική υποστήριξη στην παρουσίαση στο μέγαρο...Κι εγώ πιστεύω ότι σίγουρα δεν είναι "άλλη μια", αλλά αν πράγματι είναι "μια άλλη" εταιρία θα το δείξει η αγορά όπως σε όλες.

Και να θυμίσω ότι οι γερμανοί ούτε ζέσταμα δεν άρχισαν ακόμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Altec, On, Vivodi και δεκαδες αλλες τετοιου ειδους εταιριες κλεινουν η εχουν ηδη κλεισει λογο υπερβολικου ανταγωνισμου σε μια χωρη με πολυ μικρο installation base οπως η Ελλαδα..

 

Altec, OnTelecoms, Teledome, Telepassport ... Εννοείς ότι αυτές ήταν περίπτερα ε; γιατί προφανώς και κάνανε business plan. Που δεν πέτυχε όμως

 

ahem, τι έγινε ρε παιδιά με την On Telecoms & την Vivodi και κινδυνεύει να κλείσει? έχω χάσει επεισόδια μου ή είναι η ιδέα μου? (διότι δεν έχω ακούσει κάτι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ahem, τι έγινε ρε παιδιά με την On Telecoms & την Vivodi και κινδυνεύει να κλείσει? έχω χάσει επεισόδια μου ή είναι η ιδέα μου? (διότι δεν έχω ακούσει κάτι)

 

Ε ναι θα κλεισει που θα παει με τα μυαλα που κουβαλανε ολοι εκει μεσα!

Ενα χρονο περιμενα να μου βαλουν τηλ και δεν μου βαλαν!

Πηγα να εργαστω και ολας στο τηλ. κεντρο της εκει να δεις τα ψεματα που μας λεγαν να πουμε στο κοσμακι ελεος απλα :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ahem, τι έγινε ρε παιδιά με την On Telecoms & την Vivodi και κινδυνεύει να κλείσει? έχω χάσει επεισόδια μου ή είναι η ιδέα μου? (διότι δεν έχω ακούσει κάτι)
Ανέφερα τις εταιρίες ως παράδειγμα κακού business plan. Όχι απαραίτητα εταιρίες προς χρεωκοπία. Άλλωστε το να αποσυρθείς από τη συγκεκριμένη αγορά δε σημαίνει ότι πτωχεύεις.

 

Αλλά από προσωπική εμπειρία με vivodi, έχω να παραθέσω τα παρακάτω:

1. Στεγάζονται σε έναν άθλιο χώρο στη Θεσσαλονίκη (δε γνωρίζω αν στην Αθήνα συμβαίνει το ίδιο).

2. Επανειλλημένα τηλέφωνήματα προς την ΤΥ στην Αθήνα κατέληγαν στο κενό (για περίπου ένα μήνα). Η απάντηση ήταν ελέγξτε τα καλώδια ...

3. Σε προσπάθεια να λυθεί το πρόβλημα με κάποιο τοπικό γραφείο, από την Αθήνα επέμεναν ότι το γραφείο στη Θεσσαλονίκη δεν δέχεται κοινο ...

4. Όταν τελικά πήγα στα γραφεία της Θεσσαλονίκης (αδιαφορώντας για τα λεγόμενα της Αθήνας) μου είπαν ότι φυσικά και δέχονται κόσμο και ότι στην Αθήνα δε ξέρουν τι τους γίνεται :rolleyes:

5. Όταν μίλησα με τεχνικό στη Θεσσαλονίκη μου είπαν ότι έχω δίκιο να ενίσταμαι και ότι το πρόβλημα δεν είναι δικό μου (ή των καλωδίων μου ή του router μου που είχε αντικατασταθεί με άλλο ίδιο στο μεταξύ) αλλά του κέντρου στο οποίο είμαι συνδεδεμένος....

 

Βγάλε τα συμπεράσματά σου αν πρόκειται για σοβαρή εταιρία ή για μαγαζάκι ...

Δε σημαίνει βέβαια ότι άλλες εταιρίες που είναι κερδοφόρες και πιο υγιείς οικονομικά είναι σοβαρότερες ... Παιδεύομαι ΠΑΛΙ με την HOL εδώ και 8 μέρες. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί κάτι που δουλεύει για ένα μήνα πχ ξαφνικά σταματάει να δουλεύει και αυτό είναι τόσο δύσκολο να λυθεί. Προφανώς γιατί κάποια χοντράδα έχει κάνει ο πάροχος και δε θέλει να το παραδεχτεί ....

 

ΓΙ ΑΥΤΟ και δεν πιστεύω ότι θα έρθει να μας σώσει η cyta και η κάθε cyta. Ελπίζω μόνο καποια στιγμή να μπορέσω να έχω σύνδεση που δε θα φτύνω αίμα για να την κάνω να δουλέψει. Και δε με ενδιαφέρει καθόλου αν θα μου τη δίνει ο πΟΤΕ, η HOL ή cyta ή η κυρά Μαρία της γειτονιάς. Φτάνει να δίνει αυτό που πληρώνεται ...

 

Ουφ. Τι μου το θύμησες πάλι ρε Thresh; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ αν μεινει η εταιρια οπως η Τελλας? η Τελλας ανηκε στον Ομιλο ΔΕΗ κ ειχε πλατες, οπως κ τωρα που προσχωρησε στην Wind.. ετσι κ η Cyta, μπορει να εχει πλατες απο την Κυπρο κ απο διαφορες εταιριες κ να μην ειναι μονο 5-6 επιχειρηματιες απο πισω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...