Προς το περιεχόμενο

Γιατί το Ubuntu να μην έχει τέτοιo interface?


gpan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως χωρίς να το ψάξω, η δεύτερη εικόνα (από τις αρχικές) γράφει "This is a mockup", που σημαίνει ότι έγινε σε gimp ή photoshop και δεν είναι πραγματικό theme (ακόμα?).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Αυτό κατάλαβα κι εγώ. Έψαξα για download link και δεν βρήκα

 

α, να αναφέρω κιόλας πως από σήμερα έβαλα και επίσημα στο laptop μου Ubuntu, ως μοναδικό λειτουργικό - χωρίς wubi και λοιπά ημίμετρα (για την ακρίβεια, από εκεί γράφω αυτή τη στιγμή) :-D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό κατάλαβα κι εγώ. Έψαξα για download link και δεν βρήκα

 

α, να αναφέρω κιόλας πως από σήμερα έβαλα και επίσημα στο laptop μου Ubuntu, ως μοναδικό λειτουργικό - χωρίς wubi και λοιπά ημίμετρα (για την ακρίβεια, από εκεί γράφω αυτή τη στιγμή) :-D.

 

Εύγε! Καλώς ήρθες!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Εύγε! Καλώς ήρθες!;)

 

Ευχαριστώ! :-D

 

Θα περάσω αργότερα και μια βόλτα από το topic του Ubuntu, για να πω τις εντυπώσεις μου και κάποιες απορίες που έχω. Πάντως, γενικά, η (ολοκληρωτική) μετάβαση αποδείχτηκε πιο εύκολη από όσο τη φοβόμουν (είναι βέβαια και το ότι είχα ήδη μια επαφή, είτε με dual boot είτε με wubi, με αρκετές διανομές).

 

Και για να μην είμαι και τελείως offtopic, συμφωνώ κι εγώ ότι το default θέμα του Ubuntu δεν είναι και ότι καλύτερο - βέβαια, δοκίμασα και το θέμα του Ubuntu Studio, που με την πρώτη ματιά είναι εντυπωσιακό, αλλά μετά από λίγη ώρα χρήσης το παράτησα, αφού ήταν υπερβολικά σκοτεινό και κούραζε αρκετά το μάτι (τελικά επέστρεψα σε ένα μπλε θέμα από τα ενσωματωμένα του Ubuntu)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνωμη μου ειναι να σου δινει την πρωτη εγκατασταση οσο πιο απλη γινεται αλλα μετα να πηγαινεις στα θεματα απο την μπαρα οχι απο νετ

και να σου εχει μερικα να διαλεξεις

 

ελευθερια επιλογης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά έχω μείνει έκπληκτος από τις εικόνες αυτές.

 

Εννοείται πως θα ήθελα με χίλια ένα από αυτά σαν default theme στο ubuntu.

Δεν είναι και τίποτα extreme. Το ίδιο απλό το βρίσκω.

 

Μακάρι να ήξερα να κάνω το ubuntάκι μου έτσι :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά έχω μείνει έκπληκτος από τις εικόνες αυτές.

 

Εννοείται πως θα ήθελα με χίλια ένα από αυτά σαν default theme στο ubuntu.

Δεν είναι και τίποτα extreme. Το ίδιο απλό το βρίσκω.

 

Μακάρι να ήξερα να κάνω το ubuntάκι μου έτσι :-)

 

 

Τα πράγματα είναι πάρα πολύ απλά. Πηγαίνεις στο http://www.gnome-look.org/ και κατεβάζεις θέματα από την ενότητα που λέει GTK 2 και νέα θέματα για τα εικονίδια από το ICONS , βάζεις κι ένα ωραίο wallpaper και vouala

 

screenshot2qi9.th.png

 

screenshotid4.th.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...