Προς το περιεχόμενο

Hp deskjet 930c


adamch

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα. Έχω έναν εκτυπωτή Hp Deskjet 930c(εντάξει είναι λίγο παλιός, αλλά δεν έχει χρησιμοποιηθεί πολύ). Πρόσφατα που πήγα να εκτυπώσω κάτι έγγραφα, ενώ έκανε πως τυπώνει έβγαζε κενές σελίδες. Οπότε λέω ας κάνω ένα καθαρισμό κεφαλών.Εκεί οι σελίδες έβγαιναν κανονικά, εκτός από τις περιοχές που ήταν ασπρόμαυρες.Παρά το γεγονός ότι το ασπρόμαυρο μελάνι ήταν στη μέση, το άλλαξα μήπως δω διαφορά. Αλλά μια από τα ίδια. Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να τον πετάξω γιατί έχω πολλά μελάνια καβάτζα για τον συγκεκριμένο εκτυπωτή, οπότε θα είναι μεγάλη η χασούρα. Υποψιάζομαι μήπως επειδή είχα καιρό να εκτυπώσω να στέγνωσε το μελάνι μέσα στην κεφαλή και τώρα δεν μπορεί να περάσει. Έχει κανείς καμιά ιδέα-επίσης πόσο κοστίζει περίπου μια επισκευή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κεφαλές στους ΗΡ είναι πάνω στο μελάνι, αν σου τυπώνει χρώματα κανονικά σημαίνει λογικά οτι έχουν βουλώσει τα ακροφύσια στο μαύρο μελανάκι. Δοκίμαζε τις καβάντζες και λογικά κάποια θα δουλέψει, στην τελική για να είσαι σίγουρος οτι είναι από κεφαλή και όχι το μηχάνημα πάνε πάρε ένα immitation μελανάκι μαύρο κάνουν κοντα στα 12 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα ακομα, μπατονετα ποτισμενη με οξυζενε και καθαρισμα

 

βγαζεις το μελανι, καθαριζεισ το κατω μερος απο οπου και εκτυπωνει και ξαναδοκιμαζεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι είπαν και οι παραπάνω οι κεφαλές είναι πάνω στο μελάνι αν όντως έχεις πολλές καβάτζες βάλε ένα καινούργιο και θα είσαι μία χαρα (ο αγαπημένος μου εκτυπωτής για refill btw)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά από ότι είδα τα κουτιά όλα ληγμένα είναι

 

 

-----Προστέθηκε 5/10/2008 στις 11 : 29 : 43-----

 

 

η μπατονέτα δεν έκανε τίποτα. Αν το πάω για σέρβις πόσο λέτε να μου πάρουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 7 μήνες μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...