Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Ark


JNik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχτές εγκατέστησα OpenSuse 11.0, και το Ark δεν δούλεψε ποτέ...

Όταν βάλω να κάνει extract κάτι ή δεν θα ανταποκριθεί καθόλου (σαν να μην πάτησα τίποτα) ή θα ξεκινήσει την αποσυμπίεση και δεν θα την τέλειώσει... (και μιλάμε για μικρά αρχειακεια). Το ίδιο συμβαίνει καί από κοσνόλα με tar -x που δοκίμασα...

Έκανα reinstall του Ark από το pm αλλά κανένα αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ark στο kde 4.1.x δεν δουλεύει, έχει μείνει τραγικά πίσω στην ανάπτυξη σε σχέση με τα υπόλοιπα κομμάτια του kde.

Αν θες μέχρι να στρώσει να κάνεις συμπίεση/αποσυμπίεση τότε ή προτίμησε άλλο γραφικό εργαλείο (πχ q7z, xarchiver)

ή μαθαίνεις αυτές τις δουλειές να τις κάνεις μέσα από την κονσόλα. Δεν είναι κάτι δύσκολο. περισσότερες πληροφορίες μπορείς να δεις είτε στο διαδίκτυο είτε στα αντίστοιχα man pages.

 

 

-----Προστέθηκε 12/10/2008 στις 07 : 28 : 03-----

 

 

Βασικά το συγκεκριμένο αρχείο που δοκιμάζω είναι zip

 

σε κονσόλα δώσε man zip για να διαβάσεις το μάνουαλ και να κάνεις την δουλειά σου άψογα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα οκ thank you very much :)

Ωστόσο παρουσιάστηκε ένα άλλο προβληματάκι στο Suse μου.

Στην εγκατάσταση ο installer είχε προτείνει τους 2 Ntfs δίσκους(ένας αρχεία, ένας xp-από πότε έχω να τ'ανοίξω αυτά; ) να τους κάνει mounting point σε ένα folder κάτω από το ροοτ το /Windows και όχι στο /media ως είχα συνηθίσει. Δεν διαφώνησα, αλλά τελικά συνειδητοποίησα ότι δεν μπορώ να μεταφέρω αρχεία στους σκληρούς (no permissions), παρα μόνο από κονσόλα σαν root. (και φαντάζομαι είναι ο ίδιος λόγος που δεν μπορώ με τον ktorrent να αποθηκεύσω αρχεία πάνω τους). Άρα τελικά: Τι παίζει με τους σκληρούς; Είναι τα permissions όπως νομίζω ή κάτι άλλο; Και πως το διορθώνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...