Προς το περιεχόμενο

Cyta - Νέα εταιρεία Τηλεπικοινωνιών στην Ελλάδα


markelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τη Δευτέρα 20 Οκτωβρίου, πραγματοποιήθηκε στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών η επίσημη παρουσίαση της εταιρείας Cyta, θυγατρικής εταιρείας του εθνικού οργανισμού τηλεπικοινωνιών της Κύπρου. Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία του ο Πρόεδρος της Βουλής των Αντιπροσώπων της Κύπρου, κ. Μάριος Κάρογιαν, ο Υπουργός Μεταφορών και Επικοινωνιών, κ. Κωστής Χατζηδάκης και ο Υπουργός Ανάπτυξης κ. Χρήστος Φώλιας, ενώ ανάμεσα στους προσκεκλημένους παραβρέθηκαν σημαντικές προσωπικότητες της πολιτικής, επιχειρηματικής και κοινωνικής ζωής της Ελλάδας και της Κύπρου.Η δραστηριοποίηση της Cyta στην Ελλάδα στηρίχθηκε αρχικά στην ανάληψη του έργου της Κοινωνίας της Πληροφορίας, το οποίο, με τη συν-χρηματοδότηση του Ευρωπαϊκού Ταμείου Ανάπτυξης, είχε σκοπό την τόνωση της ζήτησης ευρυζωνικών υπηρεσιών και τη διάδοσή τους στις πιο δυσπρόσιτες περιοχές της ελληνικής περιφέρειας. Στη Cyta ανατέθηκε η ανάπτυξη και η παροχή υπηρεσιών στη ζώνη 5, η οποία περιλαμβάνει τους νομούς: Φλωρίνης, Πέλλας, Γρεβενών, Κοζάνης, Ημαθίας, Ηρακλείου, Λασιθίου και τους Δήμους Σαλαμίνας, Αμπελακίων, Αίγινας, Πόρου και Αγκιστριού. Στην πρώτη φάση του έργου το οπτικό δίκτυο της εταιρείας θα ξεπεράσει τα 1200 χλμ. και θα επεκταθεί εκτός της ζώνης 5, ενώ ο προϋπολογισμός του θα ξεπεράσει επίσης τα 50 εκατομμύρια Ευρώ, τα οποία προέρχονται από ευρωπαϊκά και ίδια κεφάλαια.

 

Αρχικά, στο καταναλωτικό κοινό θα παρέχονται υπηρεσίες σταθερής τηλεφωνίας και ευρυζωνικής πρόσβασης. Νέες υπηρεσίες θα προστίθενται σταδιακά, με στρατηγικό στόχο τη δημιουργία ενός ολοκληρωμένου πακέτου τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών, σε πανελλαδική εμβέλεια.

 

Χαιρετισμούς απηύθυναν, εκτός από τον κύριο Κάρογιαν, τον κ. Χατζηδάκη και τον κ. Φώλια, ο Πρόεδρος της Cyta κ. Σταύρος Κρεμμός και ο Ανώτατος Εκτελεστικός Διευθυντής της Cyta στην Κύπρο και Διευθύνων Σύμβουλος της Cyta στην Ελλάδα, κ. Φώτιος Σαββίδης. Ο Γενικός Διευθυντής της εταιρείας στην Ελλάδα, κ. Μιχάλης Ε. Αχιλλέως ανέπτυξε τη σημασία και την πορεία του έργου στην Ελλάδα.

 

Ο Ανώτατος Εκτελεστικός Διευθυντής της Cyta κ. Φώτιος Σαββίδης, είπε ότι η Cyta έχει παράδοση στην επιτυχία, στοιχείο που αποτελεί εγγύηση για το μέλλον, γεγονός που θα την αναδείξει σε πρωταγωνιστικό παροχέα επικοινωνίας και στην Ελλάδα, όπως και στην Κύπρο.

 

Ο Πρόεδρος της Cyta κ. Σταύρος Κρεμμός, έστειλε ένα μήνυμα φιλίας και συνεργασίας στους Έλληνες πολίτες. Εκφράζοντας τη βεβαιότητά του για τις προοπτικές της ελληνικής αγοράς, είπε ότι η Cyta, με ενθουσιασμό, αίσθημα ευθύνης και αυστηρή προσήλωση σε ανώτερες προδιαγραφές, ήρθε στην Ελλάδα και θα μείνει.

 

Source.png Πηγή: Cyta.gr

Link.png Site: Πακέτα προσφορών

Επεξ/σία από markelos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εδω ο κοσμος χανεται,κλεινουν εταιρειες διεθνους βεληνεκους και οι αλλοι ανοιξαν τηλεπικοινωνιακη εταιρεια στην ελλαδα...

 

αντε γεια

 

ασε που με το καλημερα πεσαν λαδωματα και μιζες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω ο κοσμος καιγεται και το Μ***Ι χτενιζεται..

 

 

 

Μα ειναι δυνατον, ποσο ζωα μπορει να ειναι οι ανθρωποι. Altec, On, Vivodi και δεκαδες αλλες τετοιου ειδους εταιριες κλεινουν η εχουν ηδη κλεισει λογο υπερβολικου ανταγωνισμου σε μια χωρη με πολυ μικρο installation base οπως η Ελλαδα..

 

 

Πατε καλα ρε;; Εχουμε 15 διαφορετικους παροχους τηλεπικοινωνιων οι οποιοι εξυπηρετουν 8 εκ. ανθρωπους. Αγοραζουν ολες τους γραμμες και πουλανε κατω του κοστους, ακομα και οι μεγαλυτερες Hol & Forthnet κερδη δεν βλεπουν!

Μοναδικος κερδισμενος ο ΟΤΕ...

 

 

Θυμηθειτε μια μερα ολοι στον ΟΤΕ θα επιστρεψουν...

 

 

 

Υ.Γ. Μοναδικη λογικη εξηγηση για αυτη την κινηση ειναι η δημιουργια της εταιρειας αυτη ωστε να πουληθει αργοτερα σε καποιον απο τους "μεγαλους"..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω ο κοσμος καιγεται και το Μ***Ι χτενιζεται..

 

 

 

Μα ειναι δυνατον, ποσο ζωα μπορει να ειναι οι ανθρωποι. Altec, On, Vivodi και δεκαδες αλλες τετοιου ειδους εταιριες κλεινουν η εχουν ηδη κλεισει λογο υπερβολικου ανταγωνισμου σε μια χωρη με πολυ μικρο installation base οπως η Ελλαδα..

 

 

Πατε καλα ρε;; Εχουμε 15 διαφορετικους παροχους τηλεπικοινωνιων οι οποιοι εξυπηρετουν 8 εκ. ανθρωπους. Αγοραζουν ολες τους γραμμες και πουλανε κατω του κοστους, ακομα και οι μεγαλυτερες Hol & Forthnet κερδη δεν βλεπουν!

Μοναδικος κερδισμενος ο ΟΤΕ...

 

 

Θυμηθειτε μια μερα ολοι στον ΟΤΕ θα επιστρεψουν...

 

 

 

Υ.Γ. Μοναδικη λογικη εξηγηση για αυτη την κινηση ειναι η δημιουργια της εταιρειας αυτη ωστε να πουληθει αργοτερα σε καποιον απο τους "μεγαλους"..

 

Δεν είναι έτσι. Δεν ισχύ αυτό που λες, η μαμά εταιρία είναι κρατική εταιρία της κυπρου. Καθαρά Κυπριακή και πάντα θα παραμείνει κυπριακή. Διαβάστε και λιγο για την ιστορια της Εταιρίας και θα καταλάβετε. Δεν είναι οτι νανε! αλλα σοβαρή εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θυμαμαι τη Cyta σαν ΕΛΔΥΚαριος που ανανεωναμε την καρτα και μας ελεγε"βαλτε τον κωδικο και πιεστε το πληκτρο με το ΚΑΓΚΕΛΟ" (#)

ναι δεν ειναι διεση ειναι καγκελο:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να καταλάβω με ποιο σκεπτικό κάνει επέκταση στην Ελλάδα όταν εδώ στη Κύπρο δεν έδωσε ακόμη πάνω από 1024/128Kbps.

 

εγω θυμαμαι τη Cyta σαν ΕΛΔΥΚαριος που ανανεωναμε την καρτα και μας ελεγε"βαλτε τον κωδικο και πιεστε το πληκτρο με το ΚΑΓΚΕΛΟ" (#)

ναι δεν ειναι διεση ειναι καγκελο

Yep. Είναι εκνευριστικό. Νομίζω ότι τελευταία (μετά Cytamobile-Vodafone εποχής) έχει αλλάξει με το σωστό "δίεση"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα μωρη αρρωστια ετσι Cyta και παλι cyta μαγκες 9 μηνες που ειμουν στρατο στην κυπρο ειχα μεινει ικανοποιημενος με τις τιμες τις επερνα απο κυπρο ελλαδα μιλαγα 5 λεπτα και με χρεωνε 1 ευρο μιση λιρα μακαρι να τα παει και εδω το ιδιο καλα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω πως η cyta θα έχει προκοπή στην ελλάδα

δεν είναι καμία άσχετη εταιρία

και γω που ήμουν φαντάρος στην Κύπρο ήμουν πολύ ικανοποιημένος απο τις τιμές

ασ ελπίσουμε να πάει καλά...

είχα κάνει αίτηση για το πιλοτικό της αλλά δεν έφτανε η γραμμή μέχρι το σπίτι μου :(

σε χωριό μένω, αυτό για κάποιους που θα βρουν ευκαιρία να πουν πως δεν είναι έτοιμη ακόμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω πως η cyta θα έχει προκοπή στην ελλάδα

δεν είναι καμία άσχετη εταιρία

και γω που ήμουν φαντάρος στην Κύπρο ήμουν πολύ ικανοποιημένος απο τις τιμές

ασ ελπίσουμε να πάει καλά...

είχα κάνει αίτηση για το πιλοτικό της αλλά δεν έφτανε η γραμμή μέχρι το σπίτι μου :(

σε χωριό μένω, αυτό για κάποιους που θα βρουν ευκαιρία να πουν πως δεν είναι έτοιμη ακόμη...

 

ετσι +1 και απο μενα!!!

Α που ησουν στην κυπρο?εσο?292 εγω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να καταλάβω με ποιο σκεπτικό κάνει επέκταση στην Ελλάδα όταν εδώ στη Κύπρο δεν έδωσε ακόμη πάνω από 1024/128Kbps.

 

 

Yep. Είναι εκνευριστικό. Νομίζω ότι τελευταία (μετά Cytamobile-Vodafone εποχής) έχει αλλάξει με το σωστό "δίεση"

 

άλλο στην ΚΥΠΡΟ ΛΈΜΕ!..αλλa παίζονται εκεί...εδώ θα εχει μεχρι 12mpbs. κοιτάτε το site. http://www.cyta.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε παιδιά αναρωτιέμαι δεν σκέφτεστε λίγο πριν στείλετε το ρημάδι το μήνυμα?

Ολόκληρη εταιρία λέτε να μην έκανε business plan πριν αποφασίσει να μπει στην ελληνική αγορά με τέτοιο ανταγωνισμό? Τι νομίζετε ότι είναι περίπτερα και είπαν άντε ας ανοίξουμε και ένα ακόμα?

 

Εννοείται ότι έχουν λάβει υπόψιν τους όλους τους παράγοντες και θα έβγαλαν σαν συμπέρασμα ότι υπάρχει σημαντικό μερίδιο αγοράς και γι' αυτούς καθώς και περιθώριο κέρδους που να κάνει συμφέρουσα μια τέτοια επένδυση! Άλλο άμα δεν τους βγει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οποίο καλό είναι να κλείσει μέχρι να το μαζέψουν λιγάκι.

 

γιατι τι εχει?

 

ααα, τα λινκς ακομη δεν δουλευουν ολα...αλλα μαλλον επειδη τωρα βγηκε το site. Η πληροφοριες ομως ειναι εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...