Προς το περιεχόμενο

Αυτά παθαίνεις όταν ταξιδεύεις και είσαι Linux-άς


gdp77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσο πιο πολύ μάχομαι για την εξάπλωση του ανοικτού λογισμικού τόσο πιο πολύ οι αόρατες δυνάμεις της M$ συνωμοτούν εναντίον μου για να μου δυσκολεύουν τη ζωή. Επιστρέφοντας λοιπόν από το Ταλίν της Εσθονίας όπου είχα εκπροσωπήσει το σχολείο μου σε εκπαιδευτικό πρόγραμμα...

 

 

spa0079ow5.th.jpgthpix.gif

 

spa0081eo2.th.jpgthpix.gif

 

Πετάξτε το επιτέλους το ρημάδι... Α!!! και μην ξεχάσετε να κάνετε clean τα unused icons... Ε ρε γλέντια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο επιχειρηματολογώ με πάθος υπέρ ή κατά μιας άποψης και άλλο "πικάρω" για χιούμορ. Εδώ είναι η δεύτερη περίπτωση, αν και ομολογουμένων η εικόνα είναι πολύ αστεία με το κερασάκι στην τούρτα τα "unused icons" στο terminal του αεροδρομίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Windows 2000 είναι; Τα XP νομίζω δεν έχουν το Active Desktop.

 

ΥΓ. Δεν έχει θέση στο Linux section. Νομίζω έχουμε θέμα για αστείες εικόνες στο "Μπλά Μπλά", ας μετακινηθεί εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι την έπαθα απο αλλού...

atmlolic3.th.jpgthpix.gif

...ναι ATM είναι.

 

...Αυτήν ήταν η εικόνα μετά το reboot που έκανε επί ένα τέταρτο αφού έφαγε κόλλημα μόλις έβαλα την κάρτα αναλήψεως.

Το χειρότερο είναι οτι μετά το τέταρτο μου έδωσε πίσω την κάρτα απο μόνο του.

Πάλι καλά που περίμενα και δεν έφυγα να μου την πάρει κανείς άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω ότι ενημέρωσες την τράπεζα την επόμενη ημέρα...

 

Όχι.

Έγινε την περίοδο που απεργούσαν και το ATM βρισκόταν μακριά από το σπίτι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειρότερο είναι οτι μετά το τέταρτο μου έδωσε πίσω την κάρτα απο μόνο του.

Πάλι καλά που περίμενα και δεν έφυγα να μου την πάρει κανείς άλλος.

 

Πέρα από το αστείο της υπόθεσης, το να πετάξει την κάρτα έξω μετά από ένα τέταρτο αποτελεί σοβαρότατο security issue... Καλό θα ήταν να ενημερώσεις την τράπεζα και κάποιοι να στρώσουν τα κωλαράκια τους να το φτιάξουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βεβαι αποτελει security issue, πηγαινε να διαμαρτυρηθεις και παρε και ενα liveCD με KDE 4 κατα προτιμηση, και δειχτους να μαθαινουν.

πλακα πλακα καλα θα ηταν να ειχε κυβο στα ΑΤΜ, θα μπορουσαμε να γυρναμε τον κυβο και να εμποδιζουμε την παρακολουθηση απο περιεργα βλεματα χμμμ χμμμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αν το reboot είχε αποφασιστεί από αλλού και όχι από την τράπεζα;

 

Αυτό το έπαθα τις ημέρες που οι τράπεζες απεργούσαν και μάλιστα το έπαθα δυο φορές την ίδια μέρα (μια το πρωί και μια το βράδυ) σε δυο καταστήματα διαφορετικών τραπεζών και τουλάχιστον 3 χιλιόμετρα το ένα απο το άλλο στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.

 

Απο αλλού δεν νομίζω.

Λογικά το σύστημα τα έπαιξε επειδή είχε μέρες να συντηρηθεί (3-4)...αλλά αυτός δεν είναι λόγος να καταρρεύσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...